Tecrubeli kankalar bakabilirmi ?

Greenn

Üye
Bir dolu bir bos gidiyorum bos sulamalarda calmag+purpinator veriyorum, daha once basima gelmedi purpinator le alakasi olabilirmi ?

pilaki

Kıdemli Üye
Dalları kızarmış sülfür ihtiyacı da var. İngiliz tuzu kullanmalısın. Medyanın ne olduğunu söylersen, kullanman gereken miktarı yazarım kanka.

pilaki

Kıdemli Üye
@Uranyum Kamil Kanka 2,5 litreye 1 yemek kaşığı ölçeğinde 2 sulamada 1 ya da haftada 2 kere. Gübrelerle beraber verebilirsin. Toprakta tuzlanma yapmaz. 15 günde 1 de, ışık kapanmadan hemen önce yaprak altlarına fıslatarak 1 litreye silme 1 çay kaşığı.

pilaki

Kıdemli Üye
Bir dolu bir bos gidiyorum bos sulamalarda calmag+purpinator veriyorum, daha once basima gelmedi purpinator le alakasi olabilirmi ?

Purpinator PK 2 4, calmagla beraber boş sulama yapmamış oluyorsun kanka.

@Uranyum Kamil Kanka 2,5 litreye 1 yemek kaşığı ölçeğinde 2 sulamada 1 ya da haftada 2 kere. Gübrelerle beraber verebilirsin. Toprakta tuzlanma yapmaz. 15 günde 1 de, ışık kapanmadan hemen önce yaprak altlarına fıslatarak 1 litreye silme 1 çay kaşığı.
Cok saolasin. Valla ben direk topraga karistirmayi dusunmustum. Bos sulamalari keciboynuzu pekmezi ile yapiyorum tuzla karistirsak sorun olur mu ?

pilaki

Kıdemli Üye
İngiliz tuzu, her ne kadar midede yanma yapsada, yenilebilir formda. Millet bunu doldurduğu küvet suyuna atıyor kanka, yorgunluğu alsın diye. Micro bu sonuçta, şekerli, magnezyum ve kükürt elementli boş sulama yapmış olursun. Keçiboynuzunda fosfor ve potasyum var, ne derece boş o da ayrı tabii. İyi havalandırma ve ışık varsa boş sulama yersiz zaten, yanar tuzlanma yapmaz.

Greenn

Üye
Dalları kızarmış sülfür ihtiyacı da var. İngiliz tuzu kullanmalısın. Medyanın ne olduğunu söylersen, kullanman gereken miktarı yazarım kanka.
Butun kankalara tesekkur ederim, fide topragi+ solucan gubresi+perlit 15 lt bez saksilarda 6 auto npk ve yan elementleri eksiksiz veriyorum biobizz tum serisi var microbes dahil. Isik 660w qb bir ara evet isigi biraz fazla kacirdim, 3-4 gundur %50 azalttim. Bende magnezyum diye dusundum once ama surekli veriyorum, ph sikintisi olabilirmi magnezyumu alamadimi diyecegim ama gelisim hizli bilemedim.

İstanbul

Müptezel
6.0 - 6.3 gibi kullaniyorum en iyisi saksidan cikani olceyim ben ya boyle olmayacak, sonuna yaklasiyoruz boku cikacak.
saksıdan çıkanı ölçmen anlam ifade etmez 4 bitkinin birinde oldu benim hepsi aynı değerde bakımlı tavsiye üzerine PH yükselttim düzeldi dediğim gibi calmag alacak durumda değildim Bu arada çiçeklenme zamanı ihtiyaç olan fosfor ve potasyum bunları alması için PH 6.7 6 .8 öneriliyor

Cloudx

Kıdemli Üye
Butun kankalara tesekkur ederim, fide topragi+ solucan gubresi+perlit 15 lt bez saksilarda 6 auto npk ve yan elementleri eksiksiz veriyorum biobizz tum serisi var microbes dahil. Isik 660w qb bir ara evet isigi biraz fazla kacirdim, 3-4 gundur %50 azalttim. Bende magnezyum diye dusundum once ama surekli veriyorum, ph sikintisi olabilirmi magnezyumu alamadimi diyecegim ama gelisim hizli bilemedim.
brocum thats antagonism , fazla potasyum magnezyumun alımına engel oluyor sebebide bor eksikliği. ya bor ekleyeceksin yada potasyumu düşürüp hafiften magnezyumu arttıracaksın bu kadar basit

Son düzenleme:

Cloudx

Kıdemli Üye
Bu arada hızlı çözüm için elindeki mikrop gübresi , mikro element kombi ve magnezyumula beraber karıştır 1 tatlı kaşığı sofra şekerini mix yapıp yapraktan uygula. 1 hafta arayla ışığı açma saatlerine yakın outdoor yapıyorsan sabah çiğiyle beraber direk etkisini görürsün

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********