Saksı, Sulama Gübre ve ışık Hk.

THCbody

Üye
Kankalar merhaba. İlk growum için ekipmanlarımı topladım ama aklımda birkaç soru var. Blue dream yapmayı planlıyorum.

1- Elimde 600 Wat cop led var el yapımı 200x3 olmak üzere ve 3 adet soğutucusu var. Bu ışık ile kat bitki bakabilirim ? Çimlenmeden hasat zamanına kadar bu ışığı kullanabilir miyim ?
2- Saksı olarak bez saksı kullanıcam. Kaç litre saksı kullanmalıyım ? Tohumular patladığı zaman saksıya almam mantıklı mı ? (toprak biobizz light mix )
3- Saksı litresine göre en doğru sulama ve gübreleme nasıl olmalı ?

Kankalar şuan aklıma takılan sorular bunlar. Yardımlarınızı bekliyorum.

HighMann

Müptezel
photoperiod 3 auto 4 maksimum 5 bitki öneririm kanka photo ise 3 transplant saksı değişimi autoda maks 2 transplant vereceğin veg e göre saksı lt si değişir ortalama 1 ay 10 lt diyebiliriz köklendiricilerle saksı lt si yükselir mesela 15 lt saksı 1 ay veg gibi bi genelleme yapabiliriz sulama işin ilk sulaman 100 ml 2. 200 3. 250 4-5 500 ml bitki 5-6. katı atmaya başlayınca saksının dibinden 1 bardak su gelecek şekilde yavaş yavaş dairesel şekilde sulamanı yaparsın kafana takılan herhangi bişey olursa yazabilirsin profilimede tohumu tedarik etmediysen og kush denemeni şiddetle tavsiye ederim saygılar şimdiden hasatın bol olsun :)

wolferic

Müptezel
600w ile 3 bitki bakarsın çimlenmede biri yeterli veg dönemindearalarını açtıkca 2 ve 3.cü ledi devreye sokarsın .11 lt saksı yeterli photosa vegi nekadar üzün tutacağına bağlı.light mixde direk çimlemeyi saksıdan başlayabilirsin 4.cü haftaya kadar kökler kenarlara ve tabana gelmez kademeli olarak su miktarını arttırırsın toprak kurumadan sulama gübredede kullandıgın gübrenin kullanım tablosuna uyacaksın

wolferic

Müptezel
okuyup yazana kadar toplam 10dk harcamışım yorumu yazdıkdan sonra aynısını başkasının yazdını görünce kaybettiğim 10dk ya yandım :)

THCbody

Üye
@HighMann @wolferic Kankalarım verdiğiniz cevap ve bilgiler için teşekkür ederim. Growuma başlamadan önce hepsini not defterime yazıyorum. Transplant yaparken bitkiye strese sokup zarar verebilirim amatör olduğum için korkuyorum acıkçası. O yüzden direk 15lit saksılarda başlamak ve bitirmek istiyorum. Tohumlarım Auto olucak. (düzenliyorum.)

HighMann

Müptezel
@HighMann @wolferic Kankalarım verdiğiniz cevap ve bilgiler için teşekkür ederim. Growuma başlamadan önce hepsini not defterime yazıyorum. Transplant yaparken bitkiye strese sokup zarar verebilirim amatör olduğum için korkuyorum acıkçası. O yüzden direk 15lit saksılarda başlamak ve bitirmek istiyorum. Tohumlarım Auto olucak. (düzenliyorum.)
auto yapacaksan karton bardakta 10-12 gün kadar filizlendirip sonrasında 15 lt ye alabilirsin transplant işini sulamadan hemen sonra yap toprak kalıp gibi gelecektir zaten stresi engellemek için aloa vera lı sulama yap transplant sonrası saksı dibine 8-16mm 1-2 sıra ponza taşı eklemeyi unutma eklersen saksın plastikse en alt yan kısımdan 2-3 cm boşluklarla delik aç sıra sıra 2-3 sıra üst üste bitkini güçlendirir :)

THCbody

Üye
@HighMann Kankam bu ponza taşı kese taşı değil mi :D Kanka 400wat hps ışığım daha var. İki farklı ışığı aynı çadırda kullanabilir miyim. 400wat hps ışık kaç bitkiyi karşılayabilir ? .

HighMann

Müptezel
photo 2 auto 3 bitki bakar o ışık brom ponza taşı volkanik bi taş içerisinde silikat bulunur bitkinin stresi çabuk atlatmasını gövdesinin dallarının kalınlaşmasını sağlar ve toprağın dip kısmının taşlaşmasını engeller

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha *********
    +1
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** **** **** ***** ****** *** *** ***** ***** ** **** **** ***** **** *** ****** ** ******* *******
    hahahaha** ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    ** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
    +1
    +1
    ***** **** *** ***** ***** ***** ** ********* ****** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
  • L lityum:
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha* ****
  • L lityum:
    **** ******** hahahaha*** ***** ****** **** hahahaha****
  • A alperdelicitas:
    ***** hahahaha ** ********* ***** ****** hahahaha**** *******
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • A alperdelicitas: