Su ve gübre ayarı yardım!!?

1mmortal

Yeni üye
Herkese selam, öncelikle bu forma teşekkür ederim burdan edindiğim bilgiler yardımıyla kendime kusursuz bir kabin yaptım. 5x50w full spektrum cob led(25.000lümen) soğutucu fan, hava akışı için 2 giriş 2 çıkış 12 cm kasa fanı, vantilatör, ısı nem oto. Ayarlayıcı vs..
Kabin ölçülerim 60x90x180..

2 bitki yetiştirmeyi planlıyorum. Tohumlar köfteci ama içtim sağlamlar. Genetiğini bilmiyorum.
Şimdi soruma geçiyorum tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum
Toprak: biobizz light mix
Gübre: advanced nitruents grow bloom micro 3 lü set

Başlangıç için 2 lt lik saksılarda 8 tane tohum atıcam dişi 2 taneyi seçicem. Bu 2 ltlik saksılara ne kadar su vermeliyim gübreye ne zaman başlamalıyım?

Daha sonra 2 tane 11.4lt pot saksı kullanıcam bu saksılara kaç lt su vermeliyim lütfen bana yetiştirme konusunda bilgili kankalar yardımcı olabilirmi??

BabyGrow

Yeni üye
Hoşgeldin..
Bahsettiğin Cob ledlerden bende kullanıyorum 5x50 toplam 250 w cob 1 bitkini için bile verimsiz oldu. Dişi erkek ayırt edecek evreye gelene kadar 2 litre saksıda tutamazsın diye düşünüyorum yetersiz kalacaktır. Su genel olarak saksının 3 te 1 i oranında verilir 15 lt saksı 5 litre su. Tabiki ilk ektiğin tohuma 5 litre su vermiyorsun yavaş yavaş arttırıyorsun ama 20 günlük olana kadar 3 te 1 oranını oturtmak gerekli. Gübre konusunda kimsenin kimseye tavsiye etmediği bir gübre seçmişsin  yetersiz kalacaktır. O sistemle aylık 90 tl civarı fatura ödeyeceğini zaman ve emek harcayacağını düşünerek tavsiyem biraz daha araştırıp daha doğru bir gübre kombini oluşturman, o ışıkla tek bitki yetiştirmen ve tabiki mümkünse tohum edinmen (hiçbiri dişi çıkmayabilir ve buna yapacağın harcama zaten tohum alacak paraya tekabül ediyor )

1mmortal

Yeni üye
Cvp: Su ve gübre ayarı yardım!!?

BabyGrow' Alıntı:
Hoşgeldin..
Bahsettiğin Cob ledlerden bende kullanıyorum 5x50 toplam 250 w cob 1 bitkini için bile verimsiz oldu. Dişi erkek ayırt edecek evreye gelene kadar 2 litre saksıda tutamazsın diye düşünüyorum yetersiz kalacaktır. Su genel olarak saksının 3 te 1 i oranında verilir 15 lt saksı 5 litre su. Tabiki ilk ektiğin tohuma 5 litre su vermiyorsun yavaş yavaş arttırıyorsun ama 20 günlük olana kadar 3 te 1 oranını oturtmak gerekli. Gübre konusunda kimsenin kimseye tavsiye etmediği bir gübre seçmişsin  yetersiz kalacaktır. O sistemle aylık 90 tl civarı fatura ödeyeceğini zaman ve emek harcayacağını düşünerek tavsiyem biraz daha araştırıp daha doğru bir gübre kombini oluşturman, o ışıkla tek bitki yetiştirmen ve tabiki mümkünse tohum edinmen (hiçbiri dişi çıkmayabilir ve buna yapacağın harcama zaten tohum alacak paraya tekabül ediyor )
Zaman ayırıp yorum yaptığın için teşekkürler kanka. 8 tanesini 2 litrelik saksılara ekicem (yaklaşık 2 lt belki biraz daha büyüktür) en az 1 tanesinin dişi çıkmasınu bekliyorum ama 2 tanesi çıkarsa o iki taneyle devam edicem. Led konusunda 1 tanesi 4500-5000 lümen yazuyordu ve ledlerin soğutucusunu çok iyi ayarladım 24 saattir kapatmadan çalıştırıyorum test için 40 dereceyi geçmediler bu yüzden lümen kaybı olacağını düşünmüyorum. Bakalım test ederek göreceğiz.  Cinsiyetini anlayana kadar kaç litrelik saksılara ekmeliyim fikrin var mı ??

Simtozu

Üye
200 ml yeterli olacaktır. Sen emin olmak için suyu akıt alttan su sızarsa bırak sakaıya kurudukça o kadar su ver . Tohumsuzun taktiği böyle

1mmortal

Yeni üye
Cvp: Su ve gübre ayarı yardım!!?

Simtozu' Alıntı:
200 ml yeterli olacaktır. Sen emin olmak için suyu akıt alttan su sızarsa bırak sakaıya kurudukça o kadar su ver . Tohumsuzun taktiği böyle

yorumun için teşekkür ederim uygulayacağım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********