Sulama yaparken hangi suyu tercih etmeliyim

10 lt bez saksım toprak biobizz all mix yaklaşık 9 10 saaten fazla güneş görüyor bez saksıdan dolayı toprak çabuk kuruyor günde en az 2 kere suluyorum çeşme suyumu daha sağlıklı yoksa arıtma :D

zek

Üye
Arıtma, sudaki tüm mineralleri yok ettiği için hiçbir şekilde sağlıklı bir yöntem değil. Zaten ph düşmesinin nedeni de arıtmanın mineralleri yok etmesiyle alakalı.

baştan sona hydraponicte arıtma suyu kullandım en küçük problem yaşamadım bu benim deneyimim isteyen istediğini yapabilir tabiki

Cheff

Üye
Bulundugun bölgedeki çeşme suyunun kalitesine baglı olarak değişkenlik gösterir. Bazı yerde çeşme suyu ekstra minarel bile sağlar. Arıtma sularda sadece carbon filitre olamadıgı için suyun içerisinde bulunan yararlı mikropları , metalleri temizliyor suyu insan için daha iyi bir seviyeye getiriyor. Unutmayalım ot hafif yüksek asit sever. Toprak ph buna bir örnektir

wolferic

Müptezel
musluk suyu kullandiginizda klorun ucmasi icin dinlendir melisniz ve suana kadar en sorunsuz kullandigim su musluk suyudur gerek icindeki kalsiyum gerekse yagmur suyundan gelen nitrat buna buyuk fayda sagladigini dusunuyorum .

Son düzenleme:

zek

Üye
Bulundugun bölgedeki çeşme suyunun kalitesine baglı olarak değişkenlik gösterir. Bazı yerde çeşme suyu ekstra minarel bile sağlar. Arıtma sularda sadece carbon filitre olamadıgı için suyun içerisinde bulunan yararlı mikropları , metalleri temizliyor suyu insan için daha iyi bir seviyeye getiriyor. Unutmayalım ot hafif yüksek asit sever. Toprak ph buna bir örnektir
Dostum söylediklerinin bazılarına katılmakla beraber bazılarına da katılmıyorum. Arıtma cihazları suyu insan için daha iyi bir seviyeye getirmiyor aksine tüm mineralleri sıfırladığı için sağlıksız ve canlıların tüketmediği saf su elde edilmiş oluyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...