Tecrübeli kardeşler yardım. Somekler gelişmiyor

Ombin

Yeni üye
Ph metreni ne zamandır kullanıyorsun markası nedir hiç kalibre ettin mi ?
Aynı sorunu bitkilerimde yaşadım ph metre arızalıymış ben 6.5 verdiğimi sanarken 8.5 veriyormuşum sonra düzeltince sorun çözüldü
Sarı Dandik ph metrelerden kullanıyordum
Damla ph ölçer kullanıyorum. General Hydroponics markasi. Limon tuzu ile ph düşürüyorum. Besin mi alamiyor sence de hocam bitkiler?

Ombin

Yeni üye
Hocam bişeyler çok ters gidiyor 60 gün vegde
Aynen öyle dostum. Bir sıkıntı var. Yaprakları kesmeden önce kallavi duruyordu gerçi ama. Yine de emsallerine göre zayıf kaldı. Ne oluyor anlamadım. Her şeyi doğru yaptım pratikte. 2. Growda neyi değiştirmeliyim diye düşünüyorum. Yok bulamadim hala. Acaba genetikten mi tohumların. Onu da sponsordan aldım. 1500 lira para verdim

Extremist

Kıdemli Üye
Sıcaklık sorununu düzeltiyorum hemen. Işık mesafesi forumda önerilen uzaklıkta hocam qb lar için. Aşırı ısınma da yapmıyor. Işıklar açıkken 26 derecelerde çadırın içi. Araştırayım yine bu konuyu. Bir de toprak duzenlemesi için elimde humik var. Diğer sulamada onu kullanmami önerir misin yoksa boş sulama mi yapayım?
humik eklersen toprak düzenlemeside yapar ama toprağa karıştırmak daha iyi sonuç verir. Ama bunu daha önceden hazırlayıp ona göre ph ayarlaması yapman gerekirdi toprağa. Sıvı humik, fulvik asit i ph ı ayarlayıp verirsen daha sağlıklı olabilir. Sıvı olanları farklı şekilde çözüyorlar çünki. Katıyı suya karıştırınca bildiğim kadarı ile olmuyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • blackmambaa blackmambaa:
  • blackmambaa blackmambaa:
    blackmambaa blackmambaa: **********