S.O.G deneme yapacak bu muptezele tavsiye

Arkadaşlar selamın aleyküm, öncelikle sog fidanların eğitime ihtiyaç duymayacagini,daha kısa sürede işi bitirecegimi,fazla maddiyat ayiramiyacagim o yüzden çorbacı tohumu yetiştireceğim en mantıklı yetiştirme sistemi durumuma göre bu diye düşünerek bu konuyu açtım eğer yanlış düşünüyorsan aydinlatın.
Diyelim ki sog başladık 3 hafta veg vericez sonra bloma gecicez peki veg gübresini ne ara vericez bu kızlara?
Organik gübre hazırlayıp grow yapan biriyim ama bu growumda hazırlayacak vaktim olmayacak organik hangi sıvı gübreleri onerirsiniz @Canna @TheGodfather47 @Brother @HighMann

Brother

Doktor
Kanka sog uğraşlı iştir bakımı bir miktar zor
3.haftanın başında en düşük dozdan başlarsın gübre vermeye direkt bloom gübrelerini verirsin

SOG sisteminde kesinlikle daha az ugraş diye bişey yoktur ana felsefesi kısa süre - kücük alan - yüksek hasattır.
saksılar 3-4 litrelik olacagı için 15 günden fazla veg vermek gereksizdir
ilk haftalar gübre veremiycegimiz için toprak karışımına bolca solucan gübresi eklemek faydana olacaktır.
ayrıca yapraktan gübrelemeyi araştırmanı tavsiye ederim. minimal dozlarda güzel iş yapar 1 haftadan sonra.
asıl gübrelemeyi şu şekilde yapıcaksın 15. günde 12/12 aldın bitki en az 1 hafta 10 günde pistil vermeye başlıcak
1 hafta 10 günlük süreçte azot gübresine asılabilirsin ayrıca bunu bloomun ilk 10 günündede devam ettirirsen bu dönem bitkinin en çok boy attıgı büyüdügü dönemdir. sonrasında 1 boş sulama (yarım flush şeklinde) sonrasında bloom gübrelerine asılmaya başlarsın.

Başka sormak istedigin bişey olursa elimden geldigince yardımcı olmak isterim.

SOG sisteminde kesinlikle daha az ugraş diye bişey yoktur ana felsefesi kısa süre - kücük alan - yüksek hasattır.
saksılar 3-4 litrelik olacagı için 15 günden fazla veg vermek gereksizdir
ilk haftalar gübre veremiycegimiz için toprak karışımına bolca solucan gübresi eklemek faydana olacaktır.
ayrıca yapraktan gübrelemeyi araştırmanı tavsiye ederim. minimal dozlarda güzel iş yapar 1 haftadan sonra.
asıl gübrelemeyi şu şekilde yapıcaksın 15. günde 12/12 aldın bitki en az 1 hafta 10 günde pistil vermeye başlıcak
1 hafta 10 günlük süreçte azot gübresine asılabilirsin ayrıca bunu bloomun ilk 10 günündede devam ettirirsen bu dönem bitkinin en çok boy attıgı büyüdügü dönemdir. sonrasında 1 boş sulama (yarım flush şeklinde) sonrasında bloom gübrelerine asılmaya başlarsın.

Başka sormak istedigin bişey olursa elimden geldigince yardımcı olmak isterim.
Eyvallah usta zorluktan asıl kastım bitkiye lst topping gibi eğitimler bunda yok ve hasat süresi kısa. Dediğin şekilde yapsam güzel bı havalandırmam var saksıları aralıklı koysam bitkilerin sulaması ayrı ayrı denk gelir mi yoksa hepsi aynı zamanda denk gelecek şekilde ayarlana bilir mi

HighMann

Müptezel
yani sürekli sog yapan ben bile bıkmış durumdayım hiç yanaşma derim at 5-6 bitki 3-4 günde sular eğitim verir geçersin çok uğraş istiyor sea of green her yöntemi denedim her yöntemide ayrı çok fazla uğraş gerektiriyor gübre işi 12 12 ye çeksen bile 15 gün veg vereceksen 1-2 sulama daha yapabilirrsin doğrudur pistil görene kadar verenler var grow gübrelerini hepsinin toprak takibi vs yapması çok uğraş gerektiriyor 20 bitki 20 side farklı günlerde kuruyor desem yeridir ayni günde verirsen direk sulama stresi çıkıyo ortaya çok garip çözene kadar beel fıtığı oldum aman aman :D

HighMann

Müptezel
hiç tavsiye etmiyorum sog u çok harman değilsen hiç gerekli değil bence verdiğin uğraşa değiyormu dersen verdiğin emeğe tabiki değiyor 5 ayda alcağın hasatı 2-2.5 ayda alıyorsun orası işin kaymağı o 2.5 ayda ağlayacak duruma getiriyor insanı hepsinin sorunu derdi farklı oluyor harman kalınca girişiyorum ben sog a öteki türlü aman aman kim uğraşacak ya bukadar :D

HighMann

Müptezel
bel fıtığı garantili grow atmak istersen yardımcı olurum gene 2 growdur atıyorum sog çok bilgim yok ama bayağı araştırdım genede :D

Eyvallah usta zorluktan asıl kastım bitkiye lst topping gibi eğitimler bunda yok ve hasat süresi kısa. Dediğin şekilde yapsam güzel bı havalandırmam var saksıları aralıklı koysam bitkilerin sulaması ayrı ayrı denk gelir mi yoksa hepsi aynı zamanda denk gelecek şekilde ayarlana bilir mi
hepsi aynı ana muhtemelen denk gelmez

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ** ***** ******** ******** ******** hahahaha
    +1
  • D despotdes:
    hahahaha* *********
  • İstanbul İstanbul:
    ** * *** *** ********** *** ******** ****** ** ********* ***** hahahaha*** ********** ** **** hahahaha hahahaha ****** ** *** hahahaha**
  • İstanbul İstanbul:
    ****** hahahaha** ******* ******* ****
  • D despotdes:
    ****** ******** **
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • D despotdes:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ** **** ***** ******** ******** ******** hahahaha
  • D despotdes:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** **
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • İstanbul İstanbul:
  • D despotdes:
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • D despotdes:
    *** ***** ****** ** ****** ***** ****** hahahaha* hahahaha* hahahaha*** ***** ** **
  • Emmy Emmy:
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
    hahahahahahahaha********
  • Yılmaz27 Yılmaz27:
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** ** ****** ***** ****** hahahaha* hahahaha* *********
  • D despotdes:
    +1
  • D despotdes:
    ***** **** **** hahahaha * ***** **** *** ***** ***** *** ******* ***** ***** **** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha******** hahahahahahahaha **** **** hahahaha * ***** **** *** ***** ***** *** ******* ***** ***** **** ***** hahahaha**
  • D despotdes:
    *** **** hahahaha
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ** ***** ***** ********* ********* **** *** ******