sizce durum ne arkadaslar ?

gk_mel

Yeni üye
[attachment=343]mama mia genetigi 8 haftalik ciceklenme suresi doldu,iki adette afghan skunk var hepsi bu durumda hemen hemen bu mama mianin resmi sizce hasata ne kadar kaldi henuz trikomlar kahverengi olmamis gibi benim gozlemim flush islemini 10 gun once yaptim.

Ekli dosyalar

• IMG-20180425-WA0003.jpg
    IMG-20180425-WA0003.jpg
    227.4 KB · Görüntüleme: 298
R

Ripley'sOG

Guest
Hasati gelmiş bütün bitki belirtileri şuan bitkinde bulunuyor ancak;
Cannabis hasat edildiği vakit grower thc trikomlarina göz atmak zorundadır.Bunun sebebi ise nasil bir kafa istediğidir.Erken kesmek hafif ve kısa,tam zamanında kesmek potansiyel gücüne ulaşmak ve geç kesmek slepy bir kafa yapıcaktır.Tabi bunlar thc olarak adlandırdığımız maddeye bakarak yapılması gereken bir gözlem bunun içinse 100x tarzı bir trikom mikroskobu edinmek.Ayrintili resimi aşağıya birakiyorum velakin şimdide kesebilirsin ama trikomlar ne alemde olur bilinmez.
b5f2b7fd036c7452e5931cb40470cf2f.jpg

dumanin bol olsun

cannabis16

Ordinaryüs
benim bitkim olsa hasat vakti gelmiş der ve keserdim.
en tepe buddaki pistiller % 80 i  kahverengiye dönünce hasat ederim ben.
ama en doğru zaman için senin nasıl bi esrar effecti istediğin mühim.trichome lara bak.eğer sırf sağlam THC kafası istiyorsan trichomeların alayının beyaz olduğu vakitte kes. yok,biraz da vücudun ağırlaşsın istiyorsan trichomeların %30-40 a kadar amberleşmesini bekle.oturduğun yerden kalkamayacak derecede ağır effecti seviyorsan trichomeların yarısı yada daha fazlasının amberleşmesini bekle.
nasıl kafa yaşamak istersen ona göre en doğru zamanı seç.
ama dediğim gibi,bitkin artık kesim için hazır.gerisi sana kalmış
dumanın bol olsun

gk_mel

Yeni üye
tesekkurler arkadaslar buyutec aldim ama pek faydasini gormedim tam gozlem yapamiyorumki,peki bu beyaz trikomlar ne zaman %30-40 kahverengi olur o aradaki sure ne kdr suruyor normalde ?

R

Ripley'sOG

Guest
Burda genetik önemli ama ortalama bu değişimler 4 5 gün içerisinde olur her asama icin ama  sativalarda biraz daha uzayabilir.Ancak neden thclerin o kadar uzun bekleticeksin anlam veremedim doğrusu en iyisi ve en iyi kafa tarzi thcler milky olduktan ve hafid uçları kızardıktan sonra kesmektir ama sanirim medikal olarak cbn ihtiyacın var fakat karar senin ne de olsa senin bitkin senin hasatin.

dumanin bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • B bongalov:
    hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********** ********* **** ******** ********** hahahaha****
  • B bongalov: