Sulama ilk hafta

Selam herkese. İlk bebeğimi toprağa verdim. Filizlendi. 19 lt lightmix toprakta auto yetiştiriyorum. 600 w çift spektrum ışığım 20/4 şeklinde çalışıyor. Sorum şu ki ; kaç günden bir ne kadar su vermem gerekir ? Rakamsal cevap veririrseniz çok sevinirim. Çok  arastirdim ama tatmin olamadım. Yardım lütfen. Birde elimde biobizz root juice var tabloda ilk hafta kullanın diyo ama kullanmalı miyim ?

R

Ripley'sOG

Guest
Öncelikle 600w yeni bir fide için tehlikeli ve ölümcül olabilir.Bunun yerine cfl tarzı isik kullanarak en azindan ilk 10 gun böyle devam ettirilmeli.

Sulama sistemi ise şöyle işliyor;
  • Bitkiyi sulama aralıklarında  toprak en iyi yardımcı konumunda bununla birlikte sulanma zamanını ogrenmek topraga parmağınızin 2 3 cm oraninda soktuktan sonra kuru ise suyu takviye ediyoruz ancak nemli ve islak ise vermiyoruz kesinlikle bitki köklerinin sudan çok oksijene ihtiyacı vardir.Bu daha onemli bir faktor tıpkı insanlar gibi o2 yok ise hayat yok.
  • Sulama ne kadar olucak demeni duyar gibiyim.Bunun için saksinin 3/1 oraninda sulanan gerek yani 15 litre saksi var ise 5 litre olucak şekilde.Ama senin bu bitki yani yeni bitkin için bunlari yapman facia olucaktir bunun yerine ufak ml ile 30 40 50 ml arasinda başlayarak zamanla yavaş yavaş artırır yoluna devam edersin ancak burda bitkinin boyutuda onemli bitki iyice büyüdüğü vakit 15 günde bu işlem uygulanabilir veya 15.gunde kucuk kaldı ise uygulanmaz bitkinin doktoru olarak bunları senin reçete etmen gerek.
isin rast gitsin

Hsyn84

Yeni üye
Ripley’s kardeşim sen bu bilgi birikimi ve tecrübeyle U.S.A deki büyük yetiştiriciler de iyi poziyonlar da görev yapıcak kıvama gelmişsin! Hayatın da başarılar kardeşim hasatın bol olsun işin rast gitsin   ;)

R

Ripley'sOG

Guest
Cvp: Sulama ilk hafta

Hsyn84' Alıntı:
Ripley’s kardeşim sen bu bilgi birikimi ve tecrübeyle U.S.A deki büyük yetiştiriciler de iyi poziyonlar da görev yapıcak kıvama gelmişsin! Hayatın da başarılar kardeşim hasatın bol olsun işin rast gitsin   ;)

İltifatlarin için çok teşekkür ederim,dumanın bol olsun.

Black In Black

Çok teşekkür ederim kardesim. Çok işime yaradı saolasin. Bir de nem makinem var ama fani çalıştırdığımda nem yüzde 20 lere kadar düşüyor. Ne yapmam gerekir lütfen buna da bi çare

R

Ripley'sOG

Guest

birilerivar' Alıntı:
Çok teşekkür ederim kardesim. Çok işime yaradı saolasin. Bir de nem makinem var ama fani çalıştırdığımda nem yüzde 20 lere kadar düşüyor. Ne yapmam gerekir lütfen buna da bi çare

Odan veya kabin orantıları tam olarak nedir.Odanin hava çeken fani kac m3 ?

R

Ripley'sOG

Guest

birilerivar' Alıntı:
Odam 100*100*200 fan da 380m3 oranında

Fanın m3 oranı ideal diyebileceğimiz bir oranda.Buna ek olarak isik çift spektrum heralde shp buna eklenince istemeden nem düşebilir.Care ek nem cihazi almak.Ne yazikki

isin rast gitsin

Otçul011

Yeni üye

Ripleys kanka bitki küçük kaldığı zaman ne yapılmalı ..
 Bitkim daha cinsiyetini belli etmedi az kaldı ama 1 karış ile 1.5 karış arasında değişiyor boyları sence normal mi 50. Gün civarında topraktan çıkış itibari ile outdoor teşekkürler şimdiden

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!