Sararma ve cansızlık, Lütfen yardım!!!!!

https://hizliresim.com/tnfXRd
https://hizliresim.com/F8hDgH
https://hizliresim.com/5wOjFz

Hps grow ışığı ile çadırda görüntü bozulduğu için banyoda çektim. Buraya 2 bitkiyi attım bu şekilde topalm 6 adet var,autoflower hepsi,43. günlerini bitirdiler, 1.5lt ile sulama yaptık başta fazla geldi sanırım şimdi gübre verirken 1 lt ye çektik boş sulamada 500 ml vericez, azot eksikliği oldugunu düşünüyoruz, suyun ph sini de iyi ayarlayamadık sanırım,birde 1 hafta kadar önce budama yaptık çünkü yapraklar çok içiçe geçmişti, bitkiler oldukça kötüleşti 2 sorum olacak;
1-) Sizce bu bitkiler ölürmü ?
2-) Ölmezde yetişirse bu şekilde ki 6 kök totalde kuru 200 gr veya civarı hasat verir mi?

Ekipmanlar:
120x 120x200 çadır,
600 watt mh(ilk 33 gün kullanıldı), 600 watt hps lamba,
Biobizz'den grow, bloom, topmax (bu üç gübreden 3 kere verdik şimdiye kadar), Calmag( 35.gün aldık 1 kere verdik), Alg a Mic (yeni aldık 1 kere verdik)
Batmix toprak

djali30

Yeni üye
Dostum bitkilerin aç ve evet azot eksikliği mevcut. Endişelenme ölmez bitkin panik yapmana gerek yok. Toprağın kuruduktan sonra çizelgede yazan miktarını 3/4 gübreli bir sulama yap. Grow gübresinde azot daha yüksek olduğu için sonraki sulamada yarı grow - yarı bloom karıştır çizelgeye göre. Bir süre boş sulama yapmanı tavsiye etmiyorum abartmadan gübreli sulama yap toprak kurudukça. Bitki öyle kolay kolay ölmez korkma dayanıklılığıyla meşhur ama dikkat etmezsen hasatın etkilenir bir an önce harekete geç ama dediğim gibi panik yapma mutlaka toprağın kurumasını bekle. Saksı boyutunu yazmamışsın ama dikkat edersen çok rahat 250 veya üstü kuru alırsın. Bol hasatlar.

djali30

Yeni üye
Boş sulamada 500 ml vericez yazmışsın bir de böyle bir sistem yok. Bitkilerin olgunlaşmış artık her sulamada suyun yüzde on / yüzde yirmilik kısmı aksın saksının altından.

S

silas

Guest
Selam. Chatte konuşmuştuk, aşırı ve sık sulama yapmışsın, saksı küçük kalmış, sen fazla miktarda suyu bastıkça, kökler oksijensiz kaldığı için bitki besin alamamış, aşırı sık sulama toprak yapısını ve ph'ını bozmuş.
Auto için en az 12 lt saksı al, bitkini onlara aktarıp toprak ekle. Saksı büyüklüğü hasat kalitesi, miktarı ve topraksal problemleri daha az yaşaman konusunda önemli. Kabin içi hava sirkülasyonunu arttır, fan ayarla toprağa ve saksının tamamına fırtına çıkarmayacak şekilde esinti yapsın, toprağın kuruyup havalanmasına yardım etsin. Bitkiye şu an çatlayana kadar su verme toprak iyice kurusun, saksı değişiminden sonra 1lt'ye 1ml bloom, 2 ml topmax ver, topmaxtaki humik fulvik asit toprağı kabartır, köklere iyi gelir. Bir de ph ölçüyor musun, ölçmeni tavsiye ederim. Musluk suyu kullanıyorsan 2 gün kovada dinlendirmeden bitkiye verme.
1. hafta bitkiye 10-20 ml her gün toprak kuruduğunda su verebilirsin. 2 hafta 10 cm çapını 50 ml suyu 2-3 günde 1 verebilirsin. 3. haftadan itibaren 100-150 ml şeklinde 2-3 günde 1, bitki büyüklüğü artıkça miktarı arttırarak devam edebilirsin. Toprağın kuruyup kurumadığını anlamak için, parmağınla toprağın üstünü 3 cm kaz toprak nemliyse (nemli diyorum bak ıslak demiyorum, kuru bir görüntüsü yoksa) sulama yapma, ertesi gün kontrol edip kuru olduğuna eminsen su ver.
12 lt saksı için 600ml bilemedin en fazla 700ml su verirsin! 12 lt saksıya 600 ml su vereceksen, 300ml suyla önden bütün toprağın üstünü eşit miktarda sula 2 dk bekle, kalan suyu yavaş yavaş yayarak ver, saksının altında yarım bir çay bardağı su geldiğinde dur, toprak suya doymuş demektir daha su verme.
Ölme yok kanka hedef 300gr. İyi growlar

Dostum bitkilerin aç ve evet azot eksikliği mevcut. Endişelenme ölmez bitkin panik yapmana gerek yok. Toprağın kuruduktan sonra çizelgede yazan miktarını 3/4 gübreli bir sulama yap. Grow gübresinde azot daha yüksek olduğu için sonraki sulamada yarı grow - yarı bloom karıştır çizelgeye göre. Bir süre boş sulama yapmanı tavsiye etmiyorum abartmadan gübreli sulama yap toprak kurudukça. Bitki öyle kolay kolay ölmez korkma dayanıklılığıyla meşhur ama dikkat etmezsen hasatın etkilenir bir an önce harekete geç ama dediğim gibi panik yapma mutlaka toprağın kurumasını bekle. Saksı boyutunu yazmamışsın ama dikkat edersen çok rahat 250 veya üstü kuru alırsın. Bol hasatlar.
teeşekkür ederim yorumun için saksılar 6 lt bez saksı

saksın baya küçükmüş dostum burada genelde 12 lt tavsiye ediyorlar en az ben 11 lt ile 3. auto growumu yapıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar autolarda.
ilk growumuz bu bayağı şeyden dilimiz yandı tecrübe ettik, çadır ışık cart curt iyi masraf yaptık şu bitkilerden bi 200 300 hasat alırız inşallah, ikinci grow da tecrübeliyiz artık biraz daha bariz hataları tekrar etmeyeceğiz, sağolasın ilgilendiğin için kardeş.

Saksılar iyice kuruduktan sonra 1 lt su ile 3 gübreden 2 ml ve 1.5 ml topmax verdik yaprakları kalktı ve çiçeklerle çıkan yeni yapraklar bayağı yeşil toparlıyor gibi duruyor bitki bugün 45. günü bitiriyor sizce ortalama ne zaman hasat olur?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    kushspirit kushspirit: ****