tamamen susuz kaldı desek ne kadar daha yaşar

borderli

Yeni üye
su ayarını birtürlü ayarlayamıyorum bir bitki saksıdaki tüm suyu çekse sonra ne kadar daha susuz yaşayabilir topraktan çıktıktan sonra sürekli elde ne varsa ölüyor kimi daha gerçek yaapraklar çıkmadan kimide 2 yapraktan sonra topraktan yeni çıkan fideyi bu havalarda günde 1 kere sulamak çokmu fazla sonuçta bitkinin dibinde birikmiyor su aşşagıya akıp gidiyor ama ben hep fazla suluyom takıntısına girdim suluyorum direk güneş ışığındada olmamasına rağmen üstü çok çabuk kuruyor köklere zarar vermemek için eşmiyorumda toprağı yani yeni 1 2 günlük fide neden kuruyor çözemedim yoksa düşündüğümün tersine köke sumu gitmiyor daha bitkiyi bitki denecek boya getiremedik abi ne zamandır çabalıyoz sizde böle oluyormu mesela parayla aldığınız tohumlar çok iyi bakmanıza rağmen kuruyormu veya kararıyormu yani kurtarılmıyor ne yapsan topraktan çıktıktan sonra devam etmiyor ölüyor

SariTursu

Kıdemli Üye
Kanka topraktan yeni çıkan bitkiye 3 günde bi 1 çay bardağı du vericen. Çok fazla sulamıcan. Ardından 4 günde bi vermeye çalış. İşaret parmağının ilk boğumuna kadar daldır. Eğer nemli ise ve parmağını çıkarınca toprak eline yapışıyorsa sulama. Yapışmıyorsa sulama yapabilirsin. Şöyle ki bitkinin köklerinin toprak içinde suyu araması lazım böyle böyle kök büyütecek. Yeni baş vermiş bitkiye dediğim gibi 3 güne bi 1 çay bardağı su.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    **** ***** *** **** ******* hahahaha* **********
  • Emmy Emmy:
    ***** ********* *** **** ***** ***** *** ****** **** ********** **** ** ** ****** ** ******** ****** **
    +1
  • gorilladam gorilladam:
    *** ********** **** ***** ********* ** *** ** **** **
  • Emmy Emmy:
    ******** ***** ***** ****** ********** *** ******** **** ********* ******* ** ****** ***** ***** **
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ********* ********* **
  • gorilladam gorilladam:
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* hahahaha ***** ******** ******* ******* ** *** ******** *** ****** ***** ***** ****
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ********* ****** ***** hahahaha *******
  • M mlenium01:
    ***** ****** hahahaha ****
    +1
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ***** ****** ********* **** **** **** ******* **
  • gorilladam gorilladam:
    ** **** **** ****** ****** ****** *** ******** ******** * *
  • asilreis asilreis:
    ***** ******* ***** ****** ********** **
  • gorilladam gorilladam:
    ** ***** ***** **** ****** **
  • gorilladam gorilladam:
    ********** ******* ******* hahahaha* ** **
  • gorilladam gorilladam:
    ******* *** ****** ***** ***** ******** ******* **** *** * ***** ******** hahahaha******
  • Emmy Emmy:
    ***** ** ******* *** ****** ******** ******** ** ****** ******* ******* ****** ****** **** ******* *********
  • Emmy Emmy:
    ******* ********* ***** ****** ***** **** **** hahahaha*
  • gorilladam gorilladam:
    *** ***** ***** ********** hahahaha ********* ******** ********** ********** *****
  • gorilladam gorilladam:
    *** ***** hahahaha ***** hahahaha *** **** ***** ******* **** **
    gorilladam gorilladam: *** ***** hahahaha ***** hahahaha *** **** ***** ******* **** **