Start verdik :)

Lacoste68

Yeni üye
Arkadaşlar cadirimi kurdum tohumumu direk topraga ektim sicaklik 27 35 arasi degisken nem 35 40 arasi isiklar acik bir sekilde filizlenmesini bekliyorun isiklari kapatmalimiyim yoksa aynen devam mi ?

Filiz topraktan çıktığında arayışında olduğu ışığa kavuşması iyi olur fakat kuvvetli grow ışıklarını yaldır yaldır açmaya gerek yok, hatta hassas bebeği incitebilir bile. Daha zayıf, normal florasan ya da tasarruflu beyaz ışık veren bir ampulü 15-20 cm mesafeden kullanmak daha güvenli olur. '

MasterOf

Kıdemli Üye
Bu asamada nemi 60 70 lere yukseltmen lazim kanka, cadirin icine islak havlu koyabilirsin yada filizlerin ustune pet siseleri kesip kubbe yapabilirsin

MasterOf

Kıdemli Üye
Nem makinem var sikinti yok kanka(o is tamam ) isiklari kapatmalimiyim yoksa tam gaz devam mi ?
Kanka isigin turu ve gucune gore degisir. Direk 1000w hps dayarsan %90 yakarsin mesela. Ilk 10 gunu 50w cfl ile giden var. Ben benimkilere 7.gun 600w cob ledi verdim hic sorun olmadi. Tabi isigin bitkiye mesafeside onemli.

Lacoste68

Yeni üye
Kanka isigin turu ve gucune gore degisir. Direk 1000w hps dayarsan %90 yakarsin mesela. Ilk 10 gunu 50w cfl ile giden var. Ben benimkilere 7.gun 600w cob ledi verdim hic sorun olmadi. Tabi isigin bitkiye mesafeside onemli.
Dostum suan bitki yok cikla toprakta tohum var :)
Toprakta plagron light mix

Lacoste68

Yeni üye
Filiz topraktan çıktığında arayışında olduğu ışığa kavuşması iyi olur fakat kuvvetli grow ışıklarını yaldır yaldır açmaya gerek yok, hatta hassas bebeği incitebilir bile. Daha zayıf, normal florasan ya da tasarruflu beyaz ışık veren bir ampulü 15-20 cm mesafeden kullanmak daha güvenli olur. '
Dostum 50 cm den az fazla mesafe var aralarinda tesekurler bilgin icin dikkat edecegim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********