Soğuk iklimde grow/ kabin içi sıcaklık

CaliforniaLov3

Yeni üye
Selam kankalar.

Çalıştığım şirket 10 gün sonra beni dış göreve yolluyor. Yaz kış demeden tshirt ile gezilebilen bi şehirden kışları, özellikle geceleri -5 -10 ları görebilecek bir şehire taşınıyorum. Taşınır taşınmaz da ilk growuma başlayacağım.

Tutacağım ev doğalgaz ile ısınıyor. Kabinimin içindeki sıcaklığı belli bi düzeyde tutmak için işe gittiğim zaman kombiyi kısma gibi bi şansım olmayacak. Bu da doğalgaz faturası açısından 800-900 tl gibi ciddi bi masraf demek. Kombiyi açık bırakmak yerine en azından ben işteyken yalnızca kabinin içindeki sıcaklığı korumak için yapabileceğim bir şeyler var mı? Aklıma linkteki elektrikli fanlar geldi.. Kullanılabilir mi? Veyahut aynı durumda olan kankalar nasıl başa çıkıyorlar bu durumla.

Cevaplayan herkese teşekkürler dumanınız bol olsun.

C

Canna

Guest
Kabinin bulundugu odayi isitmalisin ama ayni zamanda nem de olamali.Elektirikli fanlar havayi kurutur. Nem ne kadar önemli biliyorsun.

C

Canna

Guest
Dostum varda bir cogu evde olmadan tehlikeli, yagli elektirikli kalorifeler var, yani yangin tehlikesi olmaz onlarda, üzerine de bir tencere su koyarsin nem olur.

C

Canna

Guest
HPS dogal gaz faturasindan kismaya calisirken elektirik faturasindan gecer, :D benim tavsiye ettigim yagli kalorifer cok az elektirik tüketir.

Metgen7

Kıdemli Üye
Halı altı isitıcı kullanna bilirsin rexva marka elk. Fazla tüketmiyor kabin ölçülerine göre int. Satın alabilirsin saksıların altına at biraz erken kuruyor hem toprakda pek sorun olmaz daha fazla gübre veririz hemde :)

C

Canna

Guest
Elektirikli battaniyeler var 2 kisilik., 80-150 TL civarinda cok elektirik yakmaz. Baktim netten saate 40-50 watt diyor. Yani 18 saatte 700-800 watt ayda 22-23 kw elektirik tüketiyor, buda 15-20 TL arasi tutar ayda.

Shammy

Kıdemli Üye
Hocam işe giderken diğer odaların peteklerini kapat sadece grow yaptığın oda kalsın yine biraz masraflı olur ama harman kalmaktan iyidir ve en basit tasarruflu çözüm bu

Shammy

Kıdemli Üye
Bu arada şimdi dikkat ettim verdiğin linkteki alet 2000 watt buda bayağı masraflı olur elektrik açısından

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T thescq:
    hahahaha ******** **** hahahaha ********* ******** *** ***
  • T thescq:
    hahahaha *** ********* hahahaha
  • T thescq:
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
    **** *** **** hahahaha** ***** ***** *******
  • T thescq:
  • T thescq:
  • T thescq:
  • T thescq:
    ********* ******* ******* ********* *** * hahahaha ********* *******
  • T thescq:
    ********** ********** hahahaha* ***** ***** ***** hahahaha
  • K kiraquma:
    hahahaha ****** ***** ***** **** ***** ****** ****
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ******** ******* ****** **** *** ********** **** ******* ********* **** ***** ****** ***
  • K kiraquma:
    ** hahahaha* ***** *** ****** ******** ******* ****** **** *** ********** **** ******* *********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** **** *** ******** ***** ****** hahahaha **** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • A ax-b:
    ******** **** hahahaha ********* ******* hahahaha**** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
  • muadip muadip:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    A ax-b: ** ***** ****** ******