sorun nedir ?

merhabalar herkese buyutmeye basladigim bitkim bana biseyler anlatmaya calisiyor kendisi yaklasik 2 haftalik grany daddy purple 2. saksisinda ve A&N b52 ve vodoo juice ile destekliyorum uzerinde 3x 50 e full spectrum cod ledler mevcut giris fanlari cikis fani nem makinasi ile herseyini sabit tutmaya calisiyorum fakat bir sorunu var yapraklar hic simetrik ve duzgun degil saglikli durmuyor acaba sorunu nedir ?

Organik

Kıdemli Üye
Biraz ph dalgalanmalari olmus sanirsam bitkin saglikli fakat biraz fazla sulamadan kaynakli ve ph i kontrol edilmediyse verdigin suyun magnezyum eksikligi bas gosteriyor olabilir hafif bir sekilde gubrelerine basla grow micro bloom yada elinde hangi grow gubresi serisi varsa 1ml/lt olucak sekilde ilaveni yap ama bitkin genç ph kaynaklidir diye dusunuyorum birde soyle b52 de aslinda stabil bir kaynak fakat icerisinde calmag ilavesi varmi yokmu bilmiyorum yoksa bu durumu gostermis olabilir tek basina yeterli olmiycaktir diye dusunuyorum bitkilerimiz genelde patasyum fazlaliginda calmag eksikliklikleri meydana cikiyor yada direk ph.Mumkunse topragin kurumadikca sulama yapma bitkini boğma birak o senden istesin ve mutlaka bir ph olcer al bir sonraki sulamalarini ph 6-6.5 arasinda ayarlayip yap .CalMag ilaveside mutlaka bulunsun elinde 2haftada bir minumum sekilde bos sulama zamaninda verirsen daha stabil bir durum yakalarsin eksikliginde arttirip ilavesini saglarsin. Döngünüde 18-6 ya cevir veg icin ideal dongu budur ciceklenmeye gecmek istedigin zamanda 12-12 alirsin bitkin photo bitkiyse autoysa sabit bir dongu vermen lazim 20-4, 22-2 ,24-0 gibi

Son düzenleme:

kral Arthur

Kıdemli Üye
Saksının alt kısmı adım gibi eminim ki çamurlaşma olmuş yeni toprağa nakil yapmanı ve az su vermeni tavsiye ederim ve bir süre sonra şok etkisi geçince sağlıklı büyümeye devam edecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *