TASARRUFLU LAMBA HAKKINDA

Minik45

Yeni üye
Öncelikle merhabalar. Bende dışarıdaki bir boka benzemiyen sigaralardan sıkıldım ve kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum. Deneme yanılma yöntemiyle buraya kadar geldim. Bunlar köfteci tohumu Bitkilerim 15 günlük. Yeni ampul aldım kafana takılan soru şudur. Elektrikçi 23w çekiyor fakat 102w gibi veriyor diyor. Bu doğrumudur?

https://i.imgur.com/Gl147hY.jpg
https://i.imgur.com/EypgMj3.jpg
https://i.imgur.com/DIMbBnh.jpg

GÜNCELLEME 10.01.2019

Resimler(dişi?) 
https://imgur.com/a/BAFgZfp 35.gün

Minik45

Yeni üye
Cvp: TASARRUFLU LAMBA HAKKINDA

Bu zamana kadar 1x 10w 2x 20w ışıkla getirdim şuan 3 x 23w var. Çıkmaz mı bundan bi 50g hasat? Birde bitkilerin durumu nasıl? Gübre vs. Hiç kullanmadım toprak bahçe toprağı. Nem olayını ıslak havlu ile yapıyorum. Birde masaüstü fanım var

bitkilerin durumu gayet güzel fakat bundan sonra ışık ihtiyacı artacak. Eğer arttırmazsan uzun kat aralıklı, daha çok fan yapraklarıyla donatılmış bitkilerin olur.

Minik45

Yeni üye

Hunlu' Alıntı:
bitkilerin durumu gayet güzel fakat bundan sonra ışık ihtiyacı artacak. Eğer arttırmazsan uzun kat aralıklı, daha çok fan yapraklarıyla donatılmış bitkilerin olur.

Çok sağol hocam fakat tam olarak anlayamadım ne demek istediğini uzun kat aralıklı? Fan yapraklarıyla donatılmış? Birde bu watt olayı hakkında bilgin varmıdır?

OnePunchMan

Yeni üye

Dostum merhaba,

Öncelikle güzel güzel dolu dolu sömeklerin olması dilegiyle. 

Grow dolabin çok güzel duruyo. Ama eksiğin var. Mesela 4 tane bitki için 3 tane 23w tasarruflu ışık az. Şuan bende tek bitki ve 250w shp ampul var mesela. Buna ragmen 120 Gr civarlarında hasat bekliyorum. Ha çok mu profesyonel bir grow dolabına sahibim hayır degil.

Bitki basina minimum 10bin lumen vermen gerekiyor. Şuan o attığın resimde 23w yazısının altındaki 1300 filan lümen yazıyor ya bahsettiğim şey o. Yani şuan sen 4 bitkiye 5bin civarında lümen veriyorsun. Bu yetersiz. Minimum 40bin e tamamlaman gerekiyor. İleriki evrede yani çiçeklenme evresinde senin 2700k ışık yani sarı rengi veren ampullere gecmen gerekecek. Çiçeklenme dönemi cunçü bitki sarı renk veren ampulun içerisindeki renk dalgalarına ihtiyaç duyuyor. Ha diyelim ki almadın sarı renkte ve arttirmadin ampul sayını ? Bu senin hasat agirligini  olumsuz etkiler. Bu şekilde de hasat alırsın. Ama 3 tane ampul ile 4 tane bitkiden 10gr filan anca. O da tabi bitkilerinin hepsi dişi ise ...

Minik45

Yeni üye

KomandoKuafor' Alıntı:
Dostum merhaba,

Öncelikle güzel güzel dolu dolu sömeklerin olması dilegiyle. 

Grow dolabin çok güzel duruyo. Ama eksiğin var. Mesela 4 tane bitki için 3 tane 23w tasarruflu ışık az. Şuan bende tek bitki ve 250w shp ampul var mesela. Buna ragmen 120 Gr civarlarında hasat bekliyorum. Ha çok mu profesyonel bir grow dolabına sahibim hayır degil.

Bitki basina minimum 10bin lumen vermen gerekiyor. Şuan o attığın resimde 23w yazısının altındaki 1300 filan lümen yazıyor ya bahsettiğim şey o. Yani şuan sen 4 bitkiye 5bin civarında lümen veriyorsun. Bu yetersiz. Minimum 40bin e tamamlaman gerekiyor. İleriki evrede yani çiçeklenme evresinde senin 2700k ışık yani sarı rengi veren ampullere gecmen gerekecek. Çiçeklenme dönemi cunçü bitki sarı renk veren ampulun içerisindeki renk dalgalarına ihtiyaç duyuyor. Ha diyelim ki almadın sarı renkte ve arttirmadin ampul sayını ? Bu senin hasat agirligini  olumsuz etkiler. Bu şekilde de hasat alırsın. Ama 3 tane ampul ile 4 tane bitkiden 10gr filan anca. O da tabi bitkilerinin hepsi dişi ise ...
Zaman ayırıp yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. En kısa zamanda bu ışık olayını çözeceğim.

Fan yaprağı dediğim o büyük yapraklar, sömek dallarının gelişip büyümesi için daha fazla ışığa ihtiyacın olacak. Cannabis anatomy falan yaz googleye incele istersen biraz anlarsın demek istediğimi

Mübarek

Yeni üye

knk önce durumu bir tavsiye ve de açıklama getirmek istiyorum , öncelikle tavsiyem en basitinden cob led dir dostum en ucuz ve verimli yol :)
2.si lambanın değerleri yalan yada yalnış değil lamba 23w florasan lamba 102w ne diye sorucak olursan 102w lık bir düz flamanli ampüle eş değer demek istiyor yani tasuruf . benden bu kadar knk ışığını artır hasatın bol olsun.

Minik45

Yeni üye

Arkadaşlar canlı durumu bozuk olduğu için ışıkları yükseltmedim şuan.  Ama 3 gün sonra [font=Arial, Helvetica, sans-serif]MagicPlant 600w MH Grow sipariş vericem[/font]

35.günündeler şuan bitkiler aynı düzende devam. Peki bi sorum olucak Şuan bunların cinsiyeti belli mi ? Bide kucuk olanı evdeki şırfıntı(kedi) hırpaladı biraz nasıl bi stress girdiyse artık.

Saltoa

YÖNETİCİ
Ampulleri fazlalastir artık bitkilerin ışığa ihtiyacı olacak unutma ne kadar isik okadar verim

endgul44

Yeni üye
Oncelikle mrb kanka. Kizlarin cok guzel. Senin bu sistemle bende gecen sene denedim ustelik 2×23 watt la. Bitkin somek verir gelisirde ama biraz gec olgunlasir. Ben tek bitkiden o sekil 2 somek aldim. 50 gram vardi. Ama 90 gunden fazla surdu olgunlasmasi. Hiçbir besin gubre takviyesi yapmadim. Sadece haşlanmış yumurta suyu veriyordum kalsiyum. Dumanin bol olsun ilkine gore guzel is cikarmissin

Minik45

Yeni üye

http://imgur.com/a/Qc5dKEx

Korkarım ki erkek. Bu erkek organlarını jiletle hadım etsem işe yarar mı

Minik45

Yeni üye

Köfteci tohumu olunca böle işte bak büyüt 40 gün sonra kelle uçur. Parayı bulayım sponsorun kapısını çalıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ********* hahahaha* *** ******* ********** **** ****
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** **** ****** **** **** ******** ** **** hahahaha* ********* ** hahahaha ** ****** ***** ********** ********** ***** *** ****** ********** ********** ******* ********** ****** ********
    **** hahahaha* ********
  • B Bacardi:
    hahahaha ** ***** ****** * ********** ******* **** ** ******* ******* **** ******** *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********* **** **** ****** **** **** ******** ** **** hahahaha* ********* ** * ****** **** *****
    ******* ****** **** ******* ******** ****** **
    * **** hahahaha** ***** ***** *** ** **** ** ***** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** **** *** ******* ****** hahahaha ** ******* hahahaha**** ***** ********* ** **
    **** ******** ********** **
    ***** ***** ** ** **** ***** ****** ****** ******** ********** **
    ***** ***** hahahaha* ***** ******** ******* ***** ******* ***** ******** ******* hahahaha** **
    ***** ******** ***** ******** hahahaha** **** ********* ********* **
    ******** ********** ****** * **** **
    ******* ***** hahahaha* ***** ******** ******* ***** ******* ***** ******** ******* hahahaha** **
    ** ******* ***** ***** ******* ********* *** **** ***** ********** ** ***** **
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    *** **** *** ******* ****** hahahaha ** ******* hahahaha**** ***** ********* ** ** ******** ********* *** ******* ********* ********** ****** **** ** **
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha*
    ***** ***** ******* *** *** **** ********* * ******* ** ********* hahahaha **** ******** ********** **
    TroubleStyla TroubleStyla: ***** ***** ******* *** *** **** ********* * ******* ** ********* hahahaha **** ********...