Sıvı ve Organik Gübre Hakkında

Jarvish

Yeni üye
Merhaba Tohumsuz Esrar ailesi aranıza yeni katıldım forumdaki çoğu konuyu gözden geçirdim yeterli bütçeye ulaşıp ekipmanları tamamladıktan sonra bende başlıcam grow işine hayırlısıyla aklıma en çok takılan şeylerden biri gübre konusu oldu görünürde çoğu kişi sıvı gübre tercih ediyor fakat kimyasal bitkiyi yoruyor organik gübre seç diyenlerde var 1.sorum sıvı gübre tercih ettim diyelim birden fazla gübre kullandığım zaman hepsini suya karıştırıp aynı anda mı döküyorum yoksa yeterli miktarlarda ard arda mı döküyoruz 
2.sorum organik gübre aldım diyelim tohumu ekmeden önce toprağa karıştırdığımızda gübre adına geriye kalan süreçte sadece sulamak mı kalıyor ?
Benim kafam organik gübreye daha çok yattı ama sizde yanıtlayıp görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim iyi forumlar...

köfteci

Yeni üye
sıvı olarak organik gübreler de var. bitkiler organik gübrelere kıyasla sentetik gübrelerle daha fazla daha hızlı gelişim gösteriyor. biraz daha araştırma yapmadan girişme bence bu işlere dostum.

Jarvish

Yeni üye
Cvp: Sıvı ve Organik Gübre Hakkında

köfteci' Alıntı:
sıvı olarak organik gübreler de var. bitkiler organik gübrelere kıyasla sentetik gübrelerle daha fazla daha hızlı gelişim gösteriyor. biraz daha araştırma yapmadan girişme bence bu işlere dostum.

Peki sıvı gübre seçtim diyelim kullanım miktarı haricinde elimizde birden fazla gübre olduğunu varsayarsak bütün gübreleri aynı anda suyla mı karıştırıp döküyoruz yoksa sıra sıra 5 dk gibi vs arayla mı döküyoruz ?
Bilgilendirirseniz sevinirim.

mr.peops

Üye

Jarvish' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

Peki sıvı gübre seçtim diyelim kullanım miktarı haricinde elimizde birden fazla gübre olduğunu varsayarsak bütün gübreleri aynı anda suyla mı karıştırıp döküyoruz yoksa sıra sıra 5 dk gibi vs arayla mı döküyoruz ?

Kanka aldığın gübre markasına göre olay değişiyor ama genelde gübreler veg dönemi için ve çiçeklenme dönemi için ayrı oluyor çiçeklenmeye girene kadar veg dönemi için kullanıyosun çiçeklenince bloom gübresinide ekliyosun yani örn:1 litre suda 2 ml grow 2 ml bloom gübre ekleyip çalkalayıp biraz bekledikten sonra bitkine veriyosun.
 Daha sonra bitkinin uzaması durunca gelişim gübresini çıkartıp çiçeklenme gübresi ile yola devam ediyosun arada bitkinin tepkisine göre veg gübresi isteyebilir yine .
hasat zamanıda gübreyi bırakıyosun felan o zamana kadar forumda takılırsan birçok şeyi kapmış olursun iyi growlar dostum

Jarvish

Yeni üye

mr.peops' Alıntı:
Jarvish' Alıntı:

Kanka aldığın gübre markasına göre olay değişiyor ama genelde gübreler veg dönemi için ve çiçeklenme dönemi için ayrı oluyor çiçeklenmeye girene kadar veg dönemi için kullanıyosun çiçeklenince bloom gübresinide ekliyosun yani örn:1 litre suda 2 ml grow 2 ml bloom gübre ekleyip çalkalayıp biraz bekledikten sonra bitkine veriyosun.
 Daha sonra bitkinin uzaması durunca gelişim gübresini çıkartıp çiçeklenme gübresi ile yola devam ediyosun arada bitkinin tepkisine göre veg gübresi isteyebilir yine .
hasat zamanıda gübreyi bırakıyosun felan o zamana kadar forumda takılırsan birçok şeyi kapmış olursun iyi growlar dostum

Çok sağol dostum sonunda beklediğim açıklama geldi bol dumanlar :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ****** *** ***** hahahaha***** **** *****
  • D Dark44:
    ****** ****** ********** *** *** **** *** hahahaha* *** ******* *** ****** ******* ****** ** *** ********* ****** ******* ******** ****** ********** *** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha*** ******* *** ** **** ***** hahahaha ********* **** ****** **** ********* hahahaha*** *** hahahaha** hahahaha****** ***** ****** **** hahahaha*** hahahaha***** ******** ***** ********** ********* *** hahahaha*** **** ***** ********** ******* ******** ******* ****** ******
  • spotify artist spotify artist:
    ****** *** ********** *** ******** ****** ****** ******* ** ****** hahahaha** **** ****** ***** hahahaha ******** ***** ** ***** **** **
  • T Tropikal.MR:
    **** ****** hahahaha****** ******* *** ******** ****** ****** ******** *** hahahaha********* *** hahahaha** hahahaha** ******** hahahaha******* ** ******** hahahaha* ****** ******** ********* ** ****** ******* ***** hahahaha********* ******* ***** *** ** ****** hahahaha ******* ****** ** *** hahahaha ****
  • ax-b ax-b:
    ******** ***** ***** * ******* ********** *** ******* * **** **** ****** *** ******** ***** hahahaha** ** ****** *** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    *** **** ***** **** hahahaha****** hahahaha **********
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ****** ****** ********** ***** ******** ** ****** *** ********** *** ******** ****** ****** ******* ** ****** hahahaha** **** ****** ***** hahahaha ******** ***** ** ***** **** **
    ******* **** ********** ****** ** ****** ****** ********** ***** ******** **
    ***** ******* ***** *** ***** ***** *** ***** ** **
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **
  • T Tropikal.MR:
    ******* ******* ****** *** hahahaha * **
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha **********
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    *** ********* ********** ******** **
  • Narkotik Narkotik:
    ******** ********** *** **
  • T Tropikal.MR:
    ***** * ****** ******** ***** ********* hahahaha*
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    ********* hahahaha** **** ***** ******* **
  • T Tropikal.MR:
    ***** ******** ***** **** ******* ******* *** ******* ********* ******* ********
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
    Emmy Emmy: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha