Sararma ve kahverengi leke problemi

Arkadaşlar iki kızımda da hastalıklar oluştu. İlk deneyimim olduğu için sıkıntılar yaşıyorum, okuyup araştırsam da dillerinden anlayamıyorum şöyle;

Bu kızımda ilk önce yardımınızla aşırı sulamadan dolayı sıkıntı yaşadığımı düşündüm yapraklarda sarılık ve düşüklük vardı. Azot eksikliği yaşadığını da düşündüğümden saksı değişikliği ve gübreyle biraz toparlamasını sağladım fakat hala sıkıntının izleri görülüyor. Uçları kahverengi devamında sarıya dönen ve sonrasında toparlayan bir görünümü var.

Bu kızımdaysa uçtan başlayan sararma ve ortalara doğru kahverengi lekeler fakat yayılıyor gibi duruyor. Sorunlarını çözemiyorum içim gidiyor, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Birinci resimden bir şey anlamadm İkinci kızda kalsiyum eksikliği mevcut cal mag var ise boş sulamada ver ayrıca resimleri isklar kapali iken flashla çekip atarsan daha net anlaşılır özellikle birinci resimdeki bitkiden bahsediyorum.

Byfendi

Kıdemli Üye
Ilk resimde fazla sulama kaynakli sikintilar olmuş ve niteojen eksikligi yasamiş. Bunlari duzelttiysen toparlar, zaten onlarin disinda iyi gidiyor. Ikinci resim calsiyum ve magnezyum eksikligi yasiyor. Ph dikkat ediyorsan. Cal maxtra eklemelisin. Hasatin bol olsun.

Ilk resimde fazla sulama kaynakli sikintilar olmuş ve niteojen eksikligi yasamiş. Bunlari duzelttiysen toparlar, zaten onlarin disinda iyi gidiyor. Ikinci resim calsiyum ve magnezyum eksikligi yasiyor. Ph dikkat ediyorsan. Cal maxtra eklemelisin. Hasatin bol olsun.

Teşekkür ederim şu an gübrelerim maalesef set halinde aldığım hesi ile kısıtlı. Ph seviyesine dikkat ediyorum. Şimdilik ikisinde de hesi tnt complex kullanıyorum gübre olarak, o durumunu toparlar mı yoksa ayrıca cal mag almalı mıyım bi öneriniz var mı?

Birinci resimden bir şey anlamadm İkinci kızda kalsiyum eksikliği mevcut cal mag var ise boş sulamada ver ayrıca resimleri isklar kapali iken flashla çekip atarsan daha net anlaşılır özellikle birinci resimdeki bitkiden bahsediyorum.

Teşekkürler yorum için ışıklar kapalıyken tekrar fotoğrafları güncelleyeceğim. Hesi tnt complex kullanıyorum o yeterli gelir mi yoksa cal mag almalı mıyım?

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Teşekkürler yorum için ışıklar kapalıyken tekrar fotoğrafları güncelleyeceğim. Hesi tnt complex kullanıyorum o yeterli gelir mi yoksa cal mag almalı mıyım?
Dostum hesiyi kullanmadım bilmiyorum ama nitrojen takviyesi diye gecyor sanırım durumun var ise cal mag almalısın bir çok derde deva bir gübre kendmde kullanıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T terbiyeligunahkar: ****