SODYUM,METALHALİDE,FLORASAN HEPSİNE SAVAŞ AÇTIM YENİ IŞIK LED !

Mübarek

Yeni üye
başlıkta gördüğünüz gibi kanklar led diyince bi para kokusyu aldığını hisseder gibiyim ama öyle değil ledler diyer ampullere kıyasla çok ucuz lar ama verimlilik açısından fiyatları artıyor bu şirketler bildiğiniz gibi gene :)
neyse şimdi gidiyorsunuz internete 50w driversiz led yazıyorsunuz kaşınaza 17tl-20tl arasında 4500lm ledler çıkıyor bu rakamlar harika bişi bir sodyum lamba watt başına ortalam 50LM/W verir ledler ise ortalama 90LM/W başına verirmlilik konusunda tek atıyor neyse ama diceksiniz la gardaşım bunlar soğutucu gerekçek burda size önerilerim olcak ama daha iş size düşüyor hayal gücünüze kalmış bu ne demek şu demek ağır metal olacak ledleri yerleştirce bilceğiniz herhan gibi bir metallden soğtucu yapabilirisiniz yeterki ağır olsun biraz soğtcu benzesiz mesale ben düdüklü tencereden yaptım şaka değil ::D tabi siz hurdacılardan aliminyum blokda alabilirisinz kısaca demem o ki pahalı lambaralara para harcamaayın çok daha ucuzu ve verimlisi var tek sorun üşenip kim yapcak la kardaşım diyim kestirip atmanız bunu yaptığınız elektrik faturanız zarar geliyor unutmayın ( LEDİ SEVİN SAYIN KORUYUN )

Mübarek

Yeni üye
Cvp: SODYUM,METALHALİDE,FLORASAN HEPSİNE SAVAŞ AÇTIM YENİ IŞIK LED !

bro her ışıkta lümen olur diye biliyorum lümen ışık şiddetidir

RunFaster

Yeni üye
Önemli olan par değerlerdir. Bunu düzgün sağlaması için mercekler vesaireler var. Hani mühendisler filan ölçüyor, öyle uretiyorlar. Led işi karışık, biraz forumu kurcalayin.

köfteci

Yeni üye
Cvp: SODYUM,METALHALİDE,FLORASAN HEPSİNE SAVAŞ AÇTIM YENİ IŞIK LED !

Mübarek' Alıntı:
başlıkta gördüğünüz gibi kanklar led diyince bi para kokusyu aldığını hisseder gibiyim ama öyle değil ledler diyer ampullere kıyasla çok ucuz lar ama verimlilik açısından fiyatları artıyor bu şirketler bildiğiniz gibi gene :)
neyse şimdi gidiyorsunuz internete 50w driversiz led yazıyorsunuz kaşınaza 17tl-20tl arasında 4500lm ledler çıkıyor bu rakamlar harika bişi bir sodyum lamba watt başına ortalam 50LM/W verir ledler ise ortalama 90LM/W başına verirmlilik konusunda tek atıyor neyse ama diceksiniz la gardaşım bunlar soğutucu gerekçek burda size önerilerim olcak ama daha iş size düşüyor hayal gücünüze kalmış bu ne demek şu demek ağır metal olacak ledleri yerleştirce bilceğiniz herhan gibi bir metallden soğtucu yapabilirisiniz yeterki ağır olsun biraz soğtcu benzesiz mesale ben düdüklü tencereden yaptım şaka değil ::D tabi siz hurdacılardan aliminyum blokda alabilirisinz kısaca demem o ki pahalı lambaralara para harcamaayın çok daha ucuzu ve verimlisi var tek sorun üşenip kim yapcak la kardaşım diyim kestirip atmanız bunu yaptığınız elektrik faturanız zarar geliyor unutmayın ( LEDİ SEVİN SAYIN KORUYUN )

led lambalarda lümen önemli değil par değeri önemli kanka. bu bahsettiğin ledler 50hz ne kadar verim alınır birşey diyemem tüplü tv ler gibi kıpraşıyor. hps ayarında bir led için güzel paralar feda etmemiz gerekiyor malesef.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** ******* **** ****** *** ** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    **** ********** ***** ** **** ******* ******* **** ******** ****** **** **** *** ******* ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** *** ********* **** *** *** ****** ***** hahahaha hahahaha ******** *** ****** ***** *** ****** ******* ** ******** **** ******* hahahaha*
    ***** ***** ***** **** **** ****** *** ***** **** ******** **** ** ******** ***** ******* **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ** *** ******* **** ** ***** ****** ****** ******** *** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Ş ŞekerBank:
  • Ş ŞekerBank:
    **** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******** *** * ****** ********* ****** ******** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • J JunkyheaD:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
  • J JunkyheaD:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ********* ********** ******* **** hahahaha ******** ****** **** ****** ********** *******
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******* ***** ****** hahahaha* ** ***** ****** ** ***** **** ***
  • J JunkyheaD:
    J JunkyheaD: **** ******** ** *****