Space Bucket Grow

Mtlstl

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Eski bir müptezel abiniz kardeşiniz olarak (malum evlilik çocuk derken uzağım bu aralar) bu forumuda yeni yeni keşfetmiş olmanin hevesiyle tekrar grow işine girişiyorum.
Daha önce tamemen amatör olarak çorbacı tohumlariyla 2-3 sefer grow denemelerim oldu. Amatör demişken gerçekten amatör sigara kolisinde 2 adet cfl lambayla öyle düşünün. Ama iyi kötü 2 kavanoz malzeme çıkarıyordum.
Neyse olaya döneyim bu sefer baslikta yazdığım yontemle grow düşünüyorum. Merak edenler youtube’dan bakabilir benim gibi yer sıkıntısı cekenler için mantıklı.
Öncelikle elimde auto amnesia var onunla baslamayi düşünüyorum gelişmeleri de burdan aktaricam.
Şimdi gelelim mevzuya ben bu growda varil kullanicam 1 metre derinlik yaklasik 45cm çapi var tek bitki için yeterli olur diye düşünüyorum. Sistemi genel olarak hazirladim ama havalandırma konusunda biraz yardima ihtiyacım var. Şimdi giriş ve çıkış icin aircool’un 150 kt fanini düşünüyorum pc fani yetersiz kalir düşüncesindeyim. Sizce yeterli gelir mi, hem giriş hem çıkış ayni olmasi dezavantaj yaratir mi. Bilgili dostlarım kardeşlerim fikirlernizi bekliyorum şu armatörlükten biraz sıyrılıp kaliteli biseyler icmeyelim mi

OGkush

Üye
Hata edersin dostum 1 metre derinlik 70 cm genişlik için 150 kt çok fazla gelir :) onun yerine 1 alttan 2 üstten pc fanı öneriyorum. 1 tanede içine koyarsın hava karıştırsın diye. 15 cm genişlikte fanı koyarsan bitkin havadaki co2 yi hiç kullanamaz ve sonuç hüsran olur.

Mtlstl

Yeni üye
Hata edersin dostum 1 metre derinlik 70 cm genişlik için 150 kt çok fazla gelir :) onun yerine 1 alttan 2 üstten pc fanı öneriyorum. 1 tanede içine koyarsın hava karıştırsın diye. 15 cm genişlikte fanı koyarsan bitkin havadaki co2 yi hiç kullanamaz ve sonuç hüsran olur.
12 v pc fani yeterli diyorsun yani

Hausted

Üye
Kanka selam aynı yöntemle bir adet Super Lemon Haze yetiştirdim. Pc fanları yeterli oluyor fakat boy konusunda sıkıntı yaşaman çok olası yetiştireceğin genetik boy atmaya çok müsait bunu aklında bulundurarak girişmeni öneririm. Günlük tutmayı düşünüyorsan takipteyim.

Mtlstl

Yeni üye
Kanka selam aynı yöntemle bir adet Super Lemon Haze yetiştirdim. Pc fanları yeterli oluyor fakat boy konusunda sıkıntı yaşaman çok olası yetiştireceğin genetik boy atmaya çok müsait bunu aklında bulundurarak girişmeni öneririm. Günlük tutmayı düşünüyorsan takipteyim.
Dostum imkanlar dahilinde kilerin bir köşesinde yetiştireceğim dediğim gibi çoluk çocuk olunca evde sıkıntı zaten 2-3 hafta da bir kafayi rahatlatmak icin içiyorum onu da bulabilirsem tabi:) Neyse madem 12v pc fanlari yeterli diyorsanız girisiyorum bu işe

Mtlstl

Yeni üye
Bir de elimde blue dream var photo acaba onu yetistirsem erken çiçeklenmeye alip boy konusunu da halletmiş olabilir miyim?

Hausted

Üye
Kanka bol bol eğitim ver bitkine boyu kontrol etmek için. Olur da kontrolden çıkarsa üstüne bir tane daha bidon ekleyerek bi çözüm üretmeye çalışabilirsin :D

Mtlstl

Yeni üye
Kanka bol bol eğitim ver bitkine boyu kontrol etmek için. Olur da kontrolden çıkarsa üstüne bir tane daha bidon ekleyerek bi çözüm üretmeye çalışabilirsin :D
Bakalım deneyip göreceğiz artık ,ışığı AliExpress ‘den sipariş etmiştim yolda gelince bi grow günlüğü oluşturacağım.

Ü

Üye silindi 19038

Guest
İşin rast gitsin dostum , naçizane fikrimi söylemek istedim saksıyı 7-8 litreden fazla alma ve lst eğitimi uygula bu şekilde boya gitmesini engelleyebilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • N nobetcikeyifci:
  • N nobetcikeyifci:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ******* ******* *** * **** **** ****** ********* ****** ********* *** **** ******** **** ******* ****** *** ****** ****** ****** ****** ****** ******** ******** hahahaha ***** ***** **** ****** ****** ** ******** ****** **** ********** ****** ******* ***** hahahaha* *****
  • NewGardener NewGardener:
    ***** *** ********* ******** ******** **** ********** hahahaha**** ********** *** ***** ****** ***** **********
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** ******* ***** *** *** **** ***** *** ******* *** ********* **** ******** **** hahahaha* ***** ********** ********* **** hahahaha*** * **** *** **** ******* ** *** ******* ****** *********
  • N nobetcikeyifci:
    ** ***** *** *** * **** ******** ***** * ***** ********* *** ******** ***** ***** **
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahaha ****** ***** ****** ** ***** ** ***** ***** ***** ***** *** **** ***** ******** **** **** ***** **** ****** ***
  • SariTursu SariTursu:
  • K Ksksjssjjsj:
    **** **** hahahaha ****** * ******** hahahaha*** *********
  • N nobetcikeyifci:
    +1
  • K Ksksjssjjsj:
  • K Ksksjssjjsj:
    hahahahahahahaha
  • K Ksksjssjjsj:
  • SariTursu SariTursu:
    hahahahahahahaha
  • K Ksksjssjjsj: