Salonda büyüdü :)

can02

Yeni üye
Merhaba dostlar ilk kez yazıyorum yanlışım olursa affola ekimde attığım tohumlar şuan çiçeğe girdi ve sadece kuş gübresi,solucan gübresi ve şuanda yarasa gübresine başladım nasıl gelişimi günde sadece 6 saat güneş görüyor yeni tahtadan dolapta kabin yaptım oraya geçireceğim kızı tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir ?? Tşkler şimdiden bol sömekler hepinize

kaiser

Kıdemli Üye
kanka biraz fazla zaman geçmiş ama son zamanlarda ne yaptıysan onu yapmaya devam et içimliğini çıkarırsın en azından

can02

Yeni üye
kanka biraz fazla zaman geçmiş ama son zamanlarda ne yaptıysan onu yapmaya devam et içimliğini çıkarırsın en azından
Dostum pek birşey yapmadım doğal gübre veriyorum tohumuda torbacıdan almıştım :) kimyasal kullanmıyorum zaten ışıklarım iyi değil önerin varmı

kaiser

Kıdemli Üye
Kanka 6 saat gördüğü güneş yetmez 18 saat kadar olması gerek elindeki ışık nedir imkanları sırala

can02

Yeni üye
beyaz 80 wat ampül var iki adet, ufak 2 adet fullspektrum led ampül ,1 adette 50wat sarı cop led mevcut başka yok

kaiser

Kıdemli Üye
Çiçeklenmeye girdiğine göre artık beyaz değil sarı ve fullsprktrum ledi kullan kanka. Mümkünse bi nem ve ısı ölçer bul kabin sıcaklığı 20-25 olsun ve nem 45-50 civarları olsun. Elinde nem makinesi yoksa bir havluyu ıslatıp kabine koyarak sağlamaya çalış

delelet

Üye
Merhaba dostlar ilk kez yazıyorum yanlışım olursa affola ekimde attığım tohumlar şuan çiçeğe girdi ve sadece kuş gübresi,solucan gübresi ve şuanda yarasa gübresine başladım nasıl gelişimi günde sadece 6 saat güneş görüyor yeni tahtadan dolapta kabin yaptım oraya geçireceğim kızı tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir ?? Tşkler şimdiden bol sömekler hepinize

6 aya göre geç kalmış ama bitkin sağlıklı

can02

Yeni üye
Aynen kanka onla
Çiçeklenmeye girdiğine göre artık beyaz değil sarı ve fullsprktrum ledi kullan kanka. Mümkünse bi nem ve ısı ölçer bul kabin sıcaklığı 20-25 olsun ve nem 45-50 civarları olsun. Elinde nem makinesi yoksa bir havluyu ıslatıp kabine koyarak sağlamaya çalış
Aynen kanka onlar mevcut normal sarı ampül taksam sıkıntı olurmu yada ne önerin nedir alayım

Smokycat

Müptezel
Dos
Kanka 6 saat gördüğü güneş yetmez 18 saat kadar olması gerek
18 saat güneş için İskandinav ülkelerine veya kuzey kutbuna gitmesi gerek, dünyanın başka yerinde öyle uzun süre güneş yok. Şaka bir yana dünyanın tüm grower kişilerinin elindeki tüm lambaların tüm gücü güneş ışığının milyonda biri bile etmez kendi ülkemize göre söyleyeyim, güney bölgelerinde günde 6 saat doğrudan güneş ışığı yeterlidir, kuzeye çıktıkça güneş ışığının geliş açısı büyüdüğü için 8-10 saat arası gün ışığı gerekir yani yaz döneminde ülkemizin her yerinde gün ışığı ile yetiştirme mümkündür..

can02

Yeni üye
Dos

18 saat güneş için İskandinav ülkelerine veya kuzey kutbuna gitmesi gerek, dünyanın başka yerinde öyle uzun süre güneş yok. Şaka bir yana dünyanın tüm grower kişilerinin elindeki tüm lambaların tüm gücü güneş ışığının milyonda biri bile etmez kendi ülkemize göre söyleyeyim, güney bölgelerinde günde 6 saat doğrudan güneş ışığı yeterlidir, kuzeye çıktıkça güneş ışığının geliş açısı büyüdüğü için 8-10 saat arası gün ışığı gerekir yani yaz döneminde ülkemizin her yerinde gün ışığı ile yetiştirme mümkündür..
Aynen kanka günde 6 saat ışıkla bu hale geldi saksıda 4 bitki vardı biri erkekti kestim onu veg döneminde

kaiser

Kıdemli Üye
Dos

Abi haklısın ama kabin yaptım dedi, toprskta mikro organizma yok yani ölü toprak ve adamda çok fazla bi gübre de yok bu şartlar altında söylediklerimşn zararı değil anca yararı olur

can02

Yeni üye
Güneydeyseniz 6 saat güneş ışığı yeterlidir değilseniz azdır 6 saat güneşte bırakıp akşam ışık takviyesi gerekir, bence deneyimli forumdaşların tavsiyesiyle meyve takviyesi alıp verseniz iyi olur..
5 lt kovaya meyve kabuklarını yumurta salatalık patates artıklarının suyunu 7gün bekletip veriyorum başka önerin varmı kanka

can02

Yeni üye
Kışın güneş ışığı dar açıdan geldiği için gelişme yavaş olmuş ama çok güzel yetişmiş, ah keşke sadece güneşle büyütme imkanımız sınırsız olsaydı, lambacılar iflas ederdi:)..
Şuan 10 kök veg döneminde balkonda poşet geçirdim nemlensin diye gelişmesi süper sabah 6gibi net görüyor 12ye kadar

Smokycat

Müptezel
meyve kabuklarını yumurta salatalık patates artıklarının suyunu
Meyve takviyesinden kastım hani şu Bloom falan diye satılan takviyeleri kastetmiştim, organik olanı tavsiye ederim. Verdiklerin bence riskli, bahar zamanı, böcek, parazit, bakteri hepsi coşar, özellikle kabin dışı bitkiler için risk yaratır

Smokycat

Müptezel
Aklında olsun diye söylüyorum, sahanda yumurta yaptığınız zamanlardaki yumurta kabuklarını atmayıp bir poşete koyup buzdolabında beklet, saksı yapacağın zaman en dibe çakıl veya lavtaşı, üstüne 3-4 santim toprak koyup hafifçe sıkıştır, toprağın üstüne poşetin içinde döverek parçaladığın çiğ yumurta kabuklarını yay (çok minik parçalamak gereksiz), kabukların üstüne yine 3-4 cm toprak koyarak yine hafifçe sıkıştır daha sonra artık bitkini ekebilirsin, kabuktaki kalsiyumla mineraller ve çiğden gelen besin maddeleri nefis bir katkı olur bitkilere çok faydasını görürsün..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** hahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ********* ********** hahahaha hahahaha* ***** **** **** ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahaha** *********
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* ******* ******* ***
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha** ** ********
  • Houp53 Houp53:
    **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
    +1
  • U ucankarga:
    ***** ***** *** ** ****** **
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha***** **** *****
    +1
  • Narkotik Narkotik:
    ********* hahahaha ** *** ******* **** ****
  • Houp53 Houp53:
  • U ucankarga:
    ******** *** hahahaha***** **** *****
  • içiciadam içiciadam:
    * ******** ****** **** *** ******** ******** ******** ******* hahahaha** ****** ********** **** ********* ***** hahahaha **** ********* ********** ** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha ***** ********* *** ********* ** ********** ******* **** ****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** **** *** hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    ** ******** *** hahahaha** ****** ***** hahahaha** ********** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ******** ******* ** ***** **** ******** ****** **** ***** ******* ******** ********
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ****** ***** ******** ** ***** **
  • Houp53 Houp53:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    içiciadam içiciadam: hahahahahahahaha