Tüpsüz Co2 yi en etkili nasıl açığa cikaralim

Gariban1985

Yeni üye
Kankalar çook uzun süredir forumu gezdim Allah hepinizin işini rast getirsin hepimiz torbacilardan muzdaribiz birde hastası olunca daha da dert. Bende gurbette ailemden uzak yaşadığımdan kendi çapında 15 sipariş verdim kushseed den 40. Gün bir kaç kızımda ilk trikomlari şükür gördüm.ama hepsi ayni genetik değil sanırım. 5lik şişeye maya şeker yaptım da karbondioksiti açığa en etkili nasıl yapalım önerileriniz önemli kankalar teşekkürler

Aguş

Doktor
Yukarı asabilirsen daha iyi karbondioksit ağır olduğundan yere çöküyor yukardan yağmur gibi aşşağıya iner birde
Hava ve ışık almazsa daha uzun gider hava kilidi alabilirsin işine yarar

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kankam selam,

kanka hava sirkilasyonu cok önemli. unutma dogayı kopyalamaya calısıyoruz indoorda. aguş cok önemli bir bilgi vermiş. baktın olmuyo ince bütçeyle paket co2 lerden alırsın. ama bence şişe sistemi en iyi( siyah elektrik bantlarıyla şişeyi tamamen kaplayabilirsin) hava valfi heryerden edinip etrafına oyun hamuruyla slikon cekerek kapak yapabilirsin. iyi growlar

Woppy

Ordinaryüs
Knklar yukarı asmak iyi evet ama mesela benim kabinin küçük 125-65-160 300w cob led var onun fanı ve içerdeki vantilatör içerde bayabi hava sirkülasyonu yaratıyor budurumda daha asagı inmeden co2'nin bir cogu tahliye ediliyor aşagıya bitkilerin yanına koysak dısınıda kaplasak şişenin daha mantıklı olmazmı ?

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka ışık ve bitkinin arasında biryere konumlandır. oksijenli hava yükselip yukardan cıkar. co2 li hava agır oldugu için aşagıda kalır. zeytinyagı ve su gibi düsün. vantileri cok siddetli calıstırmadıgını varsayarsak alt kademe dolasıcak co2 li hava

Woppy

Ordinaryüs
Vantilatör 1 ayarda yavas calısıyor ama suan yerden kullanıyorum saksıları bez daha cabuk kuruması için bu da tabandaki sirkilasyon baya cok demek CO2 o halde fayda edermi?

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kankacım zaten hava sirkilasyonunu giriş ve çıkış fanlarıyla dogru oranda yapıyorsan(bunu hesaplamanın yöntemi var kabin ölçüleri (120*120*200) x30 içeriye alman gereken havayı m3 cinsinden verir. forumda cok detaylı konusu var) ortalama oranda co2 yi içeri alır senin ekstra yaptıgın işlem bebekleri kudurtmak için

Komutan_Logar

Yeni üye
Yukarı asabilirsen daha iyi karbondioksit ağır olduğundan yere çöküyor yukardan yağmur gibi aşşağıya iner birde
Hava ve ışık almazsa daha uzun gider hava kilidi alabilirsin işine yarar

Aguşçum adam adam işi biliyor. Ben 50 kilo bira yapıyom hem bira oliyo hem co2 bi taşla 2 kuş ozhzızhxzı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    +2
  • W wickedstick:
    ******** ******* ***** ******* ****** hahahaha**** **** hahahaha* ******* ********** ******** ******* ****** ********* ******** ** ****
  • W wickedstick:
    ****** ****** hahahaha* ****
  • S sefaledd11:
    ******** ***** ********* ***** *** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • S sefaledd11:
    ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ********** ******** ***** hahahaha ***** ******** ****** *** hahahaha ******* ********* *** ******* ********* ********* ******** ***** *** ** ***** ***** ****** ** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ***** ****** ** ***** hahahaha*** hahahaha ********** * ***** ********* ***** ******* ***** ** *** ******* hahahaha ****** * ** ****** ********* ********* ** ***** ******* ***** *** **** * ******** ******* ******* hahahaha*
  • W wickedstick:
    ******* ****** ***** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** **** ***** ******* ********** ******** ****** *** ******** ****** ***** ********* ****** ********* ********* *****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • Night owl Night owl:
    *** ********* ** ******** **** ** **** ***** *** ***** ** hahahaha *******
  • needrich10 needrich10:
    ******** ***** ****** *** hahahaha* ******** ***** *** ********** ********* ******* ******** ****** *****
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** ******
  • needrich10 needrich10:
    ******* ****** hahahaha****
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha* *** ** ********** ******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** hahahaha hahahaha******** ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros: