Saksı etrafındakiler nedir ?

bulletthedoq

Yeni üye
Aziz dostlarım bu saksı etrafındakiler nedir son 1.5 haftada çıktılar ve arttılar yorumlar mısınız?

hauserka

Yeni üye
küf gibi duruyor toprak havasız mı kaldı? Durduğu yer de ıslak duruyor, drenaj eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bitki kaç günlük - nem ısı vs nedir bu tarz koşulları da yazarsan daha sağlıklı bilgi verebilir arkadaşlar

bulletthedoq

Yeni üye
Saksı bez saksı havasız kalmış olamaz diye düşünüyorum içeride temiz hava besleyici fan var ve karbon filtre de var ısı ortalama 24.5 derece 2-3 derece aşağı yukarı oynuyor ışıklar açılıp kapanınca ancak nemim 55 i görüyor engelleyemiyorum bundan olabilir mi ne yapabilirim ?

mokokoo

Üye
saksının dibinde drenaj olarak pomza taşı vb varmı? suladıgın zaman saksı tablasına çıkan suyu boşaltıyormusun?

Saksının etrafındakiler net bir şekilde küf. Islak mendille temizle önce. Nedeni ise bez saksıyı direk saksı tabağına koyuyorsun. Sulama esnasında saksının altından akan suyu boşaltmıyorsun. Saksı bez olduğu için o suyu tekrar çekiyor. Şimdi bu neye neden olur söyleyeyim. Saksıdan akan suyu tekrar çeken toprak bitkinin zehirlenmesine ve besin kitlenmesine neden olur. Sömeklerin şişmez. Yapraklar yavaşça bakır rengine dönüp kurur ve geçmiş olsun. Yapacağın şey basit. Saksıdaki küfü alkollü bez yada alkollü ıslak mendille sil. Saksı boyutunun en az üç katı ph ayarlanmış su ile flash at. Saksının altına suyu çekmesini engellemesi için bir ızgara koy. Toprak iyice kuruduktan sonra gübreli sulamana devam et. Aksi taktirde sömekler şişmez ve emeğin boşa gider.

bulletthedoq

Yeni üye
Saksının etrafındakiler net bir şekilde küf. Islak mendille temizle önce. Nedeni ise bez saksıyı direk saksı tabağına koyuyorsun. Sulama esnasında saksının altından akan suyu boşaltmıyorsun. Saksı bez olduğu için o suyu tekrar çekiyor. Şimdi bu neye neden olur söyleyeyim. Saksıdan akan suyu tekrar çeken toprak bitkinin zehirlenmesine ve besin kitlenmesine neden olur. Sömeklerin şişmez. Yapraklar yavaşça bakır rengine dönüp kurur ve geçmiş olsun. Yapacağın şey basit. Saksıdaki küfü alkollü bez yada alkollü ıslak mendille sil. Saksı boyutunun en az üç katı ph ayarlanmış su ile flash at. Saksının altına suyu çekmesini engellemesi için bir ızgara koy. Toprak iyice kuruduktan sonra gübreli sulamana devam et. Aksi taktirde sömekler şişmez ve emeğin boşa gider.
Herkesin cevapları için teşekkür ederim senin detay anlatımın için ekstra teşekkür ederim knk dediklerini hemen hayata geçiriyorum

Cashh

Doktor
ben şöyle bişey yaptım
https://www.resimyukle.link/i/sJzQe https://www.resimyukle.link/i/sJIEi saksı tablasını 5 lt lik plastik legenin üzerine sıcak silikonla yapıştırıp saksıyı da lehim makinası ile deldim sulamayı yapıyorum daha sonra ne zaman canım isterse boşaltıyorum kenarında en üstte 1×1 cm delik var.
Böylede olmaz. Altına ızgara ayarla metal su rahat bir şekilde sızmalı suyla teması olmamalı plastik yine suyu tam süzmeyecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    ****** *** hahahaha****** ****** *
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha**** ** ******* ********* *********
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* **** *** ******* hahahaha** ***** * ****** hahahaha ***** ******* ****** ** *********
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ****** ***** ****** ****** ***** ****** ** ** ** ******** *** hahahaha****** ****** *
  • bandaleros bandaleros:
    *** ***** ****** ****** ****** hahahaha *** *** *** * ******** ****
    hahahahahahahaha
    ****** hahahaha** ** *** *
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ***** *** ****** ***** ********* ****** ****** ***** ** ********* *** *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ********* * *** *****