Sararma

• Konbuyu başlatan Üye silindi 36700
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 36700

Guest
Arkadaşlar selam en son gübreyi 1 hafta önce 950 ppm değerinde verdim dün geldiğimde sıcakşık 40 dereceydi kabinde klima kapanmış toprak kupkuruydu susuz kalmış bitki 2 gün bunların haricinde ışık stresi veya açlık olduğunu düşünüyorum sizce nedir

Ph dalgalanması var bitkinde. Ph sabit ver. Işık streside yapmış gibi duruyor. PPFD ölç. Toprak kurumadan su verme. Gübre miktarını azalt fazla gelmiş. Bitkin düzgün beslenemiyor şuanda. EC metre al. Bitkinin dönemlerine göre vereceğin EC aralıkları vardır. Ph ve EC düzgün yönetirsen yaprakların sararmaz düzgünce beslersin bitkini.

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Ph dalgalanması var bitkinde. Ph sabit ver. Işık streside yapmış gibi duruyor. PPFD ölç. Toprak kurumadan su verme. Gübre miktarını azalt fazla gelmiş. Bitkin düzgün beslenemiyor şuanda. EC metre al. Bitkinin dönemlerine göre vereceğin EC aralıkları vardır. Ph ve EC düzgün yönetirsen yaprakların sararmaz düzgünce beslersin bitkini.
Kanka pH ölçüp veriyorum ec metrem var saten yukarıya ec değerini yazdım bence susuz kaldı toprak kupkuruydu yüksek sıcaklıkta kalmıştı dediğin ihtimaller çok düşük toprak tertemiz

Kanka pH ölçüp veriyorum ec metrem var saten yukarıya ec değerini yazdım bence susuz kaldı toprak kupkuruydu yüksek sıcaklıkta kalmıştı dediğin ihtimaller çok düşük toprak tertemiz
Brocum 40 derece zaten bitkini sokar strese her türlü. 950 PPM 1900 EC yapar ve çok yüksek bu değer. google'a soil ec chart yaz. ona göre gübreleme yap. ama zaten çok fazla vermişsin tavsiyem flush yap EC'yi düşür. 40 dereceyi daha yeni okuyorum. Sıcaklık yükselince bitki saçma sapan tepkiler verir ondan PH demiştim.

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Brocum 40 derece zaten bitkini sokar strese her türlü. 950 PPM 1900 EC yapar ve çok yüksek bu değer. google'a soil ec chart yaz. ona göre gübreleme yap. ama zaten çok fazla vermişsin tavsiyem flush yap EC'yi düşür. 40 dereceyi daha yeni okuyorum. Sıcaklık yükselince bitki saçma sapan tepkiler verir ondan PH demiştim.
Kanka feeding chat verileri bu şekilde middle floweringde 1000 ppm civarı öneriliyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***** ****** ** **** *******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******** **** **** **
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** hahahaha ** ******* ***** ******** **** **** **
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** **** ******** **** **** **
  • Night owl Night owl:
    hahahaha**** *** hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** ****** ********** ********** * * **
    ******* ******* *** **** hahahaha* ******** ****** ********** ***** ***** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ********** ******* ***** ******** ****** * **** **** ** ******* ******* *** ***** ***** *****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ***** **** ****** ********** ********** * * **
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    **** ***** ****** ******* ******* *** **** hahahaha* ******** ****** ********** ***** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ** ** ** ******* ******* ******* *** **** hahahaha* ******** ****** ********** ***** ***** *******
  • Night owl Night owl:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** hahahahahahahaha ***** *******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ** **** ***** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ****** ** *** ********** **** hahahaha* ********
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** *** ********** ***** ** * *** hahahaha hahahaha ** **** ***** *** ******
  • içiciadam içiciadam:
    ** hahahaha*** ********* ********* ***** ****** **** ***** *** ***** hahahaha* ****** **********
    ** ***** ***** hahahaha ***** ** *********
    nicozaniolo nicozaniolo: ** ***** ***** hahahaha ***** ** *********