Salonda büyüdü :)

can02

Yeni üye
Aklında olsun diye söylüyorum, sahanda yumurta yaptığınız zamanlardaki yumurta kabuklarını atmayıp bir poşete koyup buzdolabında beklet, saksı yapacağın zaman en dibe çakıl veya lavtaşı, üstüne 3-4 santim toprak koyup hafifçe sıkıştır, toprağın üstüne poşetin içinde döverek parçaladığın çiğ yumurta kabuklarını yay (çok minik parçalamak gereksiz), kabukların üstüne yine 3-4 cm toprak koyarak yine hafifçe sıkıştır daha sonra artık bitkini ekebilirsin, kabuktaki kalsiyumla mineraller ve çiğden gelen besin maddeleri nefis bir katkı olur bitkilere çok faydasını görürsün..
Sağol kanka tşkler bu güzeldi

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Dos

18 saat güneş için İskandinav ülkelerine veya kuzey kutbuna gitmesi gerek, dünyanın başka yerinde öyle uzun süre güneş yok. Şaka bir yana dünyanın tüm grower kişilerinin elindeki tüm lambaların tüm gücü güneş ışığının milyonda biri bile etmez kendi ülkemize göre söyleyeyim, güney bölgelerinde günde 6 saat doğrudan güneş ışığı yeterlidir, kuzeye çıktıkça güneş ışığının geliş açısı büyüdüğü için 8-10 saat arası gün ışığı gerekir yani yaz döneminde ülkemizin her yerinde gün ışığı ile yetiştirme mümkündür..
Ülkemiz bu konuda bize kolaylık ve yardım sağlıyor. Coğrafi açısı iyi.

Bluesmoke

Kıdemli Üye
Aklında olsun diye söylüyorum, sahanda yumurta yaptığınız zamanlardaki yumurta kabuklarını atmayıp bir poşete koyup buzdolabında beklet, saksı yapacağın zaman en dibe çakıl veya lavtaşı, üstüne 3-4 santim toprak koyup hafifçe sıkıştır, toprağın üstüne poşetin içinde döverek parçaladığın çiğ yumurta kabuklarını yay (çok minik parçalamak gereksiz), kabukların üstüne yine 3-4 cm toprak koyarak yine hafifçe sıkıştır daha sonra artık bitkini ekebilirsin, kabuktaki kalsiyumla mineraller ve çiğden gelen besin maddeleri nefis bir katkı olur bitkilere çok faydasını görürsün..
Kesinlikle.. Bunu ben tecrübe etmiştim bitkime kesinlikle fayda sağladı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    ***** ****** ** *** ** **** ***** ********* ****** * ******* * **
  • O Oci137:
    ******** ******* ***** **** ****** *** hahahaha*
  • O oziozi:
    ********* ****** ****** ****** ********** ********** hahahaha
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha*** *** **** ****** *******
  • O Oci137:
    *** ** **
  • O oziozi:
    ** ***** ***** ****** hahahaha**
  • O oziozi:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O oziozi:
    ********* ******* ******** hahahaha ** **** ** **
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O oziozi:
    hahahaha* ** ********* ******* ******** ****** *** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ***** ***** ** ** *** ***** **
  • O oziozi:
    ***** ***** ****** ******** ********* ********** ******* ****** ***** ******* *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    **** ****** ****** ****** * ** ***** hahahaha****
  • N nobetcikeyifci:
  • O oziozi:
  • N nobetcikeyifci:
    N nobetcikeyifci: ****** **** ********** ***** ****** ** ***** ******* *******