Sour diesel photo- HASAT EDİLDİ :) (Güncel)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Öyle bi matematik yok be dayıcım kim dedi sana onu onla topla bunu bunla çıkar diye sen bekle o oldum diyince sağlam bi flush atar 4-5 gün sonra keser asarsın

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Flush atmayı planladığın tarihten itibaren günlük trikom bak ama en tepelere bak en çok, kellelerin tüm etrafına bak, göze dayamalı bişey varsa tut elinle sömeği iyice sağlam ışık altında net görünür az ışık alan dalların tepelerinede bak amber tepelerde 5-6-7-8 gördün flush 4-5gün kurudu hasat.
Böyle verir potansiyelini 3 gün erken kessen yine zarar, çok arkadaşım var burda grower yüzyüze görüştüğüm outdoorcuda çok yapıyolar getiriyolar kanka olmadı yaa bakıyorum hep erken kesmişler inan hep bu hata var öyle sigarayı hemen amber basıp cbd olmaz hepsi, amberinde tamamı cbd değildir cbd ye dönüşmeye başlamış thc dir giderek psikoaktif etkisini ağrı kesici yatıştırıcı bir etkiye bırakır ve sadece amber oranıyla yapılan hasat yanlıştır bence çiçeğin büyüklerden başlayarak fan yapraklarınıda dökmeye başlamış olması lazım bu şekilde hasat yaptığında thc ve amber oranı doğru olur ve genetiğin yaratıcısının sana vaadettiği şeylere daha yakın tat koku ve kafa alırsın
Thc seni yükseltir ve cbd de bi nebze bu yüksekliği törpüleyip relax ve keyifli kalmanı sağlar
Skunk ların tercih edilmeme sebebi trikomlarında cbd miktarının %1 den bile az olması ve bu nedenle sürekli yükselme eğilimli bi kafayla panik trip dediğimiz şeyleri daha çok yaşatmasıdır

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Flush atmayı planladığın tarihten itibaren günlük trikom bak ama en tepelere bak en çok, kellelerin tüm etrafına bak, göze dayamalı bişey varsa tut elinle sömeği iyice sağlam ışık altında net görünür az ışık alan dalların tepelerinede bak amber tepelerde 5-6-7-8 gördün flush 4-5gün kurudu hasat.
Böyle verir potansiyelini 3 gün erken kessen yine zarar, çok arkadaşım var burda grower yüzyüze görüştüğüm outdoorcuda çok yapıyolar getiriyolar kanka olmadı yaa bakıyorum hep erken kesmişler inan hep bu hata var öyle sigarayı hemen amber basıp cbd olmaz hepsi, amberinde tamamı cbd değildir cbd ye dönüşmeye başlamış thc dir giderek psikoaktif etkisini ağrı kesici yatıştırıcı bir etkiye bırakır ve sadece amber oranıyla yapılan hasat yanlıştır bence çiçeğin büyüklerden başlayarak fan yapraklarınıda dökmeye başlamış olması lazım bu şekilde hasat yaptığında thc ve amber oranı doğru olur ve genetiğin yaratıcısının sana vaadettiği şeylere daha yakın tat koku ve kafa alırsın
Thc seni yükseltir ve cbd de bi nebze bu yüksekliği törpüleyip relax ve keyifli kalmanı sağlar
Skunk ların tercih edilmeme sebebi trikomlarında cbd miktarının %1 den bile az olması ve bu nedenle sürekli yükselme eğilimli bi kafayla panik trip dediğimiz şeyleri daha çok yaşatmasıdır
Reis 8 hafta bloom verip keseceğimizi öngörsek bu fan yapraklarının sararması olayı için son hafta gübreyi kesecekmiyiz veya 8.haftaya geldik trikomlara gore vakit var diyelim 1 hafta daha hasatı geciktiricez son gubre duzeninden devam mı ediyoruz yoksa gubresiz devam mı etmek gerekir

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Eyvallah kanka sağolasın tavsiyeler için.
Şuan bloom 50.
Ve son overdrive verdim(3.doz---lt/2ml.)
Bunlarda trikomlar yarın bitkiyide atarım.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Reis 8 hafta bloom verip keseceğimizi öngörsek bu fan yapraklarının sararması olayı için son hafta gübreyi kesecekmiyiz veya 8.haftaya geldik trikomlara gore vakit var diyelim 1 hafta daha hasatı geciktiricez son gubre duzeninden devam mı ediyoruz yoksa gubresiz devam mı etmek gerekir
Ben organik yapıyorum ve hep biobizz kullandım şimdiye kadar.
Aslında bloom dönemini bir süreç olarak ele almak lazım iyi bir sonuç için.
Vegde belirli miktar gübre ile başlayıp o miktarı artırarak blooma kadar gidebiliriz bi sorun yok ve tabiki sağlam bir veg dönemide çok önemli fakat bloomda herşey çok değişiyor, iki haftada bir farklı bir besinin daha ön plana çıkması gerekiyor diyebilirim,
Çiçeğe girdiğin ilk 2-3 hatta belki 4hafta aşırı bir azot fosfor ihtiyacı olacak bu dönem stretch dediğimiz hızlıca boylanıp irileşme sürecidir, eğer organik gübre kullanıyorsam tam bu dönemin başında toprağa solucan gübresi eklerim üstten ve harmanlarım üst toprakla sonra full gübreli sulama devam ederim solucan gübresi yavaş salınımıyla bu açığı kapatacaktır ve bloomda 4. Haftayı bitirdiğimde çiçekte büyüme durur ve artık potasyum fosfor ihtiyacı artar bu süreçten sonra sömekler irileşecektir elbette elimizdeki gübrelerde bu besin var ama biz limitleri zorluyoruz yapraklarımızı hep kontrol ediyoruz yanığı kontrol altında tutmak için, 4. Hafta bittiğinde yine toprağa üstten yarasa gübresi eklerim, fosfor açısından aşırı zengindir ve muz kabuğu eklerim kurutulup fırınlanıp toz haline getirilmiş muz kabuğu buda potasyumdur fakat yarasada azotda çok yoğundur bu yüzden yarasayı ekledikten sonra sıvı azotu her sulamada 1ml oranında azaltarak çıkarırım takvimden.
Yarasa gübresi azot fosforsa neden bloom başında vermiyoruz tamda ihtiyacımız olan şey değilmi?
Evet tamda istediğimiz şey fakat bu yarasa gübresinin bir sorunu var bu gübre çok asidik bir gübre uzun vadede çiçekte kaçınılmaz bir yanmaya ve tüm yaprakları kaybetmeye yol açıyor
Son dört haftaya girince kullandığımızda etim götüm diyene kadar hasata varmış oluyoruz zaten ve yanık vs problem kalmıyor
bide 8. Haftaya girdiğimizde hasat zamanını net belirleyebilmek için sulama aralığını %30-50 uzatmak iyidir bu şekilde hasatı işaret eden belirtiler daha net çıkar ortaya

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Bloom 43.
2 kere overdrive 2ml/lt.
Ana gübreler ile verdim.
Yarın ki sulamayı boş yapıp sonra yine over 2ml/lt. Yapmayı düşünüyorum.
Yada direk overa devammi etsem @higthead

Bloom 50.
Son kez overdrive verildi.(3.doz)
Artık yavaştan flusha doğru gidiyoruz.
Flush sonra kuruma evresi sonra trikomlara göre bir keciboynuzu ile sulama daha yaparım diye düşünüyorum :)

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Hasadın bol olsun dostum. Konuyu baştan okudum. Çiçeğin ilk günlerinde 1 litreye 2ml a 2ml b çok fazla EC'yi baya yükseltir ondan dolayı sorun yaşamışsın. Çiçekte az başlanır gün geçtiktikçe yükseltilir bir sonraki growunda EC ölçerek yaparsan farkı göreceksin.

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Hasadın bol olsun dostum. Konuyu baştan okudum. Çiçeğin ilk günlerinde 1 litreye 2ml a 2ml b çok fazla EC'yi baya yükseltir ondan dolayı sorun yaşamışsın. Çiçekte az başlanır gün geçtiktikçe yükseltilir bir sonraki growunda EC ölçerek yaparsan farkı göreceksin.
Takvim bloom a 4ml ve b 4ml/lt öneriyor ben arkadaşa neden 2-2 gittiğini soracaktım sen 2 fazla dedin kafam karıştı bloom 3.haftadayım bende organik gidiyordum gubre bitti an ile devam edicem bloom 4ml a 4 ml b verecektim hafta başı big bud ve b52 de 2 şer ml ?
Arkadaş 2 dolu yapiyor onun için 2 şer ml veriyor diye dusuyorum.

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Takvim bloom a 4ml ve b 4ml/lt öneriyor ben arkadaşa neden 2-2 gittiğini soracaktım sen 2 fazla dedin kafam karıştı bloom 3.haftadayım bende organik gidiyordum gubre bitti an ile devam edicem bloom 4ml a 4 ml b verecektim hafta başı big bud ve b52 de 2 şer ml ?
Arkadaş 2 dolu yapiyor onun için 2 şer ml veriyor diye dusuyorum.
Bu tabloları falan bırakın dostum. Tabloları çöpe at. Bir tane EC metre Al. EC ölçerek git. 4ml a-b verirsen direk kızını yakarsın haberin olsun. Ortlama çiçek başından sonuna kadar 1500 EC idealdir. Genetiğe göre fenotipe göre bu değişebilir. Daha yüksek EC'lere çıkmak için CO2 takviyesi gerekir bilgine.

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Dostum an grow 1.2.3.4 gittim.
Bloom ise 2 dolu 1 boş gittim. O yüzden 2 ml. Verdim ve yanık sorunu da yasamadim yani bitki kaldirdi.
Neyse artik sona geldik hasat tahmini olan varmı:)

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Dostum an grow 1.2.3.4 gittim.
Bloom ise 2 dolu 1 boş gittim. O yüzden 2 ml. Verdim ve yanık sorunu da yasamadim yani bitki kaldirdi.
Neyse artik sona geldik hasat tahmini olan varmı:)
İlk sayfadaki attığın resimler gübre yanığın var brocum. Kendin sormuşsun zaten. Hasat tahmini için varsa görmedim ama genel bi halini görmek lazım. Dumanın bol olsun.

Jf Kennedy

Kıdemli Üye
Henüz hazır değil. Bİtkininin genel halinide at brorcum görelim. Ayrıca farklı sömeklerdeki trikom durumunuda at.
Bugün flush attım

ufleyenkedi

Kıdemli Üye
Bugün flush attım
Daha var brocum. meyvelerin olgunlaşmamış. acele etme sakın. trikom takibine devam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1