Super Lemon H. Auto ve Afgan Kush Auto İlk Grow

Makalive

Yeni üye
Herkese selamlar arkadaşlar sonunda sistemimi kurdum tabi kafamda deli sorular var tohumlar bugün çatladı ve 8.04.18 tarihinde toprağa ekildi.400w MH ampul kullanacağım şuan hps takılı sipariş yolda geliyor ona takılmayın :)  şuan sıcaklık 40derece nem 60-70 arası seyrediyor. Gübreleri Ripley'sOG isimli arkadaşın tavsiyesi üzerine bu şekilde aldım buradan tekrar teşekkür ediyorum kendisine umarım işe yarar :)

Soğutuculu reflektörüm olmadığı için bu kadar ısınıyor diye tahmin ediyorum ve şuan hava sirkülasyonum ve havalandırmam yok yok 2-3 güne onu da halledeceğim.

Sorumlarım şöyle ; Bu sıcaklık ve nem değerinde tohum sağlıklı bir şekilde filizlenir mi? 

Ne kadar havalandırma yapsam da kabinim 1 metre uzunluğunda olduğu için sıcaklık ileride 
                                bitkiler uzayınca problem olacak diye düşünüyorum buna bir çözüm öneriniz varmıdır?

Son olarak şuanda sulamayı nasıl yapmam gerekir ? her kuruduğunda suluyorum..      

Herkese bol hasatlar..

https://ibb.co/iUfiNH

https://ibb.co/b283NH

-Bugün 5.gün sanki biraz küçük kaldılar gibi geldi bana - https://imgur.com/a/nGIVd
500ml suya ph perfect olsun diye toplam 0.4ml AN A&B veriyorum bir zararını görmedim sıcaklık 27 nem %70 sabit herşey iyi gidiyor :)

-Selam arkadaşlar bugün 9.günleri görünüm şu şekilde https://imgur.com/a/TvUC4

Sistemimden bahsetmedim sistem şu şekilde ; 400w mh ampul. düz aynalı reflektör . plagron lightmix toprak. kendi yaptığım karton kabinde duruyor bitkiler .kısaca bu şekilde. Sürekli güncek tutacağım konuyu takipte kalın...

-Herkese merhaba bugün 14.günleri kelle uçurma yaptım bu şekilde https://imgur.com/a/4fVwl8M sanırım biraz pişman olmuş olabilirim büyümeleri durdu  :(

emre9670

Yeni üye
ısı çok yüksek o ısı da olmaz 30 derecenin üstünde sıkıntı başlar 18 den aşağıda öyle 19-29 derece arasını önerirler

topraktan çıkmamış şeylere ışık verme

yasin3443

Yeni üye
Cvp: Super Lemon H. Auto ve Afgan Kush Auto İlk Grow

Kanka kabine banyo havalandırmaları var ultra sessiz onlardan al bende de ısı sorunu vardı bana bundan önerdiler https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/mutlusan-150-lik-15cm-banyo-pimas-wc-aspiratoru-333763480?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232249527*22324001127*58375853127*%7btype%7d*333763480*aud-338833715659:pla-372700416936&gclid=Cj0KCQjwnqzWBRC_ARIsABSMVTNQ8pwWEOVsoD1VJ42rwj6W7luAaZNrw05l6zIyTt4uxCRXJZr-lk0aAhx6EALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0  sol üste tahliye sağ alta giriş yaptım ısı sorunu halloldu 27-30 arası dolanıyor nemi yükseltmek biraz bela oluyor onun dışında sıcaklık problemini çözer

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:
   Sorumlarım şöyle ; Bu sıcaklık ve nem değerinde tohum sağlıklı bir şekilde filizlenir mi? 

Ne kadar havalandırma yapsam da kabinim 1 metre uzunluğunda olduğu için sıcaklık ileride 
                                bitkiler uzayınca problem olacak diye düşünüyorum buna bir çözüm öneriniz varmıdır?

Son olarak şuanda sulamayı nasıl yapmam gerekir ? her kuruduğunda suluyorum..      

Yeni growunda başırılar dilerim,teşekkürün içinse çok müteşşekkirim bunu bilmeni isterim.

• Cevap 1 :O sıcaklık değerlerinde tohumlar üzerinden kumar oynamak gibidir.Tohumlar bu süreçte ışık gereksinimi duymazlar.Yeni baş gösteren fide oldukları vakitte 400watt ile onları aşırı şekilde canlarını sıkıcaktır.Tavsiye istersen o kadar emeğin ve hevesin zayi olmaması için 1 adet 6500k değerinde ortalama 10.000 lümen verebilen bir cfl ile en azından ilk 1 bir haftayı o şekilde atlatmalısın.Bitkinin durumuna göre erkendende geçebiliriz 400watt hıd ışığın altına ancak tahminen öyle bir mucize olmayacağı için bir 20-30 tlyi daha gözden çıkarmanı tavsiye ediyorum
  • Cevap 2 :Gerekli linkler bunlar ihtiyaç listeni sana bırakıyorum bakmanı tavsiye ederim: FAN + Esnek boru bunlar senin için en alt limit gereken havanlandırma aletleri.Ancak bunların ağız çapları 125mm alacağın cooltube veya vb hıd reflektörlerindeki oranlara dikkat etmelisin veya bunlar için özel flash ayarlamması için gerekli parçalar grow sitelerinde bulunuyor.(Bulamadığın takdirde tekrardan yardımcı olabilirim).Senin sadece cooltube veya diğer reflektörleri alıp fansız soğutma yapman imkansızdir.Zaten fan olduğu vakit genede ortam sıcaklığı ister istemez dışardaki sicaklık artığı vakit otomatikmen artıcaktır.Klimada işte tam burada devreye giriyor ancak her şey zamanla imkanın var ise durmadan başın ağrımadan klima ile yoluna devam ve unutma fansız reflektörler soğutma yapmaz ancak ışığı daha çok yakınlaştırmanı sağlarlar fan ile çalışınca.
  • Eğerki benim verdiğim listeye göre ki zaten öyle yapmışşın,her sulamada gübre vericeksin ancak lütfen çizelge dışında 00,1 ml bile olsa çıkma.Elbetteki her kuruduğunda su vericeksin ilk 10 gün gübre yok kök güçlendiriciler dışında ve kuruduğunu anlamak içinse baş parmağını 2 cm toprak içine batırıp kuru veya hafif nemli ise tekrar su verebilirsin ıslak ise su verme aksi takdirde overwatering adlı problem baş gösterecektir.
Growunun yakın takibindeyim umarım bol ve hayırlı bir hasat seni bekler ! 

hasatın bol olsun

Makalive

Yeni üye
teşekkürler hocam şimdilik imkanım yok cooltubesüz yapmak durumundayım (en azından ilk growumu).. belki ampulün üzerine 1 fan ayarlarım sıcaklığını alır diye tahmin ediyorum ayrıca lst yaparak bitkilerimi mümkün olduğunca ampule yaklaştırmamaya çalışacağım.. takipte kalın :D

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:
teşekkürler hocam şimdilik imkanım yok cooltubesüz yapmak durumundayım (en azından ilk growumu).. belki ampulün üzerine 1 fan ayarlarım sıcaklığını alır diye tahmin ediyorum ayrıca lst yaparak bitkilerimi mümkün olduğunca ampule yaklaştırmamaya çalışacağım.. takipte kalın :D

Zevkle takip ediyorum :)

R

Ripley'sOG

Guest

Makalive' Alıntı:
-Bugün 5.gün sanki biraz küçük kaldılar gibi geldi bana - https://imgur.com/a/nGIVd
500ml suya ph perfect olsun diye toplam 0.4ml AN A&B veriyorum bir zararını görmedim sıcaklık 27 nem %70 sabit herşey iyi gidiyor
ÇİZELGENİN DIŞINA ÇIKMA !
Şuan ph perfectlik bir olay yok,sade musluk suyunu verebilirsin ve dinlendirilmiş olmasi gerek en az 36 saat.
Ek olarak  boyutu normal merak etme gayet iyi gidiyor.Bende 1 2 gündür bu konuyu arıyordum ne oldu diye ? Iyi denk geldik ama bak unutma gerek olsaydı zaten cizelgede olurdu.Kafandan uydurup yararli olacağını düşündüğün şeyler bitkine zarar veriyor.Şuan yeteri kadar gübresi bulunuyor  toprağında.Genel olarak saglikli duruyorlar,Ek olarak birşey ekleyip çıkarma lütfen!
Hasatin bol olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • B bongalov:
    hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********** ********* **** ******** ********** hahahaha****
  • B bongalov: