Sea of Green (SOG) Eğitimi

elchavoo

Üye
peki hiç vege almadan 12-12 altına koyarak devam edersek sorun olur mu hasat miktarı önemli değil

elchavoo

Üye
merhaba bende grow yaptım şuanda bu metodu uygulamak istiyorum üniversite de kendi evimde 80x80x180 kabin 240w qb var kaç m3 karbon filtre tercih etmeliyim 2-3 grow için işimi görecek hesaplı bi karbon kaç saksı sığdırabilirim 3-4 litre mi olacak yardımcı olurmusunuz çok strese girdim

Amca35

Kıdemli Üye
"Sea of Green" yani "Yeşil denizi" methodu bir alana alabildiğince kök bitki koyup, büyümelerini beklemeden çiçeklenmeye sokup bitki başına az fakat toplam olarak çok hasat alma methodudur. Bir alana küçük saksılara 30 bitki koyup, 5 bitkiden alacağınızla aynı hasatı çok daha kısa sürede almanıza imkan tanır.

SoG methodunda hiçbir eğitim yapmanız gerekmediğinden dolayı hem hasat zamanınız kısalacak, hem de bitkilerle ilgilenmeniz gereken zaman az olacak.
SOG-MANTO-VERDE-500x375.jpg

Artıları:
  • Güzel hasat miktarı
  • Eğitime vakit harcama yok
  • Aynı anda birden çok genetik denenebilir
  • Hızlı hasat
Eksileri:
  • Daha çok bitkiyle ilgilenmeniz gerekiyor. Kabinin en arkasındaki bitkilere sulamak için ulaşmak zor olabilir.
  • Polis basarsa 20-30+ bitkiden yargılanırsınız.
  • Bir bitki hastalık veya böcek kaparsa hepsi gider
  • Aynı genetikten bile bitkiler diğerinden uzun kısa değişik olabilir, sıkıntı yaratabilir.
dl623

Nasıl Yapılır?
Kabine küçük saksılarda doldurulabildiği kadar bitki doldurulur. Bitkiler 4.-6. haftalar arası 12/12 ye çiçeklenmeye sokulur. 4. haftadan önce tam verim alamamanızı sağlar, 4. hafta idealdir.
Ayrıca bazıları çiçeklenmeye sokmadan önce bitkinin kellesini uçurabilir(Topping), bu sömek sayısını arttıracaktır. Fakat yeteri kadar çok bitkiniz varsa yeteri kadar sömek sayınız vardır zaten.​
Bu yöntemi kullanan arkadaşlar ne durumda acep tecrubelerini paylaşabilirler mi

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu yöntemi ben denedim ama çok başarılı olamadım ayrıca şahsi görüşüm, bu eğitim genetik tohumla yapılmaması gereken bir eğitim bence çünkü çiçek başı verim çok düşük

Amca35

Kıdemli Üye
Bu yöntemi ben denedim ama çok başarılı olamadım ayrıca şahsi görüşüm, bu eğitim genetik tohumla yapılmaması gereken bir eğitim bence çünkü çiçek başı verim çok düşük
Kaç m2 için kaç litrelik kaç saksı kullandın kanka ışığın veg süren gübrelerin ve genetik bilgilerini paylaşır mısın

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Ben çorbacı tohumla denedim max 3-5lt saksı yeterli herhangi bir eğitimede gerek yok photo period daha mantıklı erken çiçeğe sokabilmek adına bir çiçeğe 40x40 alan yeterde artar bile 18/6 başla 15-20. Günde al 12/12 ye hasadı bekle bu kadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********