tds metre ppm ölçümü hakkında.

Artemis

Üye
dostlar tohumlar yeni çıktı 4. gün deler karton bardak talar su verdiğimde alttan akan su tds metre ile ölçtüğümde 2500 civarında bir gübre falan vermedim gardengold toprak talar içinde başlangıç gübresi var şimdi anlamadığım ölçümde çıkan sonucu bölmem falan mı lazım bu konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim dostlar

1 : tds metre ile hangi birimi kullanıyorsun,ec-ppm?
2 : kullandığın tds metrenin doğruluk durumu nasıl? kalibresini yaptın mı,kontrol ettin mi
3: kullandığın suyun boştaki ec-ppm değeri nedir?
4 : gübresiz ya da çok az gübreli toprak ile başlamak riskleri en aza indirmektir,toprağın gübreli ve besin değerlerini tam olarak bilmiyoruz,yukardaki 3 seçeneği doğru yaptıysan ve sorun sıkıntı yok diyorsan toprağın çok gübreli

Artemis

Üye
1 : tds metre ile hangi birimi kullanıyorsun,ec-ppm?
2 : kullandığın tds metrenin doğruluk durumu nasıl? kalibresini yaptın mı,kontrol ettin mi
3: kullandığın suyun boştaki ec-ppm değeri nedir?
4 : gübresiz ya da çok az gübreli toprak ile başlamak riskleri en aza indirmektir,toprağın gübreli ve besin değerlerini tam olarak bilmiyoruz,yukardaki 3 seçeneği doğru yaptıysan ve sorun sıkıntı yok diyorsan toprağın çok gübreli
1 kanka ppm kullanıyorum
2 kanka kalibre icin yanında sıvı felan göndermediler link bırakıyorum aşşağı ya tds metrenin ilgilenirsen sevinirim dostum
3 boştaki suyun ppm değeri 260
4gübreli toprak başlangıç şimdi boş sulama yaparak ölçücem yeniden ölçtüm 2350 ile 2150 arası çıkıyor

tds metre https://www.hepsiburada.com/tds-dijital-termometreli-metre-p-HBV00000PCSH5?magaza=emtek

higthead

Jolly Green
1 kanka ppm kullanıyorum
2 kanka kalibre icin yanında sıvı felan göndermediler link bırakıyorum aşşağı ya tds metrenin ilgilenirsen sevinirim dostum
3 boştaki suyun ppm değeri 260
4gübreli toprak başlangıç şimdi boş sulama yaparak ölçücem yeniden ölçtüm 2350 ile 2150 arası çıkıyor

tds metre https://www.hepsiburada.com/tds-dijital-termometreli-metre-p-HBV00000PCSH5?magaza=emtek

Dostum o ppm metre her ölçünde kalibre yapmak zorundasın çok kötü cihaz baya sikayetçi olan var. Hangi kalibre sıvısını kullanıcagını yazıcam ama cihaz bılgılerınde goremedım kalıbre sıvısı rakamını. Dostum adwa ad31 al kafan rahat olsun. 1kere kalbre et 1-2 ayda 1 kere daha kalıbre et tamamdır.

Artemis

Üye
Dostum o ppm metre her ölçünde kalibre yapmak zorundasın çok kötü cihaz baya sikayetçi olan var. Hangi kalibre sıvısını kullanıcagını yazıcam ama cihaz bılgılerınde goremedım kalıbre sıvısı rakamını. Dostum adwa ad31 al kafan rahat olsun. 1kere kalbre et 1-2 ayda 1 kere daha kalıbre et tamamdır.

tamamdır kanka şimdilik kalibre sıvılarını yazarsan alayım adwa 31 gelene kadar

higthead

Jolly Green
Dostum ıste senın attıgın lınktekı cıhazın bılgılerınde 1413 mu yoksa baska kalıbre sıvısımı o rakamı goremedıgım ıcın bırsey dıyemedım. Dostum zaten 4. gundeler dıyosun bos sulama gıdıceksın. ilk 20 gun falan. 20 gunede alırsın herhalde adwa yı=)

Artemis

Üye
Dostum ıste senın attıgın lınktekı cıhazın bılgılerınde 1413 mu yoksa baska kalıbre sıvısımı o rakamı goremedıgım ıcın bırsey dıyemedım. Dostum zaten 4. gundeler dıyosun bos sulama gıdıceksın. ilk 20 gun falan. 20 gunede alırsın herhalde adwa yı=)
tamamdır kanka sipariş geçiyorum şimdi sağolasın bilgiler için

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • universesingularity universesingularity:
    * **** ***** **
    ***** *** *** ******** ****** ***** ****** **** ***** * ****** *** *** **** ********
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha * ***** ********* ** ********** hahahaha*** ** ****** ******* ****** ** ********* ******* **** hahahaha* ********** ******** ***** hahahaha
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • kkush kkush:
    ** ** hahahaha**** **** *** ***** **
  • kkush kkush:
    **** ***** ******** ******* **
  • kkush kkush:
    ******* hahahaha** ***** *** **** ***** ** **
    ********** hahahaha***** ***** ****** ** ********
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ******** **** ** hahahaha** ***** *** ******** ** ********* ****** *
  • kkush kkush:
    ***** **
  • kkush kkush:
    ****** **** ****** ** **** ******* **** **
    ******** hahahaha* **** *** *** ****** *** ****
  • T Tropikal.MR:
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • kkush kkush:
    *** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ********* hahahaha********** **** ******** **** ** hahahaha** ***** *** ******** ** ********* ****** *
    Bandaleros Bandaleros: ***** ** ********* hahahaha********** **** ******** **** ** hahahaha** ***** *** ********...