Sararma ve kuruma var yardımcı olur musunuz?

llllazrailll

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle gübre olarak biobizz Bloom Grow Alg-a Mic Topmax kullanıyorum bitkilerimden bir tanesinin alt yaprakları sarard ve kurudu diğerinde ise emin olamadım ama kalsiyum eksikligi gibi geliyor bana sizden de görüşlerinizi almak istiyorum ph düzensizligi olmuştu bir iki kere o sebeple mi bu hallere geldiler anlamadım yorumlarınızı bekliyorum genel sağlıklwrı hakkında da problem hakkında da ve son sorum LST için ikisine re sanırım geç kalınmış doğrumudur?

35. gününde köfteci tohumu: Alt yaprak sararması

(Hastalıklı Foto)

24. gününde shiva skunk : Yaprak yanlarında sararma üstte leke

(Hastalıklı Foto)

S

silas

Guest
hem azot hemde potasyum eksikliği, Grow gübresi yanına potasyum içerikli Bloom gübresi de ver. Bitki autoysa en az 12, photoysa en az 18 litre saksıya al kanka, toprak kurudukça sulama yapmaya özen göster. Aşırı ve sık sulama yapılan, sürekli nemli kalan topraklarda bitki potasyum alamaz. Konu açarkende büyük harf kullanmazsan sevinirim :) Sıkıntı yapacak bir durum yok, iyi growlar

llllazrailll

Yeni üye
hem azot hemde potasyum eksikliği, Grow gübresi yanına potasyum içerikli Bloom gübresi de ver. Bitki autoysa en az 12, photoysa en az 18 litre saksıya al kanka, toprak kurudukça sulama yapmaya özen göster. Aşırı ve sık sulama yapılan, sürekli nemli kalan topraklarda bitki potasyum alamaz. Konu açarkende büyük harf kullanmazsan sevinirim :) Sıkıntı yapacak bir durum yok, iyi growlar
Öncelikle teşekkür ederim kankam ilk growlerım büyük harf o yüzdendi :D söylediklerine dikkat edicem tamamen kurumasına dikkat ediyordum aslında ama diplerine iyi bakamamışım herhalde çok önemli sorunlar değil sanırım önlem aldıgım sürece?

S

silas

Guest
Önemli bir şey değil kanka, eski alttaki yaprakların sararması azot eksikliiği, bir fotoda da üstte bir yapraklar damarların arasından nokta nokta şeklinde sararmış oda potasyum eksikliği, gübreyle giderirsin. Verdiğin suyun ph 'ına dikkat et.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ** ******** ***** ********* hahahaha ****** ***** ** *** ****** ******** **** ****** hahahaha**
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** **** ***** hahahaha ******* ****
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha hahahaha*** **** ***** hahahaha ******* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** **** ******* hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ****** ***** ******* hahahaha* **** ********* ********** hahahaha
  • kkush kkush:
    **** **** ******** hahahaha ** ******** ******* ***** hahahaha* hahahaha** ** hahahaha**** ********* ******** hahahaha **** *** hahahaha ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    ***** ********* ******* ****** ********** ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    * ******* hahahaha ****** ****** **********
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
    ** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    ***** **** ****** **** **** ********* *** ********** ***** ***** ******* ***** hahahaha*** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
    **** ***** hahahaha** ****** ******* ******** **** ******* ***** ***** ***** ******** ****** **** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    kkush kkush: *** ******** ****** ****** ******** ** *******