Tek Başına Takılırken Yapılabilecek Aktivşteler

rotparub

Yeni üye
selam dostlar,

bildiginiz gibi hepimiz takilmayi, kafayi yapmayi, yabanci terimle stoned ya da high olmayi seviyoruz.
sosyal olarak arkadaslarla takilmanin disinda da tek basinayken de takilmayi benim gibi sevenler oldugunu dusunuyorum.

tek basina takilirken yapilabilecek aktiviteler diye bir konu acmamin sebebi de bu vakti bosuna gecirmeden
kisisel gelisimimize katki saglayalim, dunyada cannabisden sonraki en degerli sey olan zamani verimli kullanalim istememden dolayidir.

sizlerin de eklemeleriyle guzel bi liste olusturup hem forumdaki arkadaslara da fikir vermis oluruz diye dusunuyorum.

1- Film, Dizi Izlemek
---

Tek basina takilirken yapmayi sevdigim guzel aktivitelerden. yormaz, kafani acmaz, kisisel kulturune katki saglar, filmdeki detaylara daha dikkat edersin.
forumda daha once filmlerle ilgili acilmis konular vardi. bir tanesinin linkini suraya birakiyorum

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=60&highlight=film

dizi tavsiyesi isterseniz breaking bad, ozark, how i met your mother gibi diziler beni sarmisti.

2- Muzik Dinlemek
---

Gecen forumdaki bir arkadas(sanirim Baba Haze) yazmisti "muzik ruhun gidasidir" diye. hakikaten oyle.
ama ben sadece muzik dinlemeyi tercih etmiyorum. muzikle bir etkinligi daha birlestirmek daha verimli oluyor.

https://tohumsuz.com/showthread.php?tid=3925

3- Kitap/Cizgi Roman Okumak
---

Yine kisisel gelisimizine katki saglayacak etkinliklerden. Ilginizi ceken bir roman/kitap bulup, arkaya hafif bir muzik...
ama tabii dikkatinizi dagitacak baska bir seyin ortamda olmamasi gerekiyor, kisacasi yanliz olunuz. ozellikle indica ictigimde tercih ettigim olay.

baslangic olarak kitap Sabahattin Ali(Icimizdeki Seytan) - Cizgi Roman olarak da Ersin Karabulut(Sandik Ici) tavsiyelerimdir.

4- Puzzle(Yapboz) Yapmak
---

Guzel vakit gecirten etkinliklerden. Yapboz cocuk isi deyip gecmeyin. Bahsettigim yapbozlar 500-1000 parcalik puzzle lar.
Eger daha onceden yapboz deneyiminiz yoksa 500 parcalik bir yapbozla baslayabilirsiniz. Gereken geniscene bosta duran bir masa, bir masa lambasi, biraz cannabis ve siz :)

5- Ev/Mekan Temizligi
---

Eh malum azicik stoned olduktan sonra isi tembellige vurabiliyoruz ve takildigimiz ortamlari tabiri caizse bok goturebiliyor. ozellikle indica genetiklerde.
Temizlige baslamadan once Sativa cinsi genetikleri tercih edin.
Ve basarabilirseniz temizlik sonrasi doyum hissi mukemmel. hem bir ton trip yasiyorsun, hem is yapiyorsun, muhtesem! :)

Eger isler(sadece temizlik degil) gozunuzde buyuyorsa isi kucuk parcalara ayirin. Ornek olarak temizlikten baslarsam butun evi temizlemeniz gerekiyorsa oda oda ayirin ve siraya koyun.
her kapakta bir odayi/yeri/bolumu temizleyin :)

6- Bilgisayar/Konsol Oyunu Oynamak
---

Hepimizin sevdigine yine emin oldugum seylerden. Yine ilgi alanlariniza gore sevdiginiz bir oyunu secip basinda cannabisinizle saatlerce vakit gecirebilirsiniz.

Ben CS:GO, Call of Duty, Mount & Blade Warband, Limbo ve birkac strateji oyununu tercih ediyorum.

7- Arastirma Yapmak
---

Yine sevdigim etkinliklerden. Merak ettiginiz bir konu uzerinde biraz cannabisle internette arastirma yapmak yine kisisel gelisiminize katki saglayacaktir hem de vakti bosa gecirmemis olacaksiniz.

mesela ben arastirmaya her zaman eksisozluk deki ilgili basliklari okuyarak baslarim. kafayi dusurmez, okumaya dalarsin, 20 sayfayi nasil okumussun sasarsin, hem de biseyler ogrenirsin.

Benim simdilik aklima gelenler bunlar. Cannabisle birlikte bol su/sivi almayi unutmayin, dumaniniz bol olsun!

halil1q

Yeni üye
güzel konu herkes bi örnek verirse dahada çoğalta biliriz mesela ben yürümeyi seviyorum farklı bi kafa yaşatıyo biraz insanlara afiş oluyosun ama çok değişik oluyor

reaL

Üye
güzel yararlı konu kanka,temizlik adına sativa bir genetik içip araba iç dış yıkama çok güzel oluyor :)

ADELMARS

Yeni üye
Resim çizin yeteneğiniz yoksa bile renkli kalemlerle çizmeyi deneyin eminim yaratıcı şeyler yapacaksınız. Doğayla baş başa kalın, gidin bir çimenlikte ağacın altına oturup birşeyler atıştırın veya orda da resim çizebilirsiniz.  Veya kamp yapın bir tane samimi arkadaşınız varsa çadır kurun mangal yakın. Doğada gezinin, özellikle keşfedin. Dans edin, dans etmeyi öğrenin. Birçok tarz dans vardır hangi tarzı kendine yakıştırıyorsanız onu öğrenin. Ben kafam güzelken odamda deli gibi suffle dans yaparım. Çok da eğlenirim hatta o kafayla kendi kendime hareket felan yaratırım.  Söz veya şiir yazın özellikle sözelci arkadaşların kafası duman olunca +9 edebiyat gücü geliyor. Yapacak çok şey var kanka keyfini çıkarın....

Smokenfly

Yeni üye
Her ne kadar çok yanlış bir aktivite olsa da, dumanlı kafayla araba kullanmak çok keyifli. Şehir içi trafiğinde kesinlikle tavsiye etmiyorum ama hava karardığında sakin olduğunu bildiğiniz bir otobanda, arkada güzel bi müzikle orta şeritte hızınızı sabitleyip çok keyifli bi yolculuk geçirebilirsiniz. Şahsen şehirlerarası yolculuklarımda genelde böyle takılıyorum, çok güzel kafa yaşıyorum. Tavsiyem çok abartmadan ufak bi joint sarmanız; zira bu aktivite bir yere kadar kabul edilebilirken kırmızı çizgiyi geçtiğinizde intihara teşebbüstür ve başkalarının canını da tehlikeye atmış olursunuz.

JhackhaL

Üye
Bende alanımla ilgili bilimsel makale okumayı seviyorum 
Limitsiz filminde ki gibi bir sürü makale akıp gidiyor ?

Bireysel hobilerimi takılırım kanka şu aralar taş oymacılığı. Müzikle falan güzel kafalar yaşıyor insan. :)))))

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *