Sağlam CFL Öneri?

Makalive

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar çimlenme için yüksek lümenli cfl ampul arıyorum araştırdım fakat çoğu ampul 1000küsür lümen yada çok pahalı CATA'nın 150likleri zaten piyasada yok. Varmı şöyle 4000lümen+ hesaplı önerebileceğiniz CFL ?

glow

Yeni üye
kanka 4000 lümen cfl biraz abartı değil mi sence çimlendirme işlemi için.  ben 23 watt osram 1450 lm kullanıyorum yakın mesafe konumlayıp gayet memnunum 3 bitkiye yetiyor yalandan bi box yaptım (karton kutudan) iş görüyor. ayrıca senin mh ların vardı yanılmıyosam yüksekliği ne kadar bilmiyorum ama orada bi köşede de çimlenebilir çok uzak kalmadığı sürece ışığa.

Kaa

Yeni üye
@glow gayet iyi aciklamis dostum ek olarak ben cok arastirdim cfl olayini saglam isik istiyorsan hemen hemen hepsi ayni paraya denk gelicek o yuzden led derim kanka ve hazir set degilde kendin topla sana yardim ederim...

Makalive

Yeni üye
Cvp: Sağlam CFL Öneri?

glow' Alıntı:
kanka 4000 lümen cfl biraz abartı değil mi sence çimlendirme işlemi için.  ben 23 watt osram 1450 lm kullanıyorum yakın mesafe konumlayıp gayet memnunum 3 bitkiye yetiyor yalandan bi box yaptım (karton kutudan) iş görüyor. ayrıca senin mh ların vardı yanılmıyosam yüksekliği ne kadar bilmiyorum ama orada bi köşede de çimlenebilir çok uzak kalmadığı sürece ışığa.

kanka ben şuanki bitkilerim 10günlük 20 gün sonra çiçeklenmeye girecekler büyük ihtimal ve MH takıcam yani ayrı bir yerde cfl ile çimlendirmem lazım. Dediğin ampul 1 tane 3 bitkiye yetiyormu? 2 bitkiye kaç adet yeterli olur acaba? ısı problemi olmuyor zaten sanırım

Kaa' Alıntı:
@glow gayet iyi aciklamis dostum ek olarak ben cok arastirdim cfl olayini saglam isik istiyorsan hemen hemen hepsi ayni paraya denk gelicek o yuzden led derim kanka ve hazir set degilde kendin topla sana yardim ederim...

kanka sistemim var yapmak istediğim şey şu ; bu bitkiler sömeklenmeye girdiğinde bir yandan da 2 bitkiyi çimlenmeye bırakmak istiyorum boşuna beklememek için. olay bu

Harvest

Yeni üye
Cvp: Sağlam CFL Öneri?

glow' Alıntı:

Yüksek lümen MH a ne zaman geçiyorsun kanka?
23 watt 1450 lm kaç gün kullanıyorsun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!