Sıfırdan oda kurulumu ()

420love

Yeni üye
Cvp: Sıfırdan oda kurulumu (YARDIM)

Geçen sene 90x90x180 lik kabinde iki kök ile başladım, ideali oydu sanki. Sonra 3.yü ekledim biraz boş alan kaldı diye. İlk 2si foto, son eklediğim autoydu.
3. bitki fazla geldi biraz zorlandım.

Saksılar: ilk ikisi 20 lt'lik, üçüncü 8 litrelik bez saksı. 
Çiçeklenme döneminde bitkiler hayvan gibi büyüyor, bu kadarını beklemiyordum.

Sorun da nem oranında çıktı. Çiçeklenmenin karanlık döneminde nem oranı %80-90'lara çıkmaya başladı. Ben de mecburen çiçekler küflenmesin diye 500 tlye kıyıp nem alıcı cihaz almak zorunda kaldım.

400 watt 3 bitkiye yeter ama o kadar büyük alana 3 bitki biraz ziyan değil mi?
120x240'da benim tahminim 6 bitki rahatça büyür ama 400 watt ışık çok az kalır. Bence bir tane daha 400 (veya 600) watt ekle sistemine bütçen el veriyorsa.

Rally' Alıntı:
:) photo ne demek ve bu cesitleri aciklaya bilir misiniz arkadaslar

Photo: bitkiye 18 saat aydınlık 6 saat karanlık verdiğiniz süre boyunca yapraklanma sürecinde kalır.
Kendi kendine çiçeklenme dönemine geçmez.
ışığı 12 - 12 ye çevirdiğinizde çiçeklenme başlar.

Auto: Ne ışık verirsen ver, 1 ay yapraklanma döneminden sonra kendi kendine çiçeklenme dönemine giren bitki. 

Fem: Feminized(dişileştirilmiş) tohum. bitki %100 dişi olacak demek. Auto tohumların tamamı fem.
Hiç regular auto görmedim. Photo tohumlar ise regular da olabilir, fem de..

Regular: Dişileştirilmemiş tohum. %50 erkek %50 dişi olabilir.

Ü

Üye silindi 14851

Guest

Ali G Haze' Alıntı:
Barutmusa' Alıntı:
Teşekkür ederim kardeşim cevabın için burdaki en aceminin bile ben lafı dinlerim herkesin bir tecrübesi var benim hiç yok o yüzden lakin önemli olan sıfır sistem kurarken nelere ihtiyaç var ana maddeler neler ? Ben 240x120 yer yapıyorum ışık 400w yeterli mi burda 2 yada 3 saksımı daha verimli olur yoksa tek saksımı ?

Forumun amacı zaten insanlara bunu öğretmek ama sadece burdan sana şunları al şunları tak demez kimse ana başlıklara girip belli bir zamanını ayırıp okuman mantığını kavraman lazım öncelikle.Daha sonrası da hayal gücüne kalmış.Eğer ben bunlara vakit ayıramam diyorsan 2000 liraya taş gibi hazır setler var çadırını lambanı vantilatörüne kadar koyup yolluyorlar tek yapman gereken yarım saat ayırıp kurmak olur.Ama illa ki kendim yapacam diyorsan öncelikle forum olmak üzere etraflıca okuma yapman gerekir.Soruna gelecek olursak watt üzerinden bakma lümen değeri önemli.Bitki başına 10.000 lümen gerekiyor en az.Benim 400 watt lambam 45bin birisi-58bin diğeri(2 farklı ampül kullanılıyor gelişme ve çimlenme dönemi olarak) yani 4-5 saksıya yeter gibi dursa da o boyutta bir çadırda ben 3 ya da 4 saksı tavsiye ederim

merhaba bu hazır setler nerede satılıyor ışık dolap filtre vb.. bilgi verirseniz sevinirim.

bugone

Yeni üye

Barutmusa' Alıntı:
Selamün aleyküm arkadaşlar,

Yeni bir kararla artık bende kendi malımı kendim üretmek istiyorum. Lakin gerekli ekipmanları bilmiyorum gübre olsun, ışık olsun. Kendim kabin almak yerine 240x120x180 boyutlarında çerçevesini demirden kaplamasını alçıpandan yapmak istiyorum böyle birşeyin maliyeti 250tl olucak lakin bu büyüklükteki kabinde ne tarz bi havalndırma olmalı hangi ışık kullanmalıyım gibi soruları cevaplayamadım. Bir yardımcı olursanız elinde 2000tl nakit para var lakin yanlış birşeyler almak istemiyorum. Skunk yetiştirmeyi planlıyorum. 

Sizin önerileriniz nelerdir havalandırma, gübre, toprak, ışık, saksı, ölçer flan neler gerekli yardımcı olurmusunuz ?

merhaba dostum, hiç bir ekipman olmadan balkonda yapmıştım küçük bir aktivite, 4 aydır mis gibi takılıyordum. Şimdi oda içinde bir sistem kurmak için GrowKent ten ürünler aldım. kısa süre içinde sonucu alırım. Ve tecrübelerimi paylaşırım.

d34th3b3d

Yeni üye

Barutmusa' Alıntı:
bbfox' Alıntı:
Aleykumselam kanka.
Ben her zaman hazir kabinleri oneririm artisi cok ama sen kendim yapacam demissin ok 
Gubreyi yeni baslayanlara ph perfect gubre oneririm.hangi gubre dersen set olarak onerebilirim uzun mevzu
Isik eger bitkin auto ise cift spektrum 
Photo ise gelisim mh ciceklenme hps
Kac vat olacagi seni  atacagin bitki adedine ve basedebilecegin sicakliga bakar
Bunlari calistiracagin balast kaliteli bi elektronik balast oneririm zaten paran var
Toprak kullanacaksan biobiz light mix
Coco kullanacaksan plagron coco premiums
Saksi toprak kullanacaksan airpod saksi
Coco kullanacaksan normal yunarlak saksi 
Saksilar en dusuk photo tohum kullanacaksan 20lt
Auto icin 12 ve uzeri
Isi ve nem olcer problu olacak
Havalandirma s&p nin sessiz fanlari var tavsiye
Koku sorunu olacaksa carbon filtre
Zanamlayici vb.falan filan geri teferruati tohumsuzun videolarini ve forumu takip ederek bulabilirsin.

Verdiğin cevap için teşekkür ederim, ben bu odada 2 tane baksam 400w mh/hps alsam yeterli olur mu? Photo’yu bilmiyorum. Gübre kullanımı da anlatırmısın yada özelden görüşelim

bbfox kanka benim elimde photo citral skunk  tohum var ama 500 w full spectrum led var arkadasa yazdıklarının içinde auto ya çift spectrum demişsin ya benim bitkiye uygun değil mi bu ışık sistemi ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ******** ******* ** ***** **** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******** ********** ** hahahaha** ******** *******
  • H hussii:
    ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha** *****
  • H hussii:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha** ***** hahahaha ********** ******* ***** **** **** ****** ******** **** **** ********* **** ***** ***** ****** ********* ******* ******* *** **** hahahaha *** ******** ********** ***** hahahaha ** **********
  • O obeb:
    hahahaha **********
  • O obeb:
    +1
  • H hussii:
    ******* ******* ****** ****** **
  • O obeb:
    ******** **
    ******* ******* ****** ****** **
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ******* *** *** hahahaha ***** ***** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha****
  • O obeb:
  • O obeb:
    hahahaha****
  • O oziozi:
  • H hussii:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O obeb:
    hahahaha**** ** ******* ****** *** hahahaha* ********* ********* *** *********
  • O oziozi:
    ***** *** hahahaha**** ****** ****** *** *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    ***** ****** hahahaha ******** ********** ****
  • H hussii:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    ********* ******** hahahaha ******** *** ****** *** ******** hahahaha* ****** **********
  • O obeb:
    hahahaha hahahaha** hahahaha**
  • O oziozi:
    O oziozi: ***** *** *** *********