"Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?" Tavsiyelerini, Görüşleriniz.

umiboss

Yeni üye
Merhaba Kankalar;
Sponsordan siparişimi verdim beklemedeyim bu hafta içi elimde olacak feminized kızlarım.
Elimdeki imkanlarla ve maddiyat doğrultusunda alabileceğim en yüksek verimi almak için tavsiyelerinize ihtiyacım var;

Tekrar yeniden başlıyorum.
Üniversite yıllarında yaptığım yetiştirme dolabımda Köfteci tohumlarla çıkan 2 kızımdan 40-50 gr almıştım. 
Uzun yıllar geçti bir daha yapmadım. şimdi tekrar başlıyorum. Elimde kalanlar var o zamanlardan. Elimdekileri en üst seviyede kullanarak ve minimum seviyede eklemeler yaparak olaya girmek istiyorum biraz daha tecrübeden sonra daha da geliştirmeyi düşünüyorum.

Elimde olanlar;

1. 400 wattlık HPS Lamba ve 400 Wattlık Metal halide Lamba

2. 400 Wattlık Ballast

3. 6" (15 cmlik) cooltube reflektör

4. İçinde 2 bilgisayar fanı 1 hava fanı olan 80x50x30 boyutlarında bir dolap

5. Digital Ph ve ısı ölçer.

bu yukarıdakileri kullanarak yapmıştım. Daha doğrusu elimde kalan bunlar. Kontrol ettim lambaların ikiside ölmüş çalışmıyor. yeni iki lamba alabilirim. Sodyum ve metal halide. (200 TL yaklaşık)

Geleyim 2. bölüme;

Kardeşim biyolog ve babam da sulama sistemleri satışı yapıyor ve tarım aletleri. (uzun uzun anlatıyorum ki bu biyo tarım üçgeninden kaçırdığım bir yer var mı, edinebileceğim başka şeyler var mı aile içinden,  belki fikir verirsiniz, "şunu rahat sağlayabilirsin", "kardeşim şunun genetiğini inceleyip şöyle birşeyler yapabilir" gibi tüyolar gelir diye yazıyorum:) ve tekrar ateşliyorum.

Şu kadar biyografi ve resimden sonra "aaa Umut napıyon burda" diyen çıkmaz umarım :)))) 

Döneyim konuya;

Kardeşim, babamın dükkanında yıllar önce fidan yetiştirme gibi şeyler yapmak için çeşitli alet edavat almış. Şuanda başka işle uğraştığı için hepsi bana kaldı eve getirdim:)

Eve getirdiklerim;

1. 600 Wattlık HPS ve Metal Halide Lamba (çalışıyorlar)

2. 12-13 adet 55w 4800 lümen cool white 4000k florasan

3. 9 adet 55 wattlık elektronik ballast, 1 adet 2x55wattlık elektronik ballast hepsi birbirine seri veya paralel bağlı toplamda 605 watt yapıyor. 
( Bu haliyle 11 balastı kullanıp tek bir 605 wattlık ballast haline getirip 600 wattlık halide ve sodyum lambalarda kullanabilir miyim? Bir de bunlarda elektronik ballast yazıyor. benim kullandığım 400 wattlık ballast mekanik sanırım elektronik yazmıyor. Farkı ne onu da bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa alırım bir dal:))

bu 55 wattlık 9 adet

bu 55wx2 lik büyük olan

bu da hepsinin bağlantı şekli

Merak ettiklerim;

1. Bu dolapla ve bu malzemelerle en yararlı şekilde ve çok fazla harcamadan neler ekleyerek, hangilerini kullanarak veya neler satın alarak, sonra forum desteği ile kızların eğitimini 2-3 ay kusursuz yaparak (24 saat evdeyim:) beni mutlu edecek hasadı nasıl alırım. pofffff neler yazdım yandı kafam, umarım anlatabilmişimdir.

2. Bütçe konusunda kar-fayda orantısında en fazla 1000 liraya çıkabilirim.

3. Sabırla okuyan herkese teşekkürler. Değerli görüşlerinizi, tecrübelerinizi,tavsiyelerinizi, "siz olsanız ne yapardınız?" sorusunun cevaplarını merakla bekliyorum.

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka sıstemın guzel 2-3 bıtkıden 2. seferınde hata yapmazsan mınımum 200 alırsın umarım eksiği olmaz fazlası olur umarım hasatın bol olsun , nem cihazını unutma  :) 
ve blooma girdiğinde ışığını tamamen kesebileceğinden emin ol

umiboss

Yeni üye
evet bir nem makinası almam gerekecek. Tavsiye var mı uygun yollu işimi görebilecek bir şey. Başka tavsiyelere de ihtiyacım var, yetiştirme, malzeme ile ilgili. Okuduğun için ayrıca teşekkür ederim kanka:)

umiboss

Yeni üye
Cvp: "Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?" Tavsiyelerini, Görüşleriniz.

rabbit13' Alıntı:

Teşekkür ederim. 3 saat az geldi biraz daha büyüğü 140 liraya sinbonunkini aldım.
Bir de şu fanı halletsem süper olacak forumda araştırdım ancak kafamdaki soru işaretleri gitmedi. 100x100x200 kabin Hazır setlerdeki fanların büyüklüğü 380m3/s ve giriş için 200m3/s ve çok pahalılar. Havalandırmanın daha ekonomik bir çözümü yok mu? Dün geceden bu yana araştırıyorum ancak bulabildiğim sadece mutlusan firmasının fanları ve baktığımda en büyüğü 200m3/s lik. yeter mi bir de giriş için 100m3/s lik bir fan bu ikisi yeterli olur mu? 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Avare Avare:
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ******** ****** hahahaha* ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Tropikal.MR:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Turco: