Sizce Evlat Hasata Hazır mı Arkadaşlar ?

canfreud

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar , ilk kez tohum büyütüyorum. Şuanda ne aşamada net bilgim yok. Ne zaman , nasıl hasat edeceğimi bilgisi olan arkadaşlardan paylaşmasını rica ediyorum. IMG-20201101-WA0000.jpg
IMG-20201101-WA0007.jpg
IMG-20201101-WA0001.jpg
IMG-20201101-WA0005.jpg

A

ALTINPİPO

Guest
haftaya bugun kesersin ve saksının 3 katı su verırsin dostum

Aguş

Doktor
1 haftası daha var gibi tricomeları net göremiyoruz ama gübre verdiysem sade su vermeye başlayabilirsin

S

silas

Guest
Fan yapraklarını sarartsın, trikomlar rakı rengine dönsün, gübre veriyorsan 1 hafta kurudukça sade sulama yapıp flushlar 2 gün karanlıkta bekletip kesersin

MasterOf

Kıdemli Üye
Fan yapraklarını sarartsın, trikomlar rakı rengine dönsün, gübre veriyorsan 1 hafta kurudukça sade sulama yapıp flushlar 2 gün karanlıkta bekletip kesersin
Kanka şu flush olayini detayli bi anlatabilirmisin ? Flush dan sonra topragin kurumasini bekleyip sonra karanliga almiyomuyuz ?
Ben dün 64 gunluk bi bitkimin olduguna karar verdim, 60.gun son gubreli sulamayi yaptim, bos sulama yapmadan 64.gun duş altinda 15 dk su akittim ve yine isik altina koydum, toprak kuruyunca karanliga alicam. Yanlismi yapiyorum ?

S

silas

Guest
Trikomların %70 i rakı rengine yaklaştıkça en az 10 gün normal sulama yapar gibi toprak kurudukça sade su verip gübreden arındırıyorsun, sonra bitkiyi saksının en az 3 katı suyla flushlayıp hemen karanlığa alıyor 2 gün karanlıkta beklettikten sonra kesiyorsun.

MasterOf

Kıdemli Üye
Trikomların %70 i rakı rengine yaklaştıkça en az 10 gün normal sulama yapar gibi toprak kurudukça sade su verip gübreden arındırıyorsun, sonra bitkiyi saksının en az 3 katı suyla flushlayıp hemen karanlığa alıyor 2 gün karanlıkta beklettikten sonra kesiyorsun.
Toprak islakken karanliga alinca hasatta dallarin ici someklerin ici nemli kaliyomus, kurumada vs küf problemi olabiliyomus, bu yanlis bilgimi o zaman ustad

S

silas

Guest
sömeklerin tam şişmesi için flushlayıp karanlığa alıyorsun, senin bahettiğin tamemen yanlış ve yetersiz kurutmayla alakalı bir olay, ayrıca kurutma ve havalandırma sürekli yapılan bir olay 6 ay önce hasat aldığın sigarayı bile ara ara havandırıp uygun nemde tutman gerek, bu yüzden piyasada nem regülatörleri falan satılıyor.

kallavi

Yeni üye
k

dostum ben bu sekilde yapiyorum hatta flawless finish te ekliyorum ama hep oksurtuyo tutun koymadan icemiyosun o neden oluyo butun yapraklar sararip dusuyo ama yine oksurtuyo habire tutun ekliyoruz

MasterOf

Kıdemli Üye
k

dostum ben bu sekilde yapiyorum hatta flawless finish te ekliyorum ama hep oksurtuyo tutun koymadan icemiyosun o neden oluyo butun yapraklar sararip dusuyo ama yine oksurtuyo habire tutun ekliyoruz
Kanka mantiken topragi gubreden tamamen arindirip bitki 3-5 gun daha isik altinda tutulmali ki fotosentez yapip besin ihtiyacini kendi bunyesinden saglasin ne var ne yok temizlensin yanlismi dusunuyorum

kallavi

Yeni üye
Kanka mantiken topragi gubreden tamamen arindirip bitki 3-5 gun daha isik altinda tutulmali ki fotosentez yapip besin ihtiyacini kendi bunyesinden saglasin ne var ne yok temizlensin yanlismi dusunuyorum
kanka bir keresinde 12 gun kurudukca 35 litre su verdim her seferinde 3 4 kere yapraklar artik sapsari oldu dustu yine tutunsuz gebertene kadar oksurttu bide keciboynuzu ekledim mis gibi narenciye romasi vardi butun aromasi gitti

Sg35

Üye
Bende bunu merak ediyorum dostum. Lakin karanlikta da ölüyorum ben diyip tüm besinlerini vermez mi acaba diyorum?

MasterOf

Kıdemli Üye
Bende bunu merak ediyorum dostum. Lakin karanlikta da ölüyorum ben diyip tüm besinlerini vermez mi acaba diyorum?
Kanka 6 aydir bu forumu okuyorum, bu konuyu hala cozemedim, gercekten bilen birinin aptala anlatir gibi anlatmasi lazim :) ama mantigim yukarda yazdigim gibi olmali diyo

Sg35

Üye
Kanka 6 aydir bu forumu okuyorum, bu konuyu hala cozemedim, gercekten bilen birinin aptala anlatir gibi anlatmasi lazim :) ama mantigim yukarda yazdigim gibi olmali diyo
Kanka aslinda bende cok fark edecegini düşünmüyorum. Üstüne cok düştüğümüzden oluyo. Sadece ilk bitkimden hasat aldim daha ve onda da senin dedigin gibi yaptim, bende forumda someklerin nemli kalacağını okumuştum çünkü. Önce pekmezli suyla 1 hafta 10 gun gittim sonra flush atip 2 3 gun isik altinda biraktim. Daha sonra da toprak 'hala nemliyken' aldim karanliga. (Flush attiktan sonra toprak cok gec kuruyor, bitki de ömrünün sonuna geldiği icin cok su icemiyor sanirim.) 2 3 gunde oyle bekledim ve kestim. Simdi bitane daha jack'im var onda napsam bilemedim. Ama dedigim gibi cok fark edeceğini düşünmüyorum. Bitkinin/tricomlarin ve senin sabrinin eșiğine bagli bi durum :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **