saksıdan akan su

cane1919

Üye
selam kankalar bu saksının altından akan suyu nasıl ve nereye tahliye ediyorsunuz bana çok zorluk çıkaran bişey oldu bu mevzu nasıl üstesinden geldiğinizi yazar mısınız ?

istr

Ordinaryüs
kanka benim 11 lt saksım var, sulama yaparken bitkiyi kabinden dışarı alıyorum, 40x60 boyutlarında sanırım tablanın üstüne alıyorum, suladıktan sonra suyun oraya bi fazlalığını akıtmasını bekliyorum, sonra zaten damlatıyor sadece kabinde yere havlu seriyorum bitkiyi geri koyarken de, o havluyu da 1 saat sonar alıp kuruması için kenara bırakıyorum, her sulama bu şekil, 2 saksı oldugu için kolay oluyor, tablada biriken suyu da direkt tuvalet giderinden gönderiyorum. tablayı kabinin altına koymuyorum yani, havlu koyuyorum tertemiz oluyor

istr

Ordinaryüs
Ama dersen ki ben bitkilerimi kabinden çıkarmak istemiyorum, çok temiz bir yöntem önereceğim, saksılarının altına uygun boyutta deliksiz tabla alıyorsun, daha sonra da kümes ızgarası alıyosun, saksı tablanın ve kümes ızgarasının üstünde duruyor, suladıktan sonra tablaya akan suyu da usb ile şarj olan ucuz elektronik damacana pompalarıyla tahliye ediyosun (önce kovaya sonra wc ye), hiç bir şeyi kıpırdatmana gerek kalmıyor

cane1919

Üye
Ama dersen ki ben bitkilerimi kabinden çıkarmak istemiyorum, çok temiz bir yöntem önereceğim, saksılarının altına uygun boyutta deliksiz tabla alıyorsun, daha sonra da kümes ızgarası alıyosun, saksı tablanın ve kümes ızgarasının üstünde duruyor, suladıktan sonra tablaya akan suyu da usb ile şarj olan ucuz elektronik damacana pompalarıyla tahliye ediyosun (önce kovaya sonra wc ye), hiç bir şeyi kıpırdatmana gerek kalmıyor
çok saol knk tam da bunu düşünüyodum üstüne de sen önerdin kiwinin şarjlı pompası var onunla çözücem o zaman

Woppy

Ordinaryüs
kanka ben şöyle çözdüm iç anadoluda yaşıyorum 1.2*1.2*2 kabinde 4 oto bakıyrum altlarına ızgara aldım 35*35cm grow sıtlerınde olandan bu ızgaraların altınada 40cm capınta 1cm yukseklıkte plastik çay tepsilerinden aldım(1milyoncudan) tam ortayada saksı altlıgı koydum onada su koyuyorum giriş fanıda o saksı altlıgına vuruyr dırek bu sekılde su tahlıye temıyrum akan su zamanla buharlasıyor ve bagıl nem olustuyor cok su akmazsa saksılardan sulama sonrası ben kendım dolduruyorum altlıkları guzel nem yapıyor. nem ihazı kullanmıyrum ortalama %0 nem var kabinde sürekli.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********