Sulama

• Konbuyu başlatan Üye silindi 37217
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 37217

Guest
Agalar selam. Bitkime her 1 litrelik sulama yaptığımda 300-400 mli alttan akıyor. Gübreyi verirken hep 1 litre üzerinden sulandırma söyleniyor. Ben alttan su akmaması ve bitkinin gübreyi tam alması için 600 ml su mu vermem gerekiyor? 600 ml su versem gübre koyarken nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor? Aydınlatırsanız sevinirim:(

Emmy

Müptezel
Tabloda 1lt/ ml diye yazar sen su oranina gore verdiğin besinide ayni oranda düşür alttan su akma meselesini boş sulamada ağırlığını arttır , dolu sulama yaparken gubreni ziyan etmene gerek yok alttan az aksa yeter

G_man

Kıdemli Üye
Agalar selam. Bitkime her 1 litrelik sulama yaptığımda 300-400 mli alttan akıyor. Gübreyi verirken hep 1 litre üzerinden sulandırma söyleniyor. Ben alttan su akmaması ve bitkinin gübreyi tam alması için 600 ml su mu vermem gerekiyor? 600 ml su versem gübre koyarken nasıl bir ayarlama yapmam gerekiyor? Aydınlatırsanız sevinirim:(
kanka 1 litre suyu bitirmene gerek yok. Yap litrelik 2 kere sula onla

Nazim_Red

Doktor
14 günde bir alttan bir bardak su gelsin, diğer sulamalarda alttan su çıkarmaya kökleri havasız su ile boğmaya çalışma, gübreni de azar azar günlere bölüp vermeye gayret göster ne kadar çok karıştırırsan o kadar sıkıntı benim gözümde, örnek azot gübresini tek vermek, mikro ve bloom vb diğer gübreleri günleri bölüp 250 ml olarak vermen daha iyi verim almanı sağlayabilir

Ü

Üye silindi 37217

Guest
14 günde bir alttan bir bardak su gelsin, diğer sulamalarda alttan su çıkarmaya kökleri havasız su ile boğmaya çalışma, gübreni de azar azar günlere bölüp vermeye gayret göster ne kadar çok karıştırırsan o kadar sıkıntı benim gözümde, örnek azot gübresini tek vermek, mikro ve bloom vb diğer gübreleri günleri bölüp 250 ml olarak vermen daha iyi verim almanı sağlayabilir
Oha çok mantıklı. Öyle yapıcam artık kral cansın <3

Ü

Üye silindi 37217

Guest
Cal magi nasıl kullanabilirim peki? Yine aynı şekilde yapabilir miyim yoksa karıştırsam sorun olur mu?

Ü

Üye silindi 37217

Guest
Resim ekle güncel uygun olduğumda destek olayım hg foruma

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********