Sıcaklık ve nemi dengeleyemiyorum

WeedMann

Üye
üstadlar öncelikle ilk grow'um sıcaklık ve nemi dengeleyemiyorum nem %40 geçmiyor sıcaklık bazen 32 33 35 lere kadar çıkabiliyor . karbon filtre full zamanlı mı çalışması gerekiyo bir de hava fanı hangi dimmer da kaç saat çalışması gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum

120x120 kabinim
ts3000 led
fan 100mm - 240 m3/s
Karbon Filtre 560 m/3
buhar makinası

Son düzenleme:
Işık özellikleri ve mesafesi?
Kaç saksı ve büyüklükleri? Bitkilerin hangi zamanda şu anda? Veg kaç? Veya F kaç?

Bunları bilmeden kimse yanıt veremez çünkü hangi dengede olması gerektiğini bilmiyoruz ki.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
üstadlar öncelikle ilk grow'um sıcaklık ve nemi dengeleyemiyorum nem %40 geçmiyor sıcaklık bazen 32 33 35 lere kadar çıkabiliyor . karbon filtre full zamanlı mı çalışması gerekiyo bir de hava fanı hangi dimmer da kaç saat çalışması gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum

120x120 kabinim
fan 100mm - 240 m3/s
Karbon Filtre 560 m/3
buhar makinası
sanırım hps yada cob kullanıyorsun, ayni sorun bende oldu cob led ile. ben nem sorunu 2. nem makinasi ve giris fanini biraz dusuk yapip( dimmer ) icerde biraz vakum olusturmakla cozdum. isiyida evdeki butun camlari acarak dusurdum. Fakat giris fani bu sefer disardan cok toz almaya basladi bunun icinde grow kentten toz filtresi aldim o tutuyor toz ve benzeri partikulleri. Ama nihai cozum qb ledler.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
Kaç saksı ve büyüklükleri? Bitkilerin hangi zamanda şu anda? Veg kaç? Veya F kaç?

Bunları bilmeden kimse yanıt veremez çünkü hangi dengede olması gerektiğini bilmiyoruz ki.
30 uzeri derece hangi donem olursa olsun fazla heleki 35..

WeedMann

Üye
sanırım hps yada cob kullanıyorsun, ayni sorun bende oldu cob led ile. ben nem sorunu 2. nem makinasi ve giris fanini biraz dusuk yapip( dimmer ) icerde biraz vakum olusturmakla cozdum. isiyida evdeki butun camlari acarak dusurdum. Fakat giris fani bu sefer disardan cok toz almaya basladi bunun icinde grow kentten toz filtresi aldim o tutuyor toz ve benzeri partikulleri. Ama nihai cozum qb ledler.
dost led kullanıyorum mars hydro ts 3000 dediğin gibi bazen fazla hava basıyorum bu sefer de sıcaklık 23 24 lere kadar düşüyor nem %40 geçmiyor

WeedMann

Üye

Işık mars hydro ts3000(dimmer 30) 3 bez saksı 20 lt mesafeleri 60 65 cm civarı 21-22 ocakta topraktan çıktılar - veg - f bunların ne demek olduğunu bilmiyorum ve şu an bu durumdalar.

WeedMann

Üye
Alla alla evin sıcaklığı kaç? Ya ben de QB kullanıyorum hatta 23'ünde çıktılar benimkiler de, mesafe 45cm, dimmerı lux değerine göre ayarladım. Nem makinası 70-75'de tutacak şekilde çalışıyor. Kalorifer yanmadığında 22-23, yandığında 25-26 derece. Camı açsan? Yapabiliyor musun öyle bir şey. Hava basmadan yani.
dostum oda da ki hava 20 derecelerde kabinin ağzını açsam bu sefer nemde kayıp yaşamaz mıyım iyice

Hava bastığımda dediğin karbon filtreye bağlı olan ve içerdeki havayı dışarı atan fandan bahsediyorsun değil mi?
O gözü açarsan ve camı açarsan bence kesin düşer sıcaklık, nem de kaybetmemiş olursun.

WeedMann

Üye
Hava bastığımda dediğin karbon filtreye bağlı olan ve içerdeki havayı dışarı atan fandan bahsediyorsun değil mi?
O gözü açarsan ve camı açarsan bence kesin düşer sıcaklık, nem de kaybetmemiş olursun.
hayır o fan değil hava fanı odadan içeri basan 100mm 240 m3/s

kafa48

Üye
kanka qb lar çok ısı yaymaz.odanın sıcaklığı boşta 20 derecelerde diyorsun ama ışığı acınca 35lere çıkıyor diyorsun.
ısımetrenin doğru çalıştığın eminmisin?
ve ayrıca giriş fanında yok sanırım,oda büyüklüğüne ugun m3 bi fan alman şart

WeedMann

Üye
kanka qb lar çok ısı yaymaz.odanın sıcaklığı boşta 20 derecelerde diyorsun ama ışığı acınca 35lere çıkıyor diyorsun.
ısımetrenin doğru çalıştığın eminmisin?
ve ayrıca giriş fanında yok sanırım,oda büyüklüğüne ugun m3 bi fan alman şart
kankam kabinin içi 30 lara çıkıyor kabin dışı oda sıcaklığı 20lerde demek istediğim

Ü

Üye silindi 22134

Guest
qb ler youtubeda bır testte 21-22 derecede calısıyordu yanlıs hatırlamıyorsam. baskada isi yayan birsey yok, termometrede bir hata var sanirim.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
birde co2 o derecelerde biraz dayaniklilik getirebilir kizlarina.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****