Serit led işe yarar mı?

Balkeses

Yeni üye
3 metre kırmızı 1 metre mavi serit led ile ultraviole isik elde ederek 18/6 kuralina uyarak izole bir sekilde erkekleri ileri dönemde elemek kaydi ile 8 adet bitkim ile 1 haftayi geride bıraktım gelisim sağladığı gozle görülüyor foto da atabilirim ama benim merak ettigim bu isik benim icin yeterli olur mi mali acıdan ve elektrik faturasi bakimindan beni uzmemesi için bu serit led leri tercih ettim oneriniz nedir iyi bir gelisim ve hasat icin ???

köfteci

Yeni üye
Cvp: Serit led işe yarar mı?

Balkeses' Alıntı:
3 metre kırmızı 1 metre mavi serit led ile ultraviole isik elde ederek 18/6 kuralina uyarak izole bir sekilde erkekleri ileri dönemde elemek kaydi ile 8 adet bitkim ile 1 haftayi geride bıraktım gelisim sağladığı gozle görülüyor foto da atabilirim ama benim merak ettigim bu isik benim icin yeterli olur mi mali acıdan ve elektrik faturasi bakimindan beni uzmemesi için bu serit led leri tercih ettim oneriniz nedir iyi bir gelisim ve hasat icin ???

şerit led işe yaramaz. imkan varsa cob led yada cfl tarzı bir ışık bak derim.

Balkeses

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
Balkeses' Alıntı:

Eyv dostum cevabın için 4 tanesi disi oldugunu varsaysak kac wt cob led gerekir

köfteci

Yeni üye

Balkeses' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

kabinin boyutuna göre değişir ama bence 4 bitkiye en az 6 tane yakman lazım oda 50w x 6 = 300w sadece lambaya elektrik harcarsın.

Balkeses

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
Balkeses' Alıntı:

kabinin boyutuna göre değişir ama bence 4 bitkiye en az 6 tane yakman lazım oda 50w x 6 = 300w sadece lambaya elektrik harcarsın.

300 w icin elekrtik birim fiyati uzerinden 18 saat calisma ile yaklasik aylık 70 lira gibi bir fatura gelecek bu sorun degil. Peki bu cob led için renk ne olmali ve tr de bulabilir miyim

Can58

Yeni üye
Beki tek bitki için kabin öneriniz vede cob led öneriniz adetleri çapları bilgi verirseniz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
  • W wickedstick:
    ***** *** ****** ** ********** *** ********** *** ********* * ***** ****** *****
  • W wickedstick:
  • W wickedstick:
    W wickedstick: ****** ****** ***** *** ****