SOG Hakkında bilgisi olan var mı

Abiler elimde torbacı tohumları ve auto tohum için aldığım gübreler var. Bu tohumları 7 litrelik saksıya alıp büyütmey planlıyorum. Bu işlemi yaparken ışık düzenini ne zaman değiştireceğiz biraz aydınltabilir misiniz?

#Cigâ

Doktor
7 Litre saksı SOG için biraz fazla kanka mantığına aykırı ekeceğin tohum miktarına göre değişir tabi, 3-5 litre saksı kullanabilirsin, güzel verim istiyorsan vereceğin veg 3-4 hafta arası olursa daha iyi olur biraz bilgi vermen lazım ışığın ne kaç w ,kaç tohumun var?

Hocam 240 w full spectrum var elimde. Torbacı tohumları var 20 30 adet mevcut ne genetik belli değil. SOG İçin bu tohumları kullanmak mantıklı mı acaba birde 5. Hafta yerine 6. Hafta vegden cıkarsak hasat daha verimli olur mu yoksa 5 ideal midir?

#Cigâ

Doktor
Hocam 240 w full spectrum var elimde. Torbacı tohumları var 20 30 adet mevcut ne genetik belli değil. SOG İçin bu tohumları kullanmak mantıklı mı acaba birde 5. Hafta yerine 6. Hafta vegden cıkarsak hasat daha verimli olur mu yoksa 5 ideal midir?
Saksı boyutuna oranla veg verirsen daha sağlıklı olur 5-6 hafta veg gereğinden fazla, sog yapıcaksan kabini 3-5 litre saksılar ile dolduracaksın çorbacı tohumları kullanman daha iyi daha makul zaten genetik ile sog yaparsan genetiğe yazık olur, 240w full spectrum demişsin ışığın cobmu

Reis samsung quantum board yazıyo. Reis birde hangi gübreler kullanmam lazım.

Sensi cal mag extra

overdrive

carboload

voodoo

big bud

sensi bloom A B

SENSİ GROW A B bunlar mevcut elimde. Toprağı da light mix alayım diyorum saygılar

#Cigâ

Doktor
Toprağını Plagron light mix seçebilirsin, gübreler senin imkanlarına kalmış kanka Grow ve Bloom dönemini karşılayacak gübreler kullansan yeterli ek olarak big bud ve over de kullanabilirsin, SOG da bitki fazla olacağından eğitim vs yapmıyosun zaten o yüzden gübre olsun eğitim olsun ince ayrıntıya girmene gerek yok, 240w qb altına 3-5 litre saksıları alan yettiğince doldur ve başla kanka ama çok dikkat etmen lazım erkek bitki ile karşılaşıcaksın büyük ihtimalle sık sık gözlemlemen lazım erkek görürsen erkenden kabinden çıkarıp imha etmen lazım şimdiden hayırlı growlar :D

Brom bilgiler için çok teşekkür ediyoruım çok geç dönüyorum ama ben toprağı o şekilde almasam olur mu. Yani o sitelerden değil de böyle migrostan yada başka bir yerde alabileceğim bir toprak türü var mı yoksa o söylediğin toprak şart mı saygılar diliyorum

#Cigâ

Doktor
Brom bilgiler için çok teşekkür ediyoruım çok geç dönüyorum ama ben toprağı o şekilde almasam olur mu. Yani o sitelerden değil de böyle migrostan yada başka bir yerde alabileceğim bir toprak türü var mı yoksa o söylediğin toprak şart mı saygılar diliyorum
bro malesef onlar hiç iyi değil dümdüz torf bitkilerini heba edebilir onun yerine n11 e yk3 yaz güzel bir karışım onu kullanabilirsin daha uygun fiyatlı

Ü

Üye silindi 899

Guest
bro malesef onlar hiç iyi değil dümdüz torf bitkilerini heba edebilir onun yerine n11 e yk3 yaz güzel bir karışım onu kullanabilirsin daha uygun fiyatlı

Kanka benimde elimde geçen growdan kalma LSD photo genetiğimden 20 tane kadar tohum çıktı, onlara sog/scrog karışımı birşey yapmak istiyorum. 7 litre saksı kullanıcam ben de. klassman ts1 toprak, coco peat ve perlit karışımı yapıcam. 8~10 arası bitki koymayı planlıyorum kabine. 3. hafta da topping atıp, 4. haftada çiçeğe almayı düşünüyorum. AN gübre aldım. 150w lık bloklardan 4 tane toplamda 600w torch led ışık sistemi yaptım. 800w a kadar çıkabilirim. Benim merak ettiğim; sogda dediğin gibi insanlar genelde 3~5lt arası saksı kullanarak bitki başı 10-15gr gibi bir hasat alıyorlar. ben bu dediğim şekilde bitki başı 30~50 gr. arası alabilir miyim ? veya bitki başı 30~50gr. arası alabilmem için verebileceğin tüyolar varmıdır ?

#Cigâ

Doktor
Kanka benimde elimde geçen growdan kalma LSD photo genetiğimden 20 tane kadar tohum çıktı, onlara sog/scrog karışımı birşey yapmak istiyorum. 7 litre saksı kullanıcam ben de. klassman ts1 toprak, coco peat ve perlit karışımı yapıcam. 8~10 arası bitki koymayı planlıyorum kabine. 3. hafta da topping atıp, 4. haftada çiçeğe almayı düşünüyorum. AN gübre aldım. 150w lık bloklardan 4 tane toplamda 600w torch led ışık sistemi yaptım. 800w a kadar çıkabilirim. Benim merak ettiğim; sogda dediğin gibi insanlar genelde 3~5lt arası saksı kullanarak bitki başı 10-15gr gibi bir hasat alıyorlar. ben bu dediğim şekilde bitki başı 30~50 gr. arası alabilir miyim ? veya bitki başı 30~50gr. arası alabilmem için verebileceğin tüyolar varmıdır ?
kanka ne kadar hasat alacağını kimse söyleyemez ama SOG da bitki başı verim düşük olur o yüzden fazla bitki yapıyosun işte, ayrıca topping önermem alan yetersiz kalırsa 8 10 arası bitkiye sıkıntı olur birbirine girebilir gölge yaratabilir ayrıca hasat zamanın uzar buda SOG mantığına ters, saksıları henüz almadıysan kare saksı kullanabilirsin alan verimliliği açısından, 4 hafta veg vereceksen verimli olur topping atmadığın takdirde onun dışında bitki başı ortalama 20gr alırsan 10 bitkiden 200gr yapar tatminkar eğitim vs uğraşmyorsun sadece sulaması uğraştırıcı oluyor bu arada tohumlar genetik diyorsun eğer stress tohumları ise ağır dişi baskın olacaktır genetikleri sog da kullanıp kullanmamak sana kalmış genelde yerli tohumlar kullanılıyor köfte

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • Bomberx Bomberx:
  • E eagle54:
  • New Rookie New Rookie:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha*******
    +2
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha****
    +2
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* ******
  • T Tropikal.MR:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ***** hahahaha**** *******
  • Bomberx Bomberx:
  • New Rookie New Rookie:
  • M merto1835:
  • Bomberx Bomberx:
    ********* ***** ******** *** ***** hahahahahahahaha*******
  • T Tropikal.MR:
    ****** ***** ******* ********** ****** ***** **** ****** ********** *** ***** hahahaha* ******* hahahaha** ***** ********* ***** ******** *** *****
  • T Tropikal.MR:
    ***** **** ******** ****** hahahaha ******* ***** ******** ****** ********* ******** ** ***** *** * hahahaha* ******** ***** ******** ***** *******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha ** ****** * ** ****** hahahaha ******** ******
  • M merto1835:
    M merto1835: ***** **** ******