Türkiye’de evde yetiştirme cezası nedir ?

Hakan-Batur

Yeni üye
Bu tip konulara kızıyorsunuz biliyorum ancak merak ediyorum. Gerçek hayatta birisine bunu sorma şansım yok o yüzden mazur görün. Ben 3 tane küçük auto yapmak istiyorum. En kötü senaryoyu düşünmek istiyorum. Sabıka kaydım falan yok ter temizim. Hayatımda karakola gitmedim. Olası bir aksilikte tutuklanır mıyım ? Yani tutuklu mu yargılarlar ? Bir de kamuda çalışıyorum işimden olur muyum ? Tabi ki ifade çok önemli onun farkındayım. Güzel bir ifade verdiğimizi varsayalım. Neler olması muhtemel.

Hakan-Batur

Yeni üye
Cvp: Türkiye’de evde yetiştirme cezası nedir ?

greenblue53' Alıntı:
Sadece şurayı kopyaladım 2313 sayılı kanun

Esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapan kişi dört yıldan on iki yıla kadar hapis ve beşyüz günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Münhasıran kendi kullanımı için ihtiyaç duyduğu esrarı elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu madde kapsamında ekim yapma ibaresinden, tohumun toprağa ekilmesinden ürünün hasadına kadarki süreç anlaşılır.*

ne şekilde yakalandığın çok önemli mesela evde indoor yapıyorsun kaç kök  bitki var? bitkiler sömek vermiş mi ?(dişimi esrar elde edilebilirmi) evde kurutulmaya alınmış esrar varmı ?kurutulmuş içime hazır esrar varmı? kişinin senelik ihtiyacını karşılıyacak kadardan fazlamı? (bunun hukukta bi gramajı var bilmiyorum ne kadar) evde hassas terazi varmı? satışa hazır paketlenmiş poşetler varmı? falan filan hepsine göre değişkenlik gösterir bitkiler erkek çıkarsa belkide beraat bile alma şansın var bikaç tane okudum internette hukukçuların sitelerini araştırabilrsin..
Sağol kanka. Desene bayağı büyük problem. Ciddi risk.

greenblue53' Alıntı:
Sadece şurayı kopyaladım 2313 sayılı kanun

Esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapan kişi dört yıldan on iki yıla kadar hapis ve beşyüz günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Münhasıran kendi kullanımı için ihtiyaç duyduğu esrarı elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu madde kapsamında ekim yapma ibaresinden, tohumun toprağa ekilmesinden ürünün hasadına kadarki süreç anlaşılır.*

ne şekilde yakalandığın çok önemli mesela evde indoor yapıyorsun kaç kök  bitki var? bitkiler sömek vermiş mi ?(dişimi esrar elde edilebilirmi) evde kurutulmaya alınmış esrar varmı ?kurutulmuş içime hazır esrar varmı? kişinin senelik ihtiyacını karşılıyacak kadardan fazlamı? (bunun hukukta bi gramajı var bilmiyorum ne kadar) evde hassas terazi varmı? satışa hazır paketlenmiş poşetler varmı? falan filan hepsine göre değişkenlik gösterir bitkiler erkek çıkarsa belkide beraat bile alma şansın var bikaç tane okudum internette hukukçuların sitelerini araştırabilrsin..
Sağol kanka. Desene bayağı büyük problem. Ciddi risk.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
Icın rahat olsun knk...Bugune kadar paket olmamıssan veya herhangı bır sebebden oturu sabıkalı degılsen dısarıda esrar ıle yakalanmadıysan temız bır adamsındır.Senın tarzındakı ınsanlarında 2 /3 kokten paket olma sansı cok dusuktur.ıhbar olmadıgı surece. en azından ıcıyorsan dısarıda mahalleye veya torbacının evıne gıdıosan o rısk daha fazla.....2 auto yapsan sana bır kıs yeter...devletın aradıgı 2 kok sıgara degıl .. Sende degılsın. o kadar kasmana gerek yok.ha olakı paket oldun.denetımlı serbestlık alırsın.ıdrar testı verırsınn.Yapacak olursanda kımseye soyleme gosterme

Hakan-Batur

Yeni üye
Cvp: Türkiye’de evde yetiştirme cezası nedir ?

player' Alıntı:
Icın rahat olsun knk...Bugune kadar paket olmamıssan veya herhangı bır sebebden oturu sabıkalı degılsen dısarıda esrar ıle yakalanmadıysan temız bır adamsındır.Senın tarzındakı ınsanlarında 2 /3 kokten paket olma sansı cok dusuktur.ıhbar olmadıgı surece. en azından ıcıyorsan dısarıda mahalleye veya torbacının evıne gıdıosan o rısk daha fazla.....2 auto yapsan sana bır kıs yeter...devletın aradıgı 2 kok sıgara degıl .. Sende degılsın. o kadar kasmana gerek yok.ha olakı paket oldun.denetımlı serbestlık alırsın.ıdrar testı verırsınn.Yapacak olursanda kımseye soyleme gosterme

Sağol kanka. Zaten adı üzerinde kanka esrarın kelime anlamı sır, gizem :)

yokmubiseyinnn

HATAY HAZE
Bahsettiğin miktarlar da sıkıntı olmaz kanka en baba denetim yersin green blue kankamızın söylemiş aynen öyle hassas terazi fılan olursa geçmiş olsun en sıkıntı olacak şey terazi izahı yok taklısın selim erdoğan yakalandıgında 600 gramın üstünde yakalattı o her türlü yırtardı ama hassas terazi oldugu ıcın takla attı 7 sene yedı.Ben sanatçıyım paraya ihtiyacım yok içiyorum dedıgı halde geçırdıler adama

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...