Sipariş vereceğim sistem

nkinnear

Yeni üye
Aşağıdaki sistemi kurmayı düşünüyorum gereksiz eksik gördüğünüz yerler hakkında yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar  
Kabin :HYDRO SHOOT 100X100X200
Led
Karbon Filtre
S&P TD Silent Serisi - Ultra Sessiz Fan TD350/125mm - 380 m3/s - 25w
Nem Makinesi
Biobizz Light Mix 20 Lt
Isı ve Nem ölçer+Ph ölçer 

Gübre olarak pek bir araştırma yapmadım dolayısıyla bilgim yok eksik gözümden kaçmış neler var yardımcı olursanız sevinirim 3 kökün yeterli olacağını düşünüyorum 4 zorlanabilir mi ?

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kanka o fana 330m3 karbon filtre olmaz 420m3 üzeri karbon filtre alman lazım. senin yaptığın türde alırsan fan güçlü olduğu için karbon filtre pis havayı içine hapsemeden direk fandan pis havayı dışarı salar odanın içi yine sıgara kokar. sadece kabin havası temiz olsun istiyorsan aksiyel fanlar var 300lük onlardan al. Benimde bu fanlarla ilgili çözmekte zorlandığım şey kabine hangi m3 fan karbon filtre alınacağı mesela senin linkini attığın 350m3 fanın o kabine fazla geleceğini söylüyorlar.

nkinnear

Yeni üye
Cvp: Sipariş vereceğim sistem

morph' Alıntı:
Kanka bu o ledi alacağına buna yaptır istediğin büyüklükte daha uyguna gelir hem hemde iyi ben aldım 250w olanı kullanıyorum sanada öneririm
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-250w-veg-plusbloom-full-spektrum-cob-led-27500lumen-791638350/detay

Link patlak kanka ben de açılmıyor veya

hepkafaadamKanka o fana 330m3 karbon filtre olmaz 420m3 üzeri karbon filtre alman lazım. senin yaptığın türde alırsan fan güçlü olduğu için karbon filtre pis havayı içine hapsemeden direk fandan pis havayı dışarı salar odanın içi yine sıgara kokar. sadece kabin havası temiz olsun istiyorsan aksiyel fanlar var 300lük onlardan al. Benimde bu fanlarla ilgili çözmekte zorlandığım şey kabine hangi m3 fan karbon filtre alınacağı mesela senin linkini attığın 350m3 fanın o kabine fazla geleceğini söylüyorlar.

O zaman fan ile filtreyi 1 tık düşürcem veya karbon filtreyi bir tık büyütcem bu konuda araştırmalarım halen sürüyor hesaplamalara baktım en küçük olanların yeterli olacağı söyleniyor hesaplamalara göre ama ben koku sıkıntısı çekmek istemediğimden büyük almayı düşünüyorum

Ü

Üye silindi 12891

Guest
Kanka 2 3 bitkiye 250m3 fan 330m3 karbon filtre yeter bence o kabinde en fazla 3 tane yaparsın zaten

nkinnear

Yeni üye
Cvp: Sipariş vereceğim sistem

agtualltaeykin' Alıntı:
Ben de yeni başlayacağım kankalar. Uzun zamandır evde yetiştirmeyi düşünüyordum zaten, bu forumu da keşfedince çok pis gaza geldim. Dün bütün gece forumda araştırmalar okumalar yaparak sabahladım. Sizin kurduğunuz grow odalarına/kabinlerine de hayranlıkla bakıyorum fakat ben öğrenciyim ve çok sınırlı bütçem var. O yüzden olduğu kadar olmadığı kader modunda takılıcam. Zaten kendi ihtiyacımı (1 kişi) karşılayacak kadar bişeyler pişirsem bana kafi, öyle çok yükseklerde gözüm yok. O yüzden sadece 1 bitki yetiştirmeyi düşünüyorum. Acemi işi autoflower olsun dedim ve sponsordan oto blue dream tohum siparişi verdim. 2 ayda hasat yapılıyormuş bunlarda. 50-60 gram arası hasılat alsam bir sonraki hasata kadar 2 ay boyunca bana bu 50-60 gram rahat gider diye düşünüyorum. Tohum gelene kadar kabin kurmaya geldi sıra. 

20-25 Lt arası bir kova alıp bunun altına ufak delikler açıp saksı olarak kullanacağım, 

Bu kovaya uygun boyutlarda bir karton kutu bulup bunun içini alüminyum folyo ile kaplayacağım, (kutunun eni ve derinliği kovaya göre olacak büyük ihtimalle 40x40 falan olur. Fakat yüksekliği konusunda kararsızım, sadece bir tane auto dream blue yetiştirmeyi düşünüyorum bu meret ne kadar büyür ne kadar uzar bilmiyorum, kutunun ölçülerini ona göre ayarlamam gerek bu konuda yardımcı olabilir misiniz)

Kutunun alt/üst kesimlerinden birer delik açıp bunlarla havalandırma kanalı yapacağım, (ileride buralara bir giriş bir de çıkış olarak 2 fan ekleyebilirim ama şimdilik eldekilerle idare etmeliyim çünkü bütün bütçemi tohuma yatırdım mecbur)

Tepeden de bir delik açıp buradan prize taktığım uzatma kablolu bir e27 duy sarkıtıp ucuna da 6.500Kelvin ve 10.000Lümen değerinde bir CFL takacağım, (yine ileride parayı bulunca ışığı da geliştirebilirim)

Toprak olarak A101'den aldığım torf toprak var onu kullanacağım, (Özel toprak ilerleyen zamanlarda alırım)

Su olarak A101'den aldığım kendim de içtiğim 7,39 PH değerli suyu kullanmayı düşünüyorum. Çünkü Eskişehir'deki çeşme suyu aşırı berbat ve klorlu olduğu için kendim bile içemediğim suyu bitkime vermek istemiyorum.

Gübreye özen göstereceğim başlarda azot ağırlıklı, çiçeklenme döneminde ise fosfor ve potasyum ağırlıklı sıvı gübre alıp kullanacağım.

Ph ölçer, nem ölçer gibi cihazlar için şuan bütçem yok bunları ileri zamanlarda para buldukça ilerideki growlarıma yetiştirmeyi düşünüyorum.

Bu şartlar altında kendi çapımdaki ufak beklentilerimi karşılayacak bir ilk grow ve hasılat yapabilir miyim sizce? Bütçem belli ve anladığınız kadarıyla hiç yok gibi. Ufak tefek değişiklikler yapabilirim, siz neler önerirsiniz? Değerli yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler kankalar.
[quote pid='46130' dateline='1582297453']
Ben de eskişehirdeyim su sıkıntısını çözmüş değilim tohum ve ışık sıkıntın var ise burada çok güzel abilerimiz var bilgin olsun :)
[/quote]

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    hahahaha*** ******** ** ***** ***** ******* ******* ********* hahahaha*** ** ******* ****** ***** ** ****** ******
  • Didrug Didrug:
    +1
  • istr istr:
  • içiciadam içiciadam:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Almora Almora:
    hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Almora Almora:
    ********* *** **** **** ** ***** ******* ********** **
  • ROCCO ROCCO:
    ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** *****
  • istr istr:
    ** **** ****** hahahaha* ** ***** **** ***** *** *** ***** **
  • istr istr:
    **** ****** ********* *** ** ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • Almora Almora:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ****** ***** ** ***** ***** *** ***** ******* hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ** *** ******** ***** ******** ******* ** hahahaha* ****
  • H Heisenberg01:
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ** **** ****** ********* *** **
  • istr istr:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** ** ** ** ****
  • Almora Almora:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** **
  • Almora Almora:
    ******* *** ***** ***** hahahaha*
  • istr istr:
  • istr istr:
    **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **
    istr istr: **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **