sorun nedir ?

s1rtlan

Kıdemli Üye
öncelikle ph nasıl ayarlıyorsun ? hangi cihazı kullanıyorsun ? doğru ph ayarı verdiğine emin misin ? sarı olan ph metreyi kullanmıyorsundur umarım. sorun yaşadığın zaman bitkiye flush attın mı ? bitki ne zaman bu duruma geldi ? ne kadar suya ne kadar gübre vererek sorun yaşadın ? detaylı bilgiler verirsen yardımcı olur arkadaşlar kankacım.

higthead

Jolly Green
Dostum yaprakları şaha kaldırmışsın. Genel bilgilerini yazar mısın? Sıcaklık, nem , neler yapıyosun vs.

Ogkush9666

Yeni üye
öncelikle ph nasıl ayarlıyorsun ? hangi cihazı kullanıyorsun ? doğru ph ayarı verdiğine emin misin ? sarı olan ph metreyi kullanmıyorsundur umarım. sorun yaşadığın zaman bitkiye flush attın mı ? bitki ne zaman bu duruma geldi ? ne kadar suya ne kadar gübre vererek sorun yaşadın ? detaylı bilgiler verirsen yardımcı olur arkadaşlar kankacım.

Ogkush9666

Yeni üye
Kanka malesef o sari ph metreden kullaniyorum. 6 ile 6.5 arasi ph derecem. İlk hatam biobizz allmix gubre kullanmak oldu 25. Gunde gubrelere basladım. 1 1.5ml grow 1ml bloom 2 ml heaven 1 ml acti vera 2 ml calmag 1 ml topmax kullandim. 2 hafta gubre verdim. İlk haftasinda 500 ml veriyordum sonraki hafta 1 ltreye cikardim ama gubre ayarlarini ona gore yapiyordum. İste son hafta bu haftada 1 lt suya 2 ml cal mag verdim bu kadar

Ogkush9666

Yeni üye
Dostum yaprakları şaha kaldırmışsın. Genel bilgilerini yazar mısın? Sıcaklık, nem , neler yapıyosun vs.
Kanka 80.80.180 kabinde 3 tane amnsia auto yetistiriyorum giris cikis fani nem cihazi vantilator. 400 w hps lamba kullaniyorum isik mesafesi 30 cm sicaklik 25-28 cok nadir 30 a cikiyor nem 30-50 arasi kanka

Ogkush9666

Yeni üye
Flush atmamin bi faydasi olur mu kanka bide 11 lt bez saksi kullaniyorum nasil uygulamam lazim flushu

Ogkush9666

Yeni üye
T
Tavsiye edebilecegin ph olcer var mi nereden duzgununu alabilirim kanka

Ogkush9666

Yeni üye
T
Acilen ph metre ile sulamanı yap bundan sonraki growlarında. Yaprakların şaha kalkması fazla yakın ışıktan dolayı ışıgını uzaklastır 40 a çek.

Kanka baska yapmam gereken bir islem varmi o sararan yapraklari kopardim. Gubre vermeyi kestim sadece cal mag veriyorum extra bir sey yapmam gereklimi suan

Ogkush9666

Yeni üye
https://www.growkent.com/General-Hydroponics-pH-Test-Kit-30-ml,PR-28.html hemen bundan alıyorsun arkana yaslanıyorsun. ah o sarı ph metreleri üreten şirketi bulsakta camlarına mermiler saydırsak... Kankacım seni sürekli yanlış yönlendirdi o sarı ph pişmanlıktır. bunu al keyfıne bak hemde fazla para vermıcen. alacak baska gubren falan varsa al yanında kargo parası vercen zaten yanında
Kanka bunlardan haric baska bir sey yapmam gerekiyormu. Cunku yapraklar her gun daha kotuye gidiyor

s1rtlan

Kıdemli Üye
kanka üstadlar gelir birazdan fikir verirler. ama flush atmalısın ki toprakta ki gübreyi çıkartman gerekiyor. hala gübre olduğu için bitkiye zarar veriyor. toprağında gübre fazlalığı var kanka araştır bence acilen flush atman gerekli. sadece tavsiye veriyorum. yanlış yönlendirme olmasın. @Kanka @nasa @Herijuana @Turkish man kankalar arkadasa bir yardım eder mısınız ?

higthead

Jolly Green
T

Kanka baska yapmam gereken bir islem varmi o sararan yapraklari kopardim. Gubre vermeyi kestim sadece cal mag veriyorum extra bir sey yapmam gereklimi suan

Dostum ph ayarlamadığın sürece sürekli başa dönüceksin. Ph ayarlaman şart acilen ph metre al veya yapabılıyosan ph test kıtı.

Turkish man

Doktor
Arkadaslar bunlara ne oluyor boyle anlamiyorum. Gubredendir diye gubre kestim sadece cal mag veriyorum ph ayarlamali su ile ama daha kotuye gidiyor. Ne yapmaliyim ölüyorlar
Merhaba dostum. Aşırı gübre var aşırı sıcaklık almışlar sanki. Aşırı düzensiz sulama var. Nasıl bakıyorsun hangi ortam da bakıyorsun bu bitkiye. Sıcaklık nem değerleri kaçtır. Bu bitki bu şekilde giderse ölür bro thc ler cbd bile olmadan gider. Bilgileri ver daha net yardımcı olayım

Ü

Üye silindi 16241

Guest
kankam öncelikle calmag'ı her sulama yerine 15 günde bir vermeni tavsiye ederim.
calmag bir besin değil eksiklik hissayatında verilmesini uygun görüyorum kendimce.
belirtilerinin arasında eğer calmag takviyesi yapıyorsan kalsiyum ya da magnezyum eksikliğinden kaynaklanmadığını düşünerek;

bitkinde gördüğüm kadarıyla potasyum eksikliği başlangıç/orta seviyelerde.

ayrıca kesin olmamakla birlikte ısı/ışık stressi mevcut gibi? ışığın nedir? bitki- mesafesi nedir?
kabin içi ısısı okey fakat bitkinin tepesinden ölçüm yaptın mı? değerleri farklı mı, olması gerektiği gibi mi?
her şey yolunda gözüküyorsa bu maddeyi pas geçebilirsin.

alt yapraklarının durumu azot eksikliği belirtisi olabilir

Bunlara sıkılmadan bir göz gezdirmeni rica edeceğim senden.
bitkinin yanında sen varsın elinle dokunup gözünle detaylıca inceleyebilecek şansa sahipsin.

eğer belirttiğim problemlerden birinde/birkaçında "evet kızımda bu problem/problemler var" diye kesinleştirirsen linklere dayalı, ona göre eksikliğin ilaçlarını kullanmaya başlayabilirsin.

Şimdiden çok geçmiş olsun. Bir şey bulursan bilgilendirmeyi unutma lütfen.

Ogkush9666

Yeni üye
Merhaba dostum. Aşırı gübre var aşırı sıcaklık almışlar sanki. Aşırı düzensiz sulama var. Nasıl bakıyorsun hangi ortam da bakıyorsun bu bitkiye. Sıcaklık nem değerleri kaçtır. Bu bitki bu şekilde giderse ölür bro thc ler cbd bile olmadan gider. Bilgileri ver daha net yardımcı olayım
Kanka bitki yetistirme kabininde bakiyorum 80.80.180 hm kabinde 400 hps lamba kullaniyorum o yuzden sicaklik sorunu yasiyorum evet 25 ile 30 arasinda degisiyor. Giris cikis fani vantilator ve nem nakinesi var nemi 30 ila 50 arasinda isik 24/0 seklinde yapiyorum. Sulamada haftada iki kere bi bos bi dolu sulama yapiyordumda aldigim ph metre sahteymis galiba oh i 6 ya dusuruyordum sureklide yanlis olcuyormuş. Durum boyle kanka suan yeni pt metre alip oyle devam edecem gubreleri kesiyorum kullanmicsn bi sure sadece cal mag haftada 1 oyle gidecegim. Extra yapmam
Gereken bir sey var mi?

Ogkush9666

Yeni üye
kankam öncelikle calmag'ı her sulama yerine 15 günde bir vermeni tavsiye ederim.
calmag bir besin değil eksiklik hissayatında verilmesini uygun görüyorum kendimce.
belirtilerinin arasında eğer calmag takviyesi yapıyorsan kalsiyum ya da magnezyum eksikliğinden kaynaklanmadığını düşünerek;

Bunlara sıkılmadan bir göz gezdirmeni rica edeceğim senden.
bitkinin yanında sen varsın elinle dokunup gözünle detaylıca inceleyebilecek şansa sahipsin.

eğer belirttiğim problemlerden birinde/birkaçında "evet kızımda bu problem/problemler var" diye kesinleştirirsen linklere dayalı, ona göre eksikliğin ilaçlarını kullanmaya başlayabilirsin.

Şimdiden çok geçmiş olsun. Bir şey bulursan bilgilendirmeyi unutma lütfen.
Tesekkur ederim kanka goz atacam artik bi yolunu bulup duzene sokmam lazim yoksa yazik olacak o kadar emege vakite

Turkish man

Doktor
Kanka bitki yetistirme kabininde bakiyorum 80.80.180 hm kabinde 400 hps lamba kullaniyorum o yuzden sicaklik sorunu yasiyorum evet 25 ile 30 arasinda degisiyor. Giris cikis fani vantilator ve nem nakinesi var nemi 30 ila 50 arasinda isik 24/0 seklinde yapiyorum. Sulamada haftada iki kere bi bos bi dolu sulama yapiyordumda aldigim ph metre sahteymis galiba oh i 6 ya dusuruyordum sureklide yanlis olcuyormuş. Durum boyle kanka suan yeni pt metre alip oyle devam edecem gubreleri kesiyorum kullanmicsn bi sure sadece cal mag haftada 1 oyle gidecegim. Extra yapmam
Gereken bir sey var mi?
Hps lamba ile 24/0 yapılması uygun değildir. Bitkiye sıcaklık, sulama, gübreleme konusunda bayağı eziyet etmişsin. Işık periyodunu 18/6 yap bitki kendini karanlıkta tedavi etsin. Gübre vermeyi bırak bence toprak tamamen kuruuyunca boş sulama yap sıcaklık asla 28 i geçmesin kafa falan olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    **** ***** ******** ** hahahaha*** ***
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ******* ** **** ***** **** **** **** ****** ******* *** ** ******* hahahahahahahaha **** ***** ******* hahahaha** ********* *******
  • 2 2008Grower:
    ***** ********** ***** ***** **** **** **** ***** ******* hahahaha hahahaha*** **** **** *** ****** ******* ******* ***** **********
    +1
  • Coke Coke:
    ****** ******* ***** * ******* ****** hahahaha** ****** ***
    +1
  • Coke Coke:
    +1
  • S sharkek:
    hahahahahahahaha **** ***** ******* hahahaha** ********* *******
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    **** ***** ********** **
    * ****** *** ** ****** ******* ****** *** * ****** *** ****** *** ******** ** ***** ******* **** **
  • S sharkek:
  • S sharkek:
    ********** ** *
  • S sharkek:
    *** hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    hahahahahahahaha **** ******* ****** *** ***** ******* *********
    +2
    ******* ****** *** ******* ******** ****** ******** hahahaha *******
  • S sharkek:
    hahahaha ******* hahahaha*** ******* ******* hahahaha****** *** *
  • S sharkek:
    **** ** *** ******* ***** ***** hahahaha* *** *****
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha **** ******* ****** *** ***** ******* hahahaha***** ** ***** ******** ********** ***
    +1
  • S sharkek:
    *** ** ***** ******* hahahaha
  • kkush kkush:
    kkush kkush: ** ******* *** *****