sizce bir sorun varmı

caps4me

Yeni üye
5. haftanın sonundalar sadece bio grow veriyorum haftada 1. 4 günde bir sulanıyor photo sanırım bitki 1 ay daha çiçeklemeye sokmayı düşünmüyorum tek sorun büyümesi durdu ve yapraklar aşşağı doğru bakıyor

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
1.5 litre 25 litre saksılar
Sevgili dostum senin köklerin saksının dibine kadar ulaşmış ve anladığım kadarıyla 1,5 litrre su verdiğinde toprağın altından akmıyor ve doğal olarak köklerin besin alamıyor artık saksının dibinden boşalıncaya kadar su vermelisin 25 litre saksı bölü 4 yani en az 4 veya 5 aslında 6 litre vermelisin saksının tam ortasından başla sulamaya ve yavaş yavaş dök merkezden yavaş yavaş açıl hemen kendine gelecektir... Susuz kalmış çiçeklerin

caps4me

Yeni üye
Sevgili dostum senin köklerin saksının dibine kadar ulaşmış ve anladığım kadarıyla 1,5 litrre su verdiğinde toprağın altından akmıyor ve doğal olarak köklerin besin alamıyor artık saksının dibinden boşalıncaya kadar su vermelisin 25 litre saksı bölü 4 yani en az 4 veya 5 aslında 6 litre vermelisin saksının tam ortasından başla sulamaya ve yavaş yavaş dök merkezden yavaş yavaş açıl hemen kendine gelecektir... Susuz kalmış çiçeklerin
usta vallahi beni öyle bir kurtardın ki sağolasın 2 saattir forumda beynim yandı hafif çakırkey olduğum içinde olabilir bu tabi :D hemen dediğini yapıcam allah senden razı olsun :D

caps4me

Yeni üye
saksının altındaki tabağa biriken suyu dökeyimmi?

Hamzaazmah

Kıdemli Üye
amiiiin sağolasın :D artık su miktarımız hep bu şekilde gidicek anladığım kadarıyla doğru anlamışmıyım :D :D
Evet kardeşim suladıktan birkaç gün sonra parmağını sokabildiğin kadar derine sok eğer nemliyse su verme ama elin kuru çıkarsa sulama vakti gelmiştir bide eğer bugün suladıysan saksının ağırlığına bak tabi 25 litre bayağı ağır gelecektir kuruduğunda ise çok hafifler ben elimle kaldırdığım zaman anlıyorum çok rahat kalkıyor yani sulama vakti gelmiştir...

caps4me

Yeni üye
Oda bir ihtimal kardeşim ama magnezyum eksiği bile olsa 1 litre suyla olmaz :) su miktarı işini görecektir zaten gübrelerini ve cal mag verdiğini düşünüyorum eğer yoksa cal mag alması lazım ....
gübre olarak sadece bio grow 1 litreye 2 ml olacak şekilde veriyorum cal mag yine bio bizz in kini sipariş edicem başka bir marka önerilir dersende fikre açığım tabikide :D

higthead

Jolly Green
Bro aynı saksı ve photo benımde bıtkım bro ben 4.5 lt sulanma yapıyorum daha alttan akan su banamısın demıyor 5.lt gecıcem.Bende ılk baslarda bıtkıme fazla su vermekten korktum baktım bıtkı yaprakları salıyor suyu verdıkce kendıne geldı.Bu arada bos sulamalarda calmagsız olmaz.Madem bıo serı gıdıyorsun actı vera ve alga mıc efsane koruma saglıyor haberın olsun.

caps4me

Yeni üye
Bro aynı saksı ve photo benımde bıtkım bro ben 4.5 lt sulanma yapıyorum daha alttan akan su banamısın demıyor 5.lt gecıcem.Bende ılk baslarda bıtkıme fazla su vermekten korktum baktım bıtkı yaprakları salıyor suyu verdıkce kendıne geldı.Bu arada bos sulamalarda calmagsız olmaz.Madem bıo serı gıdıyorsun actı vera ve alga mıc efsane koruma saglıyor haberın olsun.
kanka cal mag yolda diğerleride var zaten toprağın kurumasını bekliyorum suyu 5 e çıkarıcam şimdi onunda tek sıkıntısı her saksının tabağını boşalt falan acık zahnetli iş ama ytapıcak birşey yok :D

higthead

Jolly Green
kanka cal mag yolda diğerleride var zaten toprağın kurumasını bekliyorum suyu 5 e çıkarıcam şimdi onunda tek sıkıntısı her saksının tabağını boşalt falan acık zahnetli iş ama ytapıcak birşey yok :D

Bro bende saksı altlarından 2 ser tane var suladıktan sonra hop hemen yenısını koyuyorum=)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • Avare Avare:
  • T Tropikal.MR:
    *** ***** ******** ****** hahahaha* ****** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T Tropikal.MR:
    T Tropikal.MR: *** ********* ********