T5 6x54W ve 400W Cooltube bir arada faydalı olur mu?

Meskalin

Yeni üye
Selam kankalar
3x54w aquastar
3x54w Grolüx floresan 6lı armatürüm var.
Bu ve 400w coolltubeyi bir arada 3auto 1photo bitkiye kullansam faydalı olurmu?

Meskalin

Yeni üye
Merhaba,tahminime göre floresanlar sylvania t5,armatür de deniz akvaryumlarında kulllanılan armatürlerden.
Eğer öyle ise elinizde olan flolar ve armatür ile akvaryumum da mercan büyüttüm yıllarca ve çok memnundum.
Tek sorun bir zaman sonra flolar da spektrum kayması oluyor.
Benim düşünceme göre mercanları besleyip,büyüten ışık bitkiyi de büyütür ve geliştirir.
Ama nereye kadar yeterli olur derseniz,hiç bir deneyimim yok.
Bilgili üstad @TRmarijuana çiçeklenme de yetersiz kalır diyorsa bence vardır bir bildiği.
Sonbahar da 6x24 t5 armatürüm ile ben deneme yapmayı planlıyorum en azından bitki ilk büyürken ve boylanırken.
Sonuçlarını da bir aksilik olmazsa buradan paylaşırım.
Çimlenmede kullanıyorum hocam şu an bende 3 gündür filizler memnun gibi görünüyor, 6 yaprağa cikana kadar bunun altinda duracak planima gore sonra hpsye cekecegim. Yandan bunuda kullansam gereksizmi yoksa faydasi olurmu onu merak ettim. Tesekkur ederim.

Meskalin

Yeni üye
En azından bu aralar ısı derdi olmaz hps gibi floların,kolay gelsin hocam başarılar dilerim.
Deniz akvaryumun var mı hocam,merak ettim.?
Bir de şu aşağıdaki link flo konusun da açıklayıcı olabilir.
Saol kanka. Gayet aciklayici bir link. Filizlere iyi geldi aslinda. Simdi cooltubeye gececegim kanka.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
    S sonche: ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ********...