Saksı altından çıkan ph değeri.

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar 20lt bez saksımın 16-17 si doludur. 50 günlük 3 photoma sürekli 1-1.5 lt su veriyordum ama hiç alttan su akıtmadım. Sizlerden öğrendiğim gibi bugün 3lt sulama yaptım ve ancak altından hatrı sayılır su aktı 3 bitkimin saksıya akan sularıayrı ayrı ölçtüm sabit ph değeri 5.8 çıktı.

Sulama suyum ph sürekli 6.2-6.4 lerde

Toprak biobizz light mix

Şuana kadar kullanılan gübreler

bio serisi
grow
acti vera
alga mıc
1 defa bloom
1 defa topmax
1 defa advanced b52

Saksı altı çıkan su 5.8 ph değeri sizce iyimidir?

higthead

Jolly Green
@Aguş dogru yoldamıyım toprak ph ı =) Teknik sorunlardan dolayı başım dertte bitki yetiştirmede sıkıntım yok sizler sayesınde öğrendım bırseyler.

higthead

Jolly Green
Hiç alt suyun ph ını ölçmedim desem :)
@silas @Kanka

Aslında bende hiç ölçmedim ölçmeyecektim çünkü verdiğim gübreleri çok iyi biliyorum ppm değerlerini yükseltmem ve toprağın ph bozulup bozulmadığını sertlik yumuşaklığından anlarım ve bitki gelişiminden ama 1 kereliğine saksı su ph ölçim dedim 5.8 çıkınca garibime gitti.

Cashh

Doktor
Aslında bende hiç ölçmedim ölçmeyecektim çünkü verdiğim gübreleri çok iyi biliyorum ppm değerlerini yükseltmem ve toprağın ph bozulup bozulmadığını sertlik yumuşaklığından anlarım ve bitki gelişiminden ama 1 kereliğine saksı su ph ölçim dedim 5.8 çıkınca garibime gitti.
Gübreli suyu mutlaka ölç öyle ver kanka sonra sızan suya bak aynı çıkıcak

higthead

Jolly Green
Alttan çıkan suyun ph'ı hiç bir şeyi ifade etmez. Flush atıyorsan alttan çıkan ppm'e bakarsın o başka. Sadece verdiğiniz suyun ph'ı önemlidir o kadar.

Anladım kanka normalde ölçmem bile ama bir bakayım dedim 6.2 ile sulama yaptım alttan kontrolde 5.8 çıktı. İlk defa alttan su akıttım 51 günlük photolarım. ppm adwa alıcam ama bio gübre ve kontrollu gittiğim için ve hazır kipa su kullandıgım için ppm fazla yükseltmiyorum.Ama yinede adwa alıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    *** * hahahaha ******** ****** * * ********* ***** *** ********* hahahaha *** ********* *******
  • kkush kkush:
  • universesingularity universesingularity:
  • S sefilzenci:
    ******* ******** *** ******** ****** ***** hahahaha******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
    ** *** **** ******** ******** ****** **** ******* ***** ***** ****** ** ********** ******* ***** **** *** ******** *****
  • A ax-b:
    hahahaha**** ******** *** ******** ****** ***** hahahaha******
    +2
    **** ********* ****** ****** hahahaha***** ***** hahahaha******** **
  • içiciadam içiciadam:
  • kkush kkush:
    ***** ***** ***** *** ******* ***** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ******** *** ******** ****** ***** hahahaha****** *** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ****** **** ******** **
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ******** *** ******** ****** ***** hahahaha****** ****** *** ****** **** ******** hahahaha***
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******** hahahaha ***** hahahaha ******* ***** ********* ********* hahahaha***
  • kkush kkush:
    ***** **** ******* ********* ***** ** ***** ******* *** hahahaha********** ******** *** ******** ****** ***** hahahaha******
  • S sefilzenci:
    **** ****** hahahaha* ******* *** ******* *** ******** ********** ****** ********
    ** hahahaha****
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** **** ******** hahahaha* ******* hahahaha* ***** ******* **
    ***** ******** ********* ******* *** ****** hahahaha******* *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ******* ********* hahahaha ** **** ****** ******** ** ********* hahahaha *****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ******* ********* ***** hahahaha* ********** ****** ** **** hahahaha**** ***** ** *** ****** ****** ***
    +2
  • kkush kkush:
    ** *** hahahaha ********* ***** ********** ***** * **** **** **** ******* ** ***** ******** * **** ** ** ********** ********** ******* ******** ******* ********* * ****** ***** ** **** ******** * ** * ** hahahaha*** ****** hahahaha* ******* *** ******* *** ******** ********** ****** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ****** *** ******* ******* *** ********* ***** *** **** ******* hahahaha* ******* ****** ***** ********* hahahaha* **** ********
    +1
    içiciadam içiciadam: ** ******* ****** *** ******* ******* *** ********* ***** *** **** ******* hahahaha* *******... +1