Tütün Yerine Herbal

Selam kankalar. Forumda kısa bi araştırmadan sonra bu konudan hiç bahsedilmediğini gördüm.
Türkiye'de yaşıyoruz malum, alım gücü düşük her şeyin fiyatı yüksek, git gide fakirleşiyoruz vs vs
Herkesin (hatta pek az kişinin) tütünsüz sigara sarmak gibi bir lüksü yok, içini dolduracak malzeme pahalı :)

Tütün, otun aromasını ve güzel kokusunu bastırıyor, halbuki bence kokularının ve türüne göre odunsu/limonumsu/çileksi vs tatlarının da büyük önemi var... 
Üstüne üstlük bir de benim gibi sigara içmeyen biriyseniz iş iyice zevksiz, tatsız bi hal alıyor. 

Sözün özü: Amsterdam'a gittiğimde kafam şehre ayak bastığım andan itibaren hiç düşmediği için paketlenmişinin adını veya nereden alabileceğimi sormayı unuttum. Adamlarda HERBAL MİX (kelime karşılığı BİTKİSEL) dedikleri bir karışım var. Kokusu yok, aroması çook hafif ve güzel, coffeshoplarda ve bir çok mekanda sigara içmeniz veya otu tütünle harmanlayıp içmeniz kesinlikle yasak, görünce uyarıyorlar. Fakat Herballa otu karıştırıp içebiliyosunuz.

Coffeshopların tümünde ve hatta bazı diğer mekanlarda bu HERBAL MİXler tamamen bedava veriliyor, masaların üstünde duruyor öylece ihtiyacın kadar alabilirsin. 

Türkiye'de hazır satan eden var mı bilmiyorum fakat bitkiler ve bitkilerle oluşturulabilecek mixler burada var: 
https://www.zamnesia.com/blog-top-10-tobacco-alternatives-for-joints-n449

Nereden alabiliriz, neleri karıştırırsak güzel olur bilen var mı?
Aktarcılar buyrun yoruma :p

stonedman

Yeni üye
Mükemmel fikir bende düşük thc li sigarayı herbal mix yapmak isterdim

Edit: Kanka simdi aklıma geldi de puro kağıdı da ise yarar sanırım

kushkush

Yeni üye
Kurutulmuş nane, okaliptus ve fındık yaprağı karışımını deneyebilirsin. Tadı için de meyve aromalı kağıtlar var onları kullanabilirsin. Ayrıca ben normalde mentollü sigara içtiğim için cigaranın zıvanasına da kırdığım sigaranın filtresindeki mentol kapsülünü patlatıyordum. Bunlar Amsterdamdaki o zımbırtılara benzer mi bilmiyorum ama belki içimini rahatlabilir..

macbethh

Yeni üye
birader dediğin yere girdim  o dediklerinden çay yapıp rahatlama şaman çayları var sanki mk. ozelıklerıne bakıyorum cay yap rahatla dıyor asdfgh alsak gelirmi buraya bunlar ?

Metehan352

Yeni üye
Cvp: Tütün Yerine Herbal

macbethh' Alıntı:
birader dediğin yere girdim  o dediklerinden çay yapıp rahatlama şaman çayları var sanki mk. ozelıklerıne bakıyorum cay yap rahatla dıyor asdfgh alsak gelirmi buraya bunlar ?

Bende merak ediyorum iyi değindin

tohumcu

Yeni üye
Youtube da smartheads diye kanal var onun herbs of the gods başlıklı videolarını izlersen bir çok alternatif bulabilirsin

farabi

Yeni üye

On numara başlık açmışsın kanka saolasn.. Hafif içimli ve aromatik pipo tütünleri denenebilir.

THCman

Yeni üye
Konu gerçekten güzel bende sigara içmiyorum, kokusu tadını beğenmiyorum ama evet denildiği gibi boyayı tinerle inceltir gibi inceltmek lazım ama neler ile ?

domatesli

Yeni üye
Kanka bu dediğin konu benim de kafama takıldı bir süredir, sigarayı bırakmak istiyorum ama cigara yüzünden bırakamıyorum. Bu dediğin linke de  bakmıştım, buradan en bulunabilecekler adaçayı ve kuru papatyayı denemeye karar verdim ikisini karıştıracağım. 
Ama kolay bulunabilecek malzemelerle bir tarif gelse süper olur.

Torress

Yeni üye

macbethh' Alıntı:

Kanka o bitkilerin şaman çayıyla alakası yok , şaman çayı için üzerlik tohumumu araştır ben de bakıyorum.

hsnemr

Yeni üye
Millet ben sadece sığır kuyruğunu denedim çok kuru olduğu için buğaz yakıyo içilmiyo  elinde tarif olan varsa paylaşsa güzel olur

purpleshaka

Yeni üye
geçen bir arkadaşımın önerisi ile papatya ile denedik. papatyanın müptelası oldum yeminle . çok çılgın oluyor deneyin.

booost

Yeni üye

purpleshaka' Alıntı:
geçen bir arkadaşımın önerisi ile papatya ile denedik. papatyanın müptelası oldum yeminle . çok çılgın oluyor deneyin.

napıcaz kanka şimdi aktardan papatya çayı mı istiyoruz yoksa direk papatya mı

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
10 senedir saglam tutun icicisiyim ama son 3 gundur cigaralarimi tutunsuz icmeye basladim. Tutunu birakmasi bir hayli kolay oluyor ama cokta ot gidior amisina koyim. Komple birakmaya ilk defa niyetlendim knka umarim cabuk pes etmem.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
nerden sipariş verebilirz yurt dışından bileen varmı ... tütünden daha iyi olacağı kesindir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha** **** *******
    +1
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** *** ******* ***** ***** *** ********** ********** *** *** ****** ********** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha* ********** ** ***** ******* **** ****** ***** ******** ******* ******** ******* ** ******** ******** ***** ** ******* hahahaha** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ***** *** ******* *** ***** **** ********** ***** ********* *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    +2
  • R RainGrow:
    ***** ** ****** ***** ****** ** hahahaha ***** ******* ****** ****** hahahaha* ***
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ***** ** ******* ****** ***** hahahaha** hahahaha***** hahahaha ******* ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* *** hahahaha ******* *** *******
    +2
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • K keyifpezevengi:
    ****** ****** **** **** ***** ******* ****** ** hahahaha*****
  • Probis Probis:
    *** ****** *** *** ***** **** **** ***** ******* ******* hahahaha**** ******** ******* *** *** *** ********
    +1
  • GrowX GrowX:
    **
  • B bongalov:
    ******* hahahaha*** hahahaha** ***** ********** ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ****** **** ***** ** ***** ****** **** ****** ****** ** ******* *********
  • Night owl Night owl:
    ******* ******* ****** ****** **** **** ***** ******* ****** ** hahahaha*****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ********* ****** ** * ******* * **** ********** *** ******** ***** ***** **** ** ******** ***** * ******* * * ****** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ***** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha *********
  • A active661:
  • K keyifpezevengi:
    ******** ** ******** ***** ** hahahaha***** ***** ** ***** ****** ****** ******* hahahaha
  • A active661:
    A active661: *** **** ***** **** ******