tecrübeli arkadaşlar çiçekte yardımm pleasee

racknroll

Yeni üye
Yaklaşık 2 haftadır çiçekte bitkim camın kenarında yetiştirdim güneş ile ama sömeklerin şişmesi için gündüz güneş ışığı

gece 50 w bi torch led ampul alıp duy ile tepesine taksam faydası olurmu

Yarasa gübresi kullanıyorum
Sıvı heryerde satılan gübredende kullanıyorum

Tavsiyelerinizi bekliyorum sömekleri şişirmem lazımm :) teşekkür ederim şimdiden

Yaklaşık 2 haftadır çiçekte bitkim camın kenarında yetiştirdim güneş ile ama sömeklerin şişmesi için gündüz güneş ışığı

gece 50 w bi torch led ampul alıp duy ile tepesine taksam faydası olurmu

Yarasa gübresi kullanıyorum
Sıvı heryerde satılan gübredende kullanıyorum

Tavsiyelerinizi bekliyorum sömekleri şişirmem lazımm :) teşekkür ederim şimdiden

Kanka 12/12 yi unutma gece karanlık olmalı. Gece Lamba yakarsan bitki reveg olur. Kanka yolu yazmış aslında ama bende olduğu yerde, gündüz torchlarla destekleyebilirsin diye yazayım. Kolay gelsin ☺️

racknroll

Yeni üye
Kanka 12/12 yi unutma gece karanlık olmalı. Gece Lamba yakarsan bitki reveg olur. Kanka yolu yazmış aslında ama bende olduğu yerde, gündüz torchlarla destekleyebilirsin diye yazayım. Kolay gelsin
Ya evde ufak bi oda var kiler gibi oraya koyabilirim ışık yeterli olurmu güneş daha iyi olmazmı
Oraya koysam hava almicak rüzgar yok birde koku problemi olurmu acaba

Gündüz ampul taksam camda çok etiket durur ama şöyle yapsam nasıl olur akşam 6 da ışığı yaksam cam kenarından alıp gece 12 ye kadar destek amaçlı nasıl olur

Ü

Üye silindi 36721

Guest
Ya evde ufak bi oda var kiler gibi oraya koyabilirim ışık yeterli olurmu güneş daha iyi olmazmı

Gündüz ampul taksam camda çok etiket durur ama şöyle yapsam nasıl olur akşam 6 da ışığı yaksam cam kenarından alıp gece 12 ye kadar destek amaçlı nasıl olur
Odanin içinde pencere onu duruyor madem Bez dolaptan kabin yap kendine acil durum battaniyesi kapla tepesine 3.4 torch bi tane kanal tipi fanla hava cikisi yaparsın tek giriş koymazsın uygun yollu hallolur bu iş adam gibi somekler alırsın en azından

Selam kanka, senin sartlarinda indorr a dönmek daha mantıklı, her zaman güneş iyidir ama yeterli gelmediği zaman ışık daha mantıklı. Kiler dediğin odada acabilecegin bir pencere yok diye anladım yazdıklarından. O yüzden oraya al desem kaş yapalım derken göz cikarmak olur ☺️. Koku içinde tek bitki çok koku yapmaz çubuk kokularala bastırabilirsin. Bitkiyi biraz güneş biraz lambanın altında tutmak ve sürekli yer değiştirmek stres yapabilir. ( yapmayada bilir ama sorunlar daha olası.) Benim sana önerim şu anda olduğu odada camın önünden alıp daha güvenli bir köşede ( dışardan gözükmeyen) ışığın altına alman hem havalandırma sorunu da olmaz. Üstüne de 3x50 w torch koyabilirsin. ( 2 gün ışığı 1 beyaz.) Aklıma böyle bir çözüm geliyor kanka ☺️.

racknroll

Yeni üye
Selam kanka, senin sartlarinda indorr a dönmek daha mantıklı, her zaman güneş iyidir ama yeterli gelmediği zaman ışık daha mantıklı. Kiler dediğin odada acabilecegin bir pencere yok diye anladım yazdıklarından. O yüzden oraya al desem kaş yapalım derken göz cikarmak olur ☺️. Koku içinde tek bitki çok koku yapmaz çubuk kokularala bastırabilirsin. Bitkiyi biraz güneş biraz lambanın altında tutmak ve sürekli yer değiştirmek stres yapabilir. ( yapmayada bilir ama sorunlar daha olası.) Benim sana önerim şu anda olduğu odada camın önünden alıp daha güvenli bir köşede ( dışardan gözükmeyen) ışığın altına alman hem havalandırma sorunu da olmaz. Üstüne de 3x50 w torch koyabilirsin. ( 2 gün ışığı 1 beyaz.) Aklıma böyle bir çözüm geliyor kanka ☺️.
Kanka tavsiyen için teşekkür ederim

Resimde işaretlediğim araya koyarım dolabıda çekerim biraz perdeyi kapatır ışığı üstüne koyarım gündüz hem gün ışığı az güneş 3 torch la bu işi çözeriz peki ışık bitkinin kaç cm üstünde olması lazım bitki 1.30 cm vardır tahminen birde saat işini nasıl ayarlayabilirim sabah 8 akşam 8 yapsam olurmu acaba

Kanka tavsiyen için teşekkür ederim

Resimde işaretlediğim araya koyarım dolabıda çekerim biraz perdeyi kapatır ışığı üstüne koyarım gündüz hem gün ışığı az güneş 3 torch la bu işi çözeriz peki ışık bitkinin kaç cm üstünde olması lazım bitki 1.30 cm vardır tahminen birde saat işini nasıl ayarlayabilirim sabah 8 akşam 8 yapsam olurmu acaba
Selam kanka , maşallah bitkin ağaç olmuş ☺️. Dediğin yere olur kanka köşe olması iyi duvarlarda beyaz galiba ışık geri yansır. Işık mesafesi 30 cm olsun kanka. Telefonunda light metre ölçer vardır ya da app indirip. Lux olcmelisin. Bitkinin üstünde min 35 k lüx iyidir 45 k ya kadar da olabilir. Ama aşağısı az gelir. Bitkinin kapladığı alan büyük olduğu icin ışığı iyi dagitman gerekir. Eğer yeterli değerleri alamazsan ek yapman gerekebilir. Soylede onerebilirim 3x 50 w yerine 3x30 sarı 2 x30 beyaz yakabilirsin üstünde. Işık döngüsü için zaman ayarlı piriz alman gerekir kurarsın o işini görür. Saat için de bitkinin 12 saat karanlığa ihtiyacı var bu önemli o yüzden sabah sekizde oda karanlıksa sabah 8 akşam 8 olur. Eylülden sonra zaten ülke 12 saat karanlık olucak ama şimdilik sen gün aydinlama saatine göre ayarla kanka. Sonra gün ışığına göre istediğin saatlerde yakarsın lambaları. Sonrada duruma göre 10 gün sonra belki bir lolipop eğitimi iyi olabilir. Fotoları paylaşırsın yorumlarız kanka. Kolay gelsin ☺️

growup

Üye
toprağı üstte sertleşmiş gibi yüzeyden çapalayabilirsin. fosfor eksik + toparlanınca potasyum. lambada yakarsan 30 50 gr arası alırsın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • D doğadostu1004:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • D doğadostu1004:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha hahahaha** hahahaha****** *** * *** **** ********** ******** *** ********** ***** ****** *** ******* **** ***** ****** ******* ** **** ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ***** ***** ***** ********* ********* ******** ***** ***** *****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ** ** **** ***** ******* ****** ** ********** ******** **** *** ***** *** ********* ****** ********* ***** *** ******** *** ***** ********** ****** ********* **** ******** *** * * **** ***** ********* ******** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ***** ********** *** ********** ********** hahahaha ********** ****
    +1
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    *** **** **** ********** ****** *** ******** *
  • G gardastohumlazim:
  • Night owl Night owl:
    ****** ********** **
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ******* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ***** *** ***** ** ***** ********** ***** *** ******** ******** **** * ******** ******* *********
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** *** ***** ******** ** ***** * * **** **** hahahaha ******* *** **** * ******** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********* ********* ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** **** ********* ******** *** ********* **** ***** *** ******** **** ********* hahahaha ******* ********** ***** ********* ********** *** ***** *** ***** ******** ** ***** * * **** **** hahahaha ******* *** **** * ******** *
  • G Groww:
    ****** hahahaha*** ********** hahahaha
  • D doğadostu1004:
    hahahaha** ******** ***** **** ********** hahahaha ********* *** ******** **** ******** ***** hahahaha* ***** ***** ******** ***** **** ** hahahaha ****** ****** ****** **** ****** **
  • D doğadostu1004:
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ******* **** ***** hahahaha* ***** **** ********
  • G Groww:
    hahahahahahahaha
  • G Groww:
    hahahaha*** ********** **** ***** ****** ****** ******* * ***** ****** ********
    G Groww: hahahaha*** ********** **** ***** ****** ****** ******* * ***** ****** ********