Short Rider ilk grow guncel

Towelie

Yeni üye
Iki gun once topraktan cikti kizim
bugun isigin altinda ikinci gunu kankalar. durdukca kendisine geliyor fakat isigi yaklastirip yaklastirmamak konusunda suphelerim var.
1. gun

2. gun
konuyu guncel birakicam kankalar onerileriniz benim icin cok onemli. gormus oldugunuz eksikleri ve tavsiyelerinize acigim hasatiniz bol olsun

3. gün bir saksı daha koydum kanka şu anda iki saksım var ileride bir tane daha koymayı planlıyorum
7.günden selam kankalar bir hafta içerisinde kabini geriye doğru biraz daha büyüttüm. ışığı ortalayıp arkaya bi tane daha nem makinesi ve bi saksı daha koymayı düşünüyorum. Küçük kalan kızın boynu bükülüyor eğiliyor yerlere yatıyor o yüzden fanı bir süreliğine kapattım ve toprağın içine biraz daha gömerek dik durmasını sağladım. Kızların genel durumu biraz yavaş büyüyorlar gibi ama sabırla beklemekten başka bir şey gelmiyor elden. Gübrelerin zamanı ne zaman gelir kankalar daha bir haftam vardır diye düşünüyorum ama yorum ve önerileri size bırakıyorum

bugün 13. gün kızlar son sulamadan beri pet içerisinde bekliyorlar kabini arada bir sıcaklığını kontrol etmekten hariç açmadım. bugün bir saksı daha koydum kızları da bir kontrol ettiğimde 1. kız hafiften sararmış gözüküyordu ve altındaki ilk fide yaprakları delik. bunun sebebi nedir kankalar ters giden bir şey mi var?

2. kızın baya bi sıkıntısı var belli ki bir yaprak delik deşik olmuş kanka yanmış mı yenmiş mi çözemedim bana kök sorunu gibi geldi açıp baktım köküne biraz yüzeye yakındı duruşunu düzelttim yamuktu o yüzden biraz toprağa gömdüm gözlemliycem tavsiyeleriniz olursa bekliyorum kankalar

-------------------------EDİT--------------------------------

kankalar selam bugün 19. gün. şu anda dolapta 3 saksım var. 2 kızın beraber baya bi sorunu oldu yapraklarda kahverengi yanmalar ve delikler vardı. ben de dün top max ve ph 6.5 ayarlı su verip (2.gübreli sulama) biraz da neem oil hazırlayıp yapraklara püskürttüm ışığı biraz yukarı aldım. yaprağın rengi çok açık renkli ve birkaç tanesinin uçları kurumaya başladı.büyümeleri anormal derecede yavaş sanki ölmüşler gibi. tam 1 hafta önce 3. saksıyı koydum şimdiden onları geçti diyebilirim. bunların tam olarak derdini anlamasam da bir şeyler deneyerek çözmeye çalışıyorum. tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

1. kız 19. gün:

2. kız 17. gün:

3. kız 7.gün:

Son düzenleme:

Byfendi

Kıdemli Üye
Kanka hayirli olsun.nemi biraz daha yükselt 70-80 arasi olsun. Yada baslarina pet şişe- bardak geçir tepelerine delik acmayi unutma. Simdilik güzeller.başarilar

Towelie

Yeni üye
Kanka hayirli olsun.nemi biraz daha yükselt 70-80 arasi olsun. Yada baslarina pet şişe- bardak geçir tepelerine delik acmayi unutma. Simdilik güzeller.başarilar
kanka teşekkür ederim tavsiyen için, normalde petin içerisinde bekliyor fotoğraf için kaldırmıştım ışık kapalıyken bir tek 80 nemi yakalayabiliyorum bir de ilk grow olunca yarım saatte bir kapıyı açıp kontrol edince nem 50 civarları ama petle destekliyorum :D

Byfendi

Kıdemli Üye
kanka teşekkür ederim tavsiyen için, normalde petin içerisinde bekliyor fotoğraf için kaldırmıştım ışık kapalıyken bir tek 80 nemi yakalayabiliyorum bir de ilk grow olunca yarım saatte bir kapıyı açıp kontrol edince nem 50 civarları ama petle destekliyorum :D
Işığın neydi kanka bu arada. Belirtmemissin. Biraz daha ayrinti yazarsan daha iyi yardimci olunur

Towelie

Yeni üye
Işığın neydi kanka bu arada. Belirtmemissin. Biraz daha ayrinti yazarsan daha iyi yardimci olunur
ışığı bu şekil set almıştım kanka, ısı problemim oldu onu da ışığa cooltube mantığında bi hazne yaparak düzelttim. fakat dolabın en üstünde zincirsiz asılı kanka acaba çok yüksek mi oldu diye düşünüyorum bitkiye göre hareket edicem sanırım

Towelie

Yeni üye
kabinin son hali bu kanka, bugün ikinci tohum da patlak verdi bu sanırım iki tane random geldi onlardan birisi bakalım büyüyünce ne çıkacak ortaya :)
EDİT: ışık mesafesi fotoğrafta 130cm civarıydı, bugün düzenleme ile 80'e indirdim

Son düzenleme:

Towelie

Yeni üye
kankalar selam kızlar kendi çapında büyümeye devam ediyor.
yalnız sonradan gelen arkadaş yanık yapraklarla çıktı topraktan ve toparlanması iki gündür baya yavaş
son durumları bu şekilde sulama olayını henüz çözebilmiş değilim fazla kaçmamak için ihtiyaç 5lt su şişesinin kapağına delikler açıp toprağı nemlendiriyorum diyebilirim.
sıkıntılı arkadaş da bu kankalar ben böyle bi derbeder filiz görmedim nedir bunun durumu otizmli mi doğdu noldu

@silas34 kanka müsait olunca bi göz gezdirirsen çok sevinirim

Kanka

Administrator
Yönetici
ısık kaç w kanka yazmamışsın bide bitkiyle arasındaki mesafe nedir çok uzak geldi gözume

Kanka

Administrator
Yönetici
Hava gırısını guclendırmen gerek kanka ısık uzun olursa bıtkıın tepesı ışığa 30 cm mesafede guzel verım alcakken 10 -15 gram gıbı bı kafa sömek altta kalan butun dallar yetim kalıcak 10 tane daldan 20 gram toplarsan op basına koy oyuzden bıtkıye yakın olmalıki kısa buyuyup sömeklerı verımlı şışırmelı ama ısıya cozum bulman gerek 32 lerın uzerıne cıkma

Towelie

Yeni üye
Hava gırısını guclendırmen gerek kanka ısık uzun olursa bıtkıın tepesı ışığa 30 cm mesafede guzel verım alcakken 10 -15 gram gıbı bı kafa sömek altta kalan butun dallar yetim kalıcak 10 tane daldan 20 gram toplarsan op basına koy oyuzden bıtkıye yakın olmalıki kısa buyuyup sömeklerı verımlı şışırmelı ama ısıya cozum bulman gerek 32 lerın uzerıne cıkma
kanka teşekkür ettim güzel tavsiyen için, ışığı indirip hava girişini güçlendiriyorum. dolabı da yansıtıcıyla kaplarsam sanırım daha verimli olur.

Towelie

Yeni üye
bugün 13. gün kızlar son sulamadan beri pet içerisinde bekliyorlar kabini arada bir sıcaklığını kontrol etmekten hariç açmadım. bugün bir saksı daha koydum kızları da bir kontrol ettiğimde 1. kız hafiften sararmış gözüküyordu ve altındaki ilk fide yaprakları delik. bunun sebebi nedir kankalar ters giden bir şey mi var?

2. kızın baya bi sıkıntısı var belli ki bir yaprak delik deşik olmuş kanka yanmış mı yenmiş mi çözemedim bana kök sorunu gibi geldi açıp baktım köküne biraz yüzeye yakındı duruşunu düzelttim yamuktu o yüzden biraz toprağa gömdüm gözlemliycem tavsiyeleriniz olursa bekliyorum kankalar

@silas34 @HHH @RabbitKanka @Ripley'sOG

S

silas

Guest
Bitkinin daha önceki fotolarını inceledim, bazı kök sorunları bu tarz yaprak problemlerine neden olmakta ama bu farklı, kök sorununa benzemiyor, benim düşüncem kesinlikle böcek tarzı bir zararlı yada PH problemi. Topraksal, yapraksal ve ya köklerle ilgili bir problem olsa yaprakta lekelenme sararma daha sonra kahverengileşme ve çürüme olurdu, fakat bunların hiç biri olmadan direk delik deşik olmuş yaprak. Yapraklarda deformasyon , devam ederse yaprakların altını üstünü toprağı etrafı iyice kontrol et kurt kadar yeşil güveler oluyor genellikle onların yaptığı bir şey bu olay, iyice kontrol et. Aktardan yada netten neem oil tesbih ağacı yağı alıp 500 ml suya 2ml koyup yapraklara sıkabilirsin. PH a dikkat et, belkide sadece küçük bir ph ve bitkinin toprağa alışma süreci geçiriyordur. Bir şey kullanmadan önce kontrol ve takip et, kesin bir kanaat getirebilirsen neem oil al kullan. İyi growlar

Towelie

Yeni üye
Bitkinin daha önceki fotolarını inceledim, bazı kök sorunları bu tarz yaprak problemlerine neden olmakta ama bu farklı, kök sorununa benzemiyor, benim düşüncem kesinlikle böcek tarzı bir zararlı yada PH problemi. Topraksal, yapraksal ve ya köklerle ilgili bir problem olsa yaprakta lekelenme sararma daha sonra kahverengileşme ve çürüme olurdu, fakat bunların hiç biri olmadan direk delik deşik olmuş yaprak. Yapraklarda deformasyon , devam ederse yaprakların altını üstünü toprağı etrafı iyice kontrol et kurt kadar yeşil güveler oluyor genellikle onların yaptığı bir şey bu olay, iyice kontrol et. Aktardan yada netten neem oil tesbih ağacı yağı alıp 500 ml suya 2ml koyup yapraklara sıkabilirsin. PH a dikkat et, belkide sadece küçük bir ph ve bitkinin toprağa alışma süreci geçiriyordur. Bir şey kullanmadan önce kontrol ve takip et, kesin bir kanaat getirebilirsen neem oil al kullan. İyi growlar
kanka teşekkür ederim geri dönüşün için, ph 6 ayarlıyorum tam olması gereken aralık nedir bu arada yaprakların altını kontrol ettim ama pek bir şey gözükmüyor

Towelie

Yeni üye
kanka bir de bu 1. bitkinin yapraklar neden sararıyor bu genetiğin yaprakları koyu oluyo diye biliyorum gübre mi istiyor?

Towelie

Yeni üye
kankalar selam bugün 19. gün. şu anda dolapta 3 saksım var. 2 kızın beraber baya bi sorunu oldu yapraklarda kahverengi yanmalar ve delikler vardı. ben de dün top max ve ph 6.5 ayarlı su verip (2.gübreli sulama) biraz da neem oil hazırlayıp yapraklara püskürttüm ışığı biraz yukarı aldım. yaprağın rengi çok açık renkli ve birkaç tanesinin uçları kurumaya başladı.büyümeleri anormal derecede yavaş sanki ölmüşler gibi. tam 1 hafta önce 3. saksıyı koydum şimdiden onları geçti diyebilirim. bunların tam olarak derdini anlamasam da bir şeyler deneyerek çözmeye çalışıyorum. tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

1. kız 19. gün:

2. kız 17. gün:

3. kız 7.gün

@silas34 @Ripley'sOG @RabbitKanka @HHH abiler yardım lütfen ne yapabilirim

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Bu toprak anladigim kadariyla Coco karisimi birsey. Cocoya 6.5 Ph verilmez. Cocoya verilcek Ph degeri en yuksek 6.0 olmasi gerekiyor. 5.8 verirseniz bitki size dua eder. Coco hidroponiktir arkadaslar Toprak olmadigi icin topraga alistiginiz Ph verilmez. Bir an once coconun Ph oranini dusurmen gerekiyor bitki duzgun bir Ph icinde olmadigindan su ana kadar verdigin gubrelerin hicbirisini alamamis. Yani gubrede vermedigini soylemissin coco icinde gubresiz hicbir filiz yasamaz. Coconun icinde 1 gram vitamin yok cunku. Ben o yuzden her sulamada gubre veriyorum benim bitkilere. Cunku 1 kere gubresiz su versem sasiriyorlar. O kadar ince ayar yapmam gerekiyorki her sulamada gubre verdigim icin bitki bana kizmasin diye. Dediklerimi yaparsan bitki toparlar. Autoflower yerine uzun donem denemeni tavsiye ederim cunku bu tarz sitresler autoflowerlari cok kotu etkilerken, uzun donemlere daha cok guc veriyor ve daha iyi hasat aliyor insanlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    TabldotLife TabldotLife: **