SIFIRDAN YETIŞTIRME ODASI KURULUMU ICIN YARDIM

Delininoglu

Yeni üye
Selamunaleykum kankalar buralarda yeniyim :)
Forumda baya arastirma yaptim,bide konu açmak istedim yardımlarınızı esirgemeyin bu müptezel kardeşinizden.
10 metrekare odamı grow room yapmaya karar verdim kabinle uğraşmak istemiyorum 10 metrekare odaya 4 bitki 2 farkli genetic dusunuyorum.
2x600 watt full spectrum led almayı düşünüyorum,
Ilk defa yapacağım için heyecan ve endişe içerisindeyim.
Öneri ve tavsiyelerinize açığım

Çatı katinda oldugumuz icin koku sorunu pek olacagini dusunmuyorum ama 2xfan 1xkarbon filtre 1xvantilator gerek kalırsa koku giderici jellerle havalandirmayi dusunuyorum.
Genetic olarak şuan;
-AMNESIA
-SOUR DIESEL
-BLUE DREAM
DÜŞÜNUYORUM.
Hem hasat açısından hemde thc açısından iyi sonuç almak istiyorum genetic önerilerinizi bekliyorum.Ilk tecrubemiz olacagi icin auto dusunuyorum.

Sıfırdan kurulum yapacağım için her türlü tavsiyenizi bekliyorum,ekipman markalari hakkinda pek bilgim yok hangisi iyidir hangisi işimizi görür öğrenci adamız paramız çöpe gitmesin 2000 tl bütçem var iki arkadaş birlikte yapmayi dusunuyoruz.

Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum kankalar,dumanınız bol olsun

10m2 çok büyük bir alan odayı kullanabilirsin ama kısmı kabin uygulaması yapmanı öneririm çünkü ledler yakın mesafeden çalıştırılmak için makuldür ve o kadar geniş bir alanda ışık yoğunluğu kaybı çok olacaktır hid biraz daha kullanışlı bu konuda ama dert değil bitkileri köşeye alırsın duvarın geri kalan 2 tavanıda sayarsan 3 cephesine karton yaslarsın içini kapladığın ışık kaybını minimuma indirerek hasat verimini arttırırsın ayrıca havalandırmaya ihtiyaç duymayabilirsin ama küçük bir vantilatör kızları titretsin ki sağlam gelişsinler nem ihtiyacını kısmi kabinde sağlamakta daha kolay olacaktır bol şans dilerim şuanlık aklıma gelen öneri bunlar, iyi forumlar.

OtomatikCigara

Yeni üye
Cvp: SIFIRDAN YETIŞTIRME ODASI KURULUMU ICIN YARDIM

Delininoglu' Alıntı:
Selamunaleykum kankalar buralarda yeniyim :)
Forumda baya arastirma yaptim,bide konu açmak istedim yardımlarınızı esirgemeyin bu müptezel kardeşinizden.
10 metrekare odamı grow room yapmaya karar verdim kabinle uğraşmak istemiyorum 10 metrekare odaya 4 bitki 2 farkli genetic dusunuyorum.
2x600 watt full spectrum led almayı düşünüyorum,
Ilk defa yapacağım için heyecan ve endişe içerisindeyim.
Öneri ve tavsiyelerinize açığım

Çatı katinda oldugumuz icin koku sorunu pek olacagini dusunmuyorum ama 2xfan 1xkarbon filtre 1xvantilator gerek kalırsa koku giderici jellerle havalandirmayi dusunuyorum.
Genetic olarak şuan;
-AMNESIA
-SOUR DIESEL
-BLUE DREAM
DÜŞÜNUYORUM.
Hem hasat açısından hemde thc açısından iyi sonuç almak istiyorum genetic önerilerinizi bekliyorum.Ilk tecrubemiz olacagi icin auto dusunuyorum.

Sıfırdan kurulum yapacağım için her türlü tavsiyenizi bekliyorum,ekipman markalari hakkinda pek bilgim yok hangisi iyidir hangisi işimizi görür öğrenci adamız paramız çöpe gitmesin 2000 tl bütçem var iki arkadaş birlikte yapmayi dusunuyoruz.

Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum kankalar,dumanınız bol olsun
Kankacım güzel bir set-up düşünmüşsün bunların yanı sıra nem makinası,ısı-nem ölçer vs. gibi ekipmanları da eklemelisin.Fakat bu bütçe yeterli olur mu bilmiyorum AliExpress Ledleri bile kur farkı ile 1000 lira civarında dolanıyor 600 watt olanlar genelde ve iki tane diyorsun tüm bütçe anca ışıklara yeter gibi.Fan ve karbon filtre fiyatları da oldukça fahiş.Üstelik tohumdur,topraktır,saksıdır,gübredir vs. derken biraz zor gibi duruyor.Led konusunda Cob led tercih edersen 2*600 wattlık bir sistem kurabilirsin geriye bir miktar para da kalır fakat elektrik faturan 400-500 altında gelmez.Bir daha gözden geçirmeni tavsiye ederim kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********