Suyun pH’ını nasıl düşürürüm

Rolling

Üye
Selam arkadaşlar patlayan tohumumu dün direk ana saksıma aldım saksıda çimlendireceğim. İlk growum olucak eksiğim çok burda zaman zaman kafanızı şişireceğim :) ilk takıldığım nokta pH suyun pH’ını nasıl düşüreceğim. Şuanda kullandığım su 7.8 yazıyor ama kendim ölçtüğümde 8-8.1 falan çıkıyor. Suya limon sıkarak pH ı düşürsem bitkim için olumsuz herhangi bir durum olur mu?

Kalamar

Üye
Selam arkadaşlar patlayan tohumumu dün direk ana saksıma aldım saksıda çimlendireceğim. İlk growum olucak eksiğim çok burda zaman zaman kafanızı şişireceğim :) ilk takıldığım nokta pH suyun pH’ını nasıl düşüreceğim. Şuanda kullandığım su 7.8 yazıyor ama kendim ölçtüğümde 8-8.1 falan çıkıyor. Suya limon sıkarak pH ı düşürsem bitkim için olumsuz herhangi bir durum olur mu?
Ph dusurucun yoksa sirke ile dusurebilirsin brom.

Kalamar

Üye
Tamamdır kankam. Şuan sirkem de yok malum öğrenci evi :D evde biraz limon var idaretennkullanmalı mıyım? Yoksa direk gidip sirke mi alıyım
Kankam limon da ph dusurur ama limondaki dogal asit sirkedekinden cok daha keskin ve fazla olur. Bitkin biraz koklenmis olsa 1 , 2 damla damlat kullan derdim ama suan cok kucuk yakabilirsin bence riske girme.

Rolling

Üye
Eyvallah kanka sirke derken alacağım sirkenin bir çeşidi var mı? Elma sirkesi üzüm sirkesi vb?

Rolling

Üye
Tamamdır kankalar birazdan gidip sirke alıyorum. Şimdi havalandırmayla ilgili yeni bi konu açıcak oraya da bekliyorum sizi :d

pupilla

Üye
5 litrelik hazır suların içine elma sirkesinin kapağından 2 ölçü koy 24 saat beklet Ph 6.2 - 6.8 arası oluyor.. 3-5 farklı suyla denedim :cool:

Pacho

Üye
Dostum çobanpınar markali su var ph si 6.6 oldu ondan bulabilirsen onu kullan ben grow da onu kullandim hep

Rolling

Üye
Kankalar yanlışlıkla üzüm sirkesi almışım.. napıyım gidip elma sirkesi alıyım mı yoksa bu da iş görür mü? Şuan 5litrelik suya 2 kapak attım suyun ph’ı 4.5-5 arasına düştü

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kiraquma:
    *** * *** ********** ***** ***** **** *** * ****** **
  • W westside83:
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    ******** hahahaha ** *** ****
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    *** ** ****** **** hahahaha* hahahaha hahahaha*** ** ***** ******* hahahaha ** ********** ****** ****** ********* *** hahahaha*****
  • K kiraquma:
    hahahaha* ****** ****** *** *** ***** hahahaha* **** ****** hahahaha** ******* hahahaha***
  • K keyifpezevengi:
    ***** ******* ***** ******** ********* *** ** ** ***** ******* ******* ** ***** hahahaha **** ********* **********
  • K kiraquma:
    ****** ****** **** hahahaha*
  • K kiraquma:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • W westside83:
    ** **** hahahaha** **** ******** ******* ******* ******* ****** ***** ***** ******* ********** ****** ********** ***** ** ***** ********** *** ********** ********** ********* **********
    W westside83: ** **** hahahaha** **** ******** ******* ******* ******* ****** ***** ***** *******...