Saksı altlıgından sulama

sadrazam power

Yeni üye
Değerli arkadaşlar herkese selam. dumanınız bol olsun sadece formu okuyup emek harcayarak, hiç soru sormadan 4 photo 50.gün veg dönemine kadar geldim (en ufak şeyi araştırmadan sormayı, emek harcamak yerine harcanmış başkasının emeğine konmak olarak görüyorum) bitkilere bez saksıda bakıyorum her saksıda 17 18 litre toprak var aşağı yukarı 70 l toprağı 4e böldüm. Bu bez saksılarda sulama çok zahmetli oluyor çok yavaş dökmen gerekiyor sağından solundan kaçırıyor yanlardan akıtıyor vs. Birgün sularken tablaya (saksı altlığı)akan suyu hortum gibi çektiğini gözlemledim 3 sulamada da vereceğim suyu tablaya dökmeye başladım verdikçe çekiyor verdikce çekiyor. Belli doygunluğa ulaşınca bırakıyor cekmeyi 2.5 litreye yakın 8-10 dakikada çekti. Zaten kökler de bezi delip saksının dibinden çıkmış dışarıya. Canna vega veg gübresi kullanıyorum buzamana kadar gübre yanığı yaşamadım tabloda yazanın 1ml eksik olarak veriyorum. Şimdi bu işlemi daha önce yapan ve zarar gören veya fayda goren varmi arkadaşlar onu sormak istiyorum. Eğer yoksada deneysel bir yöntem olur eksiklerini ve artılarını paylaşırım sizlerle. Bir gübreli bir gübresiz olarak tabladan sulama yapmak planım

Sleepless

Müptezel
Bez saksılarda öyle bi sorun var yanlardan çıkıyo sularken ya çok yavaş suluycaksın 5 dakkada 10 dakkada ya da bi videoda görmüştüm adam büyük kovaya suyu gübreyi karıştırıp daldırıp çıkarıyodu saksıları.. ben airpot aldım bez saksıları çöpe attım illallah ettim artık. :)

sadrazam power

Yeni üye
Bez saksılarda öyle bi sorun var yanlardan çıkıyo sularken ya çok yavaş suluycaksın 5 dakkada 10 dakkada ya da bi videoda görmüştüm adam büyük kovaya suyu gübreyi karıştırıp daldırıp çıkarıyodu saksıları.. ben airpot aldım bez saksıları çöpe attım illallah ettim artık. :)
Bende bu growdan sonra air e geçeceğim. Ama başladık birkere sulama günü geldiği zaman modum düşüyor. ve saksılar bez olduğu için bu sulama günü çok çabuk geliyor. Umarım bu geliştirdiğim taktik-strateji, ise yarar da hem şu dertten kurtulayim hemde insanlar da faydalansın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Kanka Kanka:
    ******* hahahaha ****** ***** ***** **
  • 5.yaprak 5.yaprak: